• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GORGworld conspiracy // 911 // free world order! ... part 5 ::
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    COOK: fakt se zamysli jo je to levnější třídit odpad prostě nemusíš těžit znovu suroviny, jo je levnějš hnojit eko hnojivama protože nevyčerpáváš půdu a zas nemusíš vytvářet umělá hnojiva, jo je levnější topit ekologicky protože nemáš rakovinu (tady by se toho dalo uvést více) jo je levnější čistit vodu s chemičky protože pak nemusíš dovážet potraviny který by byli jedovaté kdyby se pěstovali na zamořené půdě... jo projdi si to hlavou je to tak co je levnější to ej ekologičtější na nepokřiveném trhu...

    v politice ten průser bude vždy, a kokupce je všude i v té skandinávii

    ne já žádná trestní oznámení nepodávám a ani ikdy nehodlám :)
    tajemné síly ani ne...
    COOK
    COOK --- ---
    KUKIDE: Tohle myslíš vážně: "co by na nepokřiveném trhu bylo levnější to je ekologičtější"? To je tak mimo, jak to jen může být. Copak je levnější třídit odpad? Copak je levnější hnojit jen ekologickými hnojivy? Copak je levnější topit ekologicky šetrným způsobem? Copak je levnější čistit vodu vytékající z chemičky? Jasněže ne. A takových příkladů jsou mraky. Téměř nic ekologickýho není levnější než způsoby zasviňující všechno kolem. Pokud se jako společnost dohodnem, že chceme žít ve zdravým a udržitelným prostředí, musíme si leccos zakázat a přikázat, nebo se například prostřednictvím dotací zaplacených z daní motivovat, to se nedá nic dělat. Jde jen o to, jak to uděláme. Obecně nejúspěšnější jsou v tom ty nejdemokratičtější a nejtransparentnější země jako Skandinávie nebo Nový Zéland a pak to je horší a horší přes Francii, Itálii, nás, Balkán, Latinoameričany, Rusko, Čínu až po některý africký diktatury, kde to zakazování a přikazování vede k úplně něčemu jinýmu než zdravýmu a udržitelnýmu prostředí.

    Český průser se soláry je toho zářným příkladem. Sama idea podpory obnovitelných zdrojů energie je dobrá, ba dokonce nutná, chceme-li se vyhnout těm horším scénářům klimatické změny. Její administraci v Česku ale provázela korupce. Problém je v tom zkorumpovaným prostředí český politiky a státní správy, ne v podpoře soláru principielně.

    Takže jestli jako konspirátor rozkrýváš konkrétní korupční schémata kolem zelený politiky, děláš určitě záslužnou věc a doufám, že podáš mnoho dobře vyfutrovaných trestních oznámení. Určitě je po čem slídit, neb leckteří lidi jsou nenažraný svině a kradou, kde se dá, včetně týhle oblasti. Ale spíš se mi zdá, že jen tak blouzníš o tom, že je to celý nějaký podezřelý a že jsou jakési tajemné síly, které dokázaly ovládnout vědeckou obec a vnutit všem jakousi mylnou představu o skleníkových plynech... což je blbost na entou.

    Brčka jsou píčovina, kde náklady daleko převýší pozitivní dopady, to je jasný.
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    COOK: ovlivňujeme ale ne záměrně a už vůbec ho neřídíme i když se o to snažíme skrze geoinženýring...
    hele aktivizmus není škodlivej, o saturnu jsem nemluvil já, omezování škodlivin považuju za správné ale ne za každou cenu a všude jak to považadují aktivisti...
    demostrace já osbně považuju na hovno, ale ať si je dělá kdo chce vtom nikomu nehodlám bránit :)

    A teď kté konspiraci: ta je mnohem složitějšího řádu, jako příklad ti uvedu solární panely, ano ekologičtí aktivisté demostrovaly za solární energii a její podporu v dobách Bursíka, ale výsledek byl že vznikli solární baroni, kteří vydělali hafec peněz a postavili je na zelených loukách...
    - to o čem tu mluvím je jak se tenhle aktivizmus záměrně posiluje a jeho narativ se posunuje někam kam je to někomu výhodné a tím někým myslím ty bohaté co mají pod palcem média nazívat si je můžeš jak chceš - je to konspirace - i když podle mě od reality není moc daleko viz emisní povolenky hustej to busines, koukni na ty prachy co na tom vydělavájí ;) a ty prachy se neberou z ničeho tečou veskutečnosti v započítanejch nákladech od řadového občana... v téhle konspiraci jde o to kdo je zatím kdo koho ovlivňuje a jak
    To že v konspiračním auditku narazíš na různé pelmely je přeci normální, tak konspirace vznikají... protže něco je podezdřelé ale ty nevíš a nenajdeš odpovědi tak hledáš souvyslosti a vymýšlíš konspiraci :)

    A k té ekologičnosti. můj názor je jednoduchej, co by na nepokřiveném trhu bylo levnější to je ekologičtější. Ano máme pokřivený trh viz dotace atd... Ale do té doby dokud ekologie bude drahá a nebo bude snižovat standart tak ji masa nikdy nepřijme pokud jí to nebude vnuceno zákonem a sankcemi.

    Já se tě zeptám kolik procent biopotravin si kupuješ včetně restaurací a kaváren? Upřímě by mě překvapila odpověď nad 20% protože to by jsi se začal řadit mezi ty bohatší lidi. Valná populace totiž na svobodnou volbu chovat se ekologicky nemá a v tomhle systému mít nikdy nebude. Takže se jim to vnutí. A při tom se jím většinou vnutí nějakej paskvil z kterého má někdo nějakej solidní profit, ale to je jedno hlavně že jsme zakázali plastový brčka. :)
    Alternativy plastových brček existují a je z čeho vybírat! - Samosebou.cz
    https://www.samosebou.cz/2018/05/04/alternativy-plastovych-brcek-existuji-je-z-ceho-vybirat/
    Super sklo je na provoz v baru nepraktické stejně tak jako vyplachování kovových brček a ještě se může rozbýt... takže nejpraktičtější jsou ty bambusová a tak je super dovezeme je přes půlku světa pro celou evropu. :D
    Jo vyskytly se i nápady používat slámová, ale ono máme zemědělskou techniku která tu slamu láme a ty dělaná ručné by pak byla mega drahá atd atd...
    Myšlenka dobrá, ale pokud to nařídíš tak z toho bude paskvil a skoro vždy horší než to předtím...

    Ale fajn tak má ekologista dobrejpocit a trochu méně toho ekosmutku, což je mimochodem už i klasifikovaná psychická porucha.

    A uvedl jsme jen brčka, ale můžeme pokračovat a pokračovat...

    A jestli ti tohle vysvětlení neotevře oči tak já to vzdávám :)
    COOK
    COOK --- ---
    KUKIDE: Chlape udělej si pořádek v tom, co vlastně říkáš, protože se už popíráš: "myslet si že máš šanci změnit vývoj klimatu je bláhové" vs. "já neříkám přeci, že máme nulovej vliv". Ovlivňujem teda klima nebo ne?
    Zatim se mi zdálo, že považuješ vědecký konsenzus o vlivu lidí na klima za spiknutí a aktivismus k jeho prosazení za jeho projev. Že tím pádem usilování o omezení nebo konec spalování fosilních zdrojů považuješ za škodlivou činnost, která má ve skutečnosti nějaký jiný tajný a kýmsi z pozadí stanovený cíl, který je pro společnost neblahý. A žes to objevil z nějakých symbolů Saturnu či co... Myslíš si teda tohle?
    A jasněže "eko global klima muvement" je tak trochu podobnej ostatním lobby. Je to lobby a nikdo se ani netváří jinak. Je to snaha vytvořit na politiky tlak, který by vyvážil a převážil ty hromady peněz, kterými je uplácí fosilní lobby. Na tom není nic konspirativního, nedemokratickýho nebo jakkoliv špatnýho. Lidi demonstrujou za třeba vyšší důchody, nezávislost justice, levnější jízdný v metru a taky za omezení emisí skleníkových plynů... co je na tom špatnýho? Kde je tam nějaká konspirace?
    No a jasněže jsou na světě i jiný problémy než skleníkový plyny včteně všech tebou jmenovaných. Ostatně většina klimaaktivistů se zapojuje i do hnutí proti plastům, glyfosátům, jedovatejm postřikům v zemědělství atd... Ona se ta ekologická témata dost pojí...
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    COOK: ale to já neříkám přeci, že máme nulovej vliv :)

    a když chceš o tom jak se klam velkejma mediama dělá tak tady třeba rozhovor s novinářkou CBS:
    024 Lara Logan
    https://www.youtube.com/watch?v=IZlVx-phlPk


    ale to tu taky nikdo neříká že big oil jsou good guys...

    tohle je přesně proč mě to sere, jakmile se na něco zeptáž nebo rozporuješ u si o tobě myslej že jsi úplně na opačný straně, ale to není pravda...
    A já se tě zeptám podobně, tobě nepřijde že ten "eko global klima muvement" je tak trochu podobnej ostatním loby??? Co je na tom demokratyckýho ty nátlakový akce atd...

    Ale chápu, prostě je to těžký prosadit názor... :)

    Ale jestli by se ty lidi měli na něco soustředit tak to jsou jiný věci než CO2... glyfosfáty, jiný splodiny, chemie v půdě, mikroplasty a další svinstva co děláme...
    CO2 je opravdu pochujený měřítko a jestli měřením produkce CO2 chceš vyjádřit jak je něco šetrný k přírodě, tak good luck :)
    COOK
    COOK --- ---
    KUKIDE: Blahove je myslet si, ze klima neovlivnujeme.

    Hele a vam fakt nejsou podezrely ty prachy ve fosilnim byznysu? Fakt nevidite tu urputnou snahu popirat realitu, jen aby ty zisky zbtezby a paleni vydrzely co nejdyl? Vam prijde, ze BP, Total, Exxon, bratri Kochove, Saudska dynastie, Chevron, Petrobras, Gazprom, Rio tinto atd. jsou ty good guys?
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    COOK: chceš konkrétnější teorii tady ji máš: https://www.youtube.com/watch?v=rEWoPzaDmOA
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    COOK: klidně si věř čemu chceš, ale myslet si že máš šanci změnit vývoj klimatu je bláhové...
    COOK
    COOK --- ---
    GORG: Dal jsem pět minut a zatim jen emoce a žádný info. Neměl bys tam něco koncentrovanějšího? Nejlíp text a ne video...
    COOK
    COOK --- ---
    KUKIDE: Neříkám, že víme hovno. Víme leccos. To je rozdíl.
    Není spoustu jiných názorů na globální oteplování. Celá vědecká komunita se zrovna na tomhle shodne, že se to děje v důsledku spalování fosilních zdrojů.
    Co je optimální level pro rostliny?
    Proč bychom u snižování emisí CO2 dělali nějakou paseku? Prostě postavme jaderný elektrárny, vyvíjejme obnovitelný zdroje a zavřeme uhlí a ropu a je klid.. neni na tom nic tak strašně složitýho... jen pár fosilních ultraboháčů (který platěj ty vaše antiklimaakce weby) příjde o prachy, to je celý.
    Co znamená "neutrální území ve vědě"? Já nevim člověče.. ty jsi nějaký zmatený... ostatně tvá celková gramotnost je nějaká zamotaná: "odpůrcy házej nesmysli", "slišej" ... jako fakt? Tys nezvládl ani češtinu a troufáš si na klimatologii?
    Jenže ono se nezjistí, že je to jinak. Ono se už zjistilo, že je to jinak. Dřív jsme nevěděli, že emise skleníkových plynů něco způsobujou. Pak přišel v 70. letech týpek, co vrtal do ledu v Antarktidě a nacházel tam bublinky vzduchu starýho postupně až statisíce let. A s velkým překvapením zjistil, že koncentrace CO2 ve vzduchu nikdy nerostla tak rychle, jak od začátku průmyslový revoluce. A to vyvolalo další výzkum a ten furt jen potvrzoval jedno a totéž: děláme si tu skleník, planeta teplá, roste energie v klimatickým systému a to způsobí velmi pravděpodobně extrémy: sucha, bouře nebo požáry. A pravděpodobně to promění trvale klima, což povede k masivním migracím z nově neobyvatelných míst. Jasně, každej vědec ti přizná, že je klidně možný, že výsledkem bude vlastně příznivější stav. Ale zároveň dodá, že taková pravděpodobnost je maličká, naopak největší je, že nadobro vyschne Blízkej východ a Indie... a to prostě není prdel... s tím je fakt potřeba něco dělat. Jako co navrhuješ? Tvářit se, že je to celý blbost, dál jet na uhelný elektrárny a benzínový třílitry v autech a doufat? Díky, nechci...
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    COOK: oni ne oni jsou nemyslící neptající se ovce
    COOK
    COOK --- ---
    GORG: A co se teda snažíš říct? Že Extenction rebellion není skupina aktivistů a mladejch idealistů, který se snaží varování vědců přetavit v politickou akci prostřednictvím mediálně vděčných nátlakových akcí? Že je to ve skutečnosti nějaká okultní sekta nebo co?
    GORG
    GORG --- ---
    GORG
    GORG --- ---
    COOK: Napr. "The IPCC reports have been read in a similar way to the Bible: you try to find certain pieces or sections from which you try to justify your extreme views. This resembles religious extremism."

    Vic zajimavych pasazi je v tom poctivym clanku https://www.thegwpf.com/wmo-boss-says-climate-discussion-has-gone-off-the-rails/ , ktery se ti tak nelibil.

    Ty se prave jako jedinej nedrzis tematu natolik, ze ho jeste potrebujes pripominat :-)

    Jinak vzdyt jsem psal, ze XR a jiny formy alarmismu kritizuji i nekteri oteplovaci, takze me presvedcovat, ze WMO je v oteplovani az po usi, je nonsense. Proto uvadim jeho, mlho.
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    COOK: jo úvod je strašidelnej to je fakt taky mě to dost rozesmálo...
    o to nejde, jde o to že je to bulšit to stím CO2 nebo spíš takhle není to bulšit, ale prostě bulšit je to že to má tak velkej dopad jak se tvrdí, druhá věc je že jak říkáš víme hovno, a t oje to co mě štve nejvíc, CO2 -> globální teplota je mantra, ale jediné co víme že tu máme nějakou korelaci a je spoustu jiných teorií a korelací a názorů na globální oteplování nebo teplotu. CO2 mimochodem se blíží k optimálnímu levlu pro rostliny. Další věc je že prostě doom mel je super super se prodává "Všichni jsou mrtvý dejve" jako kdyby jsme byli. Každej si honí triko na CO2 ale to že u snižování CO2 uděláme ještě větší paseku to jako by nikoho nezajmalo. A co je děsivější je to že konspirace jsou používány na každého kdo se jen ptá a má jiný názor. Ty jsi konspirátor. Ale doprdele já se jen ptám jak toje a odpověd vyvolává další a další otázky.
    Kdybych byl debil co jen papoušku, ale ne to mi nedá já jdu kouknout na zdorj grafů jestli jsou správně, odkud pocházejí data, čtu i ty studie a dlaší a další, ale poslouchá oba tábory...
    A mě přijde, je to můj osobní názor ke kterému jsme dospěl, že spoustu věcí kolem CO2 neutrality jsou jen kecy a další busines co vytváří jen další CO2.
    Nejvíc mě ale sere že se manipuluje z obou stran když slyšíš rektora CZu jak v televizi říká že globální oteplování exituje že se každý může podívat třeba na číselnou řadu z Klementýna, tak víš že to je bulši protože ta se právě nedá jako důkaz použít protože Praha je tepelnej ostrov... Už jsme tu v meteo auditku házel data z měřící sítě, co v USA udlěla v roce 2005 právě proto aby data nebyla ovlivněná a ten graf je prostě jinej ne jak grafy lidí co říkaj že se globálně otepluje se podívej na USCRN. A sstjeně tak i odpůrcy házej nesmysli, prostě tu není žádné srozumitelné neutrální uzemí v té vědě Které by porovnávalo a porovnávalo protichůdné názory, a novináři pak jen papouškujou bulšity který slišej třeba i od vědců.
    A když pak od kamarádky co sedí v Bruselu na dotacích pro výzkum na boj s globálním oteplováním slyšíš na co jdou prachy tak jen žasnes - měží se prdy krav a vědci by utratili každou co prdí nadprůměrně, nebo nejvýhodnější je na rašeliništi pěstovat rybíz a spol protože to pomůže zachitit nejvíc CO2 (ale to že to podporovala fyrma v litvě co dělá marmelády už nevíš - ne nekecám to jsou výzkumy na který EU poskytla dotace...
    Já ani nerozporuju že produkujeme CO2, ale rozporuju to že si nemyslím že to je to hlavní co hýbe teplotou... diť mi ani pořádně neumíme měřit Jetstreem, kurva jak můžeme vědět vůbec jak to funguje.
    V modelech není třeba ani náhodou zmíněmna dokázaná korelace mezi slunečníma cyklama a třeba Elninem a podobný věci.
    Ale hlavně že proděj prachy, vytvářej se nový CO2 daně apodoně...
    To že se ekologové zneužívaj je dávno známí a pokud znáš lidi tak ti řeknou chceš zastavit nějakou stavbu najdi tam broučka a jasně že tam nějakýho nějakej ekolog najde... atd atd
    Konspirace nech bejt, ale to jak jsi zareagoval je přesně to co tady předvádí skoro každej na nyxu a i jinde prostě jsi se opřel do špatného moderátorského úvodu, a on je špatnej, ale nejde o ten úvod ani nejde o to jeslti ten pár je učenec nebo ne, jde o to co říá jde o ty informace, a mě zkrátka přijde že to už nikoho nezajímá a zajímat nebude než se zjistí že to je jinak, a hlavně už se o tom nikomu nechce přemešlet dělat si vlasní názor...
    COOK
    COOK --- ---
    GORG: A co jsi doložil.. sory, už se v tom ztrácim. Že řekl co?
    GORG
    GORG --- ---
    COOK: To nema nic spolecnyho s tim, jestli to rekl. On to zjevne rekl, jak jsem dolozil tremi ruznymi zdroji.
    COOK
    COOK --- ---
    GORG: A jaký je teda celkový vyznění? Tvrdí snad Taalas, že spalováním fosilních zdrojů nic nezpůsobujeme? Trdí snad, že bychom na svým součaným energetickým modelu neměli nic měnit? Asi těžko, že...
    GORG
    GORG --- ---
    COOK: Jakou uplnou blbost? Chapes, ze tu lzes? Schvalne jsem jim to euro zaplatil a jsou tam ty same citace.

    ”Ei tästä maailmanloppua tule, maailma vain muuttuu harmaammaksi. Osalla planeetasta elinolot muuttuvat vaikeammiksi, mutta ihmisiä on elänyt vaikeissakin oloissa”, Taalas sanoo.
    COOK
    COOK --- ---
    GORG: Taalas jednoznačně říká, že spalováním fosilních zdrojů si tu zaděláváme na průser. I hlavní stránka WMO začíná grafem bezprecedentně rostoucí teploty země. Možná kritizuje radikály v hnutí nutící politiky s tím něco dělat. Ale mění to něco na tom, že je prostě potřeba přestat pálit uhlí, ropu a plyn?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam