Klasický scénář. Něco, o čem se nemluví, ale ve skutečnosti se o tom mluví, a mluví o tom občas politici, nebo Ursule von der Leyenová jako danost, kam směřujeme.
A přitom NULOVÉ zpravodajství v médiích.
Akorát snad před pár měsíci bylo na ČT24 to bylo mírně zmíněno, a že to znamená zrušení majetku, ale tak to není žádné zvláštní téma, že? Něco, o čem mluví šéfka EU a různé elity jako dané transformaci světa, kterému říkají Great Reset
Do toho pak naběhne midwit a řekne, že je to konspirační teorie. A pak třeba jiný, který namítne, že konec vlastnictví přece není špatná věc, a že skutečně ničíme planetu atd. Tak nebo tak se dlouhodobě pěstuje mentální půda, aby většina Velký reset přijala dobrovolně.. jako vakcíny, kde byla konspirační teorie, že mají být povinné. Midwiti znalecky namítali, že povinné nejsou. A že neobsahují mikročipy. Nj, když člověk jde mentálním tunelem midwitů, tak nikdy se ani nezamýšlí nad těmi dlouhodobějšími koncepty. Takže pak najednou na něj naběhnou, že je krize, a je nutné zakázat lidem vycházet, ale to už je pozdě přemýšlet... všude lítají pak emoce, a už se to pak přijme.
Když jsem se o velkým resetu bavil s mámou, tak jí to připomnělo měnovou reformu na počátku komunismu.
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/menova-reforma-1953-listky-uspory-ksc-zlodejina.A180601_405038_ekonomika_hm1
Obyvatelé Československa přišli během jediného dne o své úspory, často celoživotní. Před 65 lety, 1. června, spustili komunisté měnovou reformu, kterou za pomoci sovětských poradců připravovali od podzimu 1952. O přípravách však věděl jen úzký kruh vyvolených.Teď v době internetu se informace šíří snaze, takže o tom ví i hodně běžných lidí. Přesto mnoho lidí respektuje, že je to zakázané téma. Zakázané tema je synonimum pro termín konspirační teorie. Téma je zakázáno, a kdo o něm mluví, toho se midwiti snaží umlčet, protože si nějak intuitivně uvědomují, že vůdci nechtějí, aby o tom přemýšleli. Z jejich perspektivu je to konspirační píčovina.. na vědomé rovině si to asi neuvědomují, že si přisvojují roli hlídacích psů ve stádu.
každopádně Velký reset vypadá na dramatičtější změnu než je jen měnová reforma. Komunistická revoluce se týkala jen peněz a majetku.
4. průmyslová revoluce se týká kompletní změny povahy lidství. Sjednocení biologického, digitálního a genetického, jak říká sám Schwab. Nebo slovy ekonoma Sedláčka opuštění fyzických lidských těl a propojení s kyberprostorem. Fascinující je absence jakékoliv veřejné debaty pro konec lidství.
Ono to totiž pravděpodobně začne (nejdřív dobrovolným) očipování lidstva implantáty, které budou umět detekovat infekční chorobu ještě dřív, než člověk pocítí příznaky, a taky čelit současné či příštím pandémiím. Případně detekovat jiné zdravotní problémy, takže to automaticky zavolá záchranku. Záležitost baterek je už vyřešena objevem technologie, jak čerpat energii ze samotného těla. Dále implantáty pomohou ochrnutým atd. Tedy z počátku zřejmě budou oslavovat, jak se tím všechno zlepší.
Obecně se novinářů snaží nedotýkat se příliš těch hlavních myšlenek, které razí WEF a jiní vůdci revoluce, takže to vše popisují spíš z perspektivy změn ve výrobě a z pohledu pracovních míst vs robotizace, a že bude zřejmě nutné zavést nepodmíněný základní příjem.
Jedno oslavování Vůdce a revoluce jsou články jako tento (nekriticky a zastřeně sic vyplouvají tam už určité balónky transhumanismu):
Proč se musíme připravit na 4. průmyslovou revoluci https://forbes.cz/proc-se-musime-pripravit-na-4-prumyslovou-revoluci/Ze všeho nejdřív byl parní stroj. Potom přišla na řadu elektřina a montážní linky. Nakonec došlo k tzv. komputerizaci světa. A co bude dál? Někteří tomu, co má přijít, říkají 4. průmyslová revoluce nebo průmysl 4.0. Co to ovšem znamená? Představme si něco, co bude reprezentovat kombinaci kyber-fyzikálních systémů, internetu věcí a internetu systémů.
Jednodušeji řečeno půjde o chytré továrny, jejichž stroje budou mít připojení k internetu a budou tak propojeny s celým výrobním systémem. Dá se tak očekávat, že 4. průmyslová revoluce změní většinu našich dosavadních povolání. Profesor Klaus Schwab, zakladatel a výkonný předseda Světového ekonomického fóra, ve své knize The Fourth Industrial Revolution popisuje, jak bude revoluce rozdílná od těch předchozích, které byly charakterizovány zejména pokroky v technologii.
Nepochybně v ní budeme čelit úplně novým technologiím, které budou kombinovat fyzikální, digitální a biologické světy. Tyto technologie budou mít vliv na všechny obory, ekonomiky a průmysl a dokonce mohou zpochybnit naše představy o tom, co to znamená být člověkem. Další milion lidí bude připojen k internetu a dojde k drastickému zlepšení účinnost podnikání. Na řadu by konečně měla přijít i regenerace přírody nebo dokonce odčinění škod, které způsobily předchozí průmyslové revoluce.
Čtěte také: Roboti už jdou. Cisco dává nahlédnout do toho, jak vypadá práce budoucnostiPrůmysl 4.0 – Wikipediehttps://cs.wikipedia.org/wiki/Pr%C5%AFmysl_4.0Předseda ČMKOS Josef Středula vyslovil obavu, že by se automatizace průmyslu mohla dotknout až 40 % pracovní míst.[1] Je pravda, že Česká republika je v evropském srovnání poměrně silně orientovaná na zaměstnanost v sekundárním sektoru ekonomiky. V roce 2014 měl průmysl na hrubé přidané hodnotě ČR podíl 32,6 %.[10]
V září 2015 vydalo Ministerstvo průmyslu a obchodu Národní iniciativu Průmysl 4.0. V ní vysvětluje specifika českého hospodářství ve vztahu k nástupu průmyslu 4.0. Zdůrazňuje, že Česká republika, jakožto země závislá na exportu, má potenciál ve spolupráci se zahraničními partnery, vlastníky mnoha místních průmyslových podniků.[11]