JAXXE:
I za podmínek, které by nejlépe nasvědčovaly konspirátorům, by se s více než 95procentní pravděpodobností konspirace provalily po méně než čtyřech letech. Jak napovídá selský rozum, pokud chceme udržet tajemství, musíme do něj zasvětit jen málo lidí.
Projekt Manhattan – Wikipedie
https://cs.wikipedia.org/wiki/Projekt_Manhattan
Projekt Manhattan zaměstnával celkem 225 000 lidí. Dalších 600 000[2] lidí na něm pracovalo nepřímo, ale převážná většina personálu ani nevěděla, že pracuje na atomové bombě – na jednom z nejdůležitějších válečných úkolů za druhé světové války.
Nevím, jestli uvážili, že dobré velké spiknutí nemůže zasvěcovat každého. Často je to i znát z komentářů lidi na netu, že si to představují strašně simplisticky. Jakože třeba Antifa pokud má nějaké napojení na tajné služby, tak vychytrlý Antifák, co bydlím doma u maminky, by měl návštěvy doma od CIA, aby mu dali instrukce. Takhle by neutajili ani pšouk ve vířivce. Jestli něco, tak budou mít pod palcem jen jednoho z nich, kterýho třeba sebrali za obchod s drogama, a navrhli mu se vykopit rolí "informátora".
Projekt Manhattan a jiné utajované projekty jsou typicky na principu need-to-know.
Pak je tu ještě vliv status quo a bandwagon effect (
"Pokud je proto myšlenka stále dále sdílena větším množstvím populace, nabývá na důvěryhodnosti, bez ohledu na faktickou podloženost." )
Ale docela zajímavé výpočty. 125 lidí je v pohodě. Nic nereálnýho imho. Obzvlášť pokud neuvažujeme, že stát jako takový je nějaká konspirační jednotka, ale že třeba ředitel CIA má problém dostat se k údajům. Ostatně když Podesta, pověřenej tehdy Clintonem, měl najít a zpřístupnit další informace o UFO, tak to nakonec uzavřel s tím, že narazil na zeď. A Podesta je přitom ten supposed pizzagate týpek.