• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUKEHPLZEEEEEEEŇ WOEEEEEEE! (by M4JKL05)
    dejme hlavy dohromady a bude se nam studovat lip :) napiste co studujete a jakej na to mate nazor..a samozrejme tipy na to kam zajit; kde je to podle vas NEJ je vitanym prispevkem, ne-li zadoucim ;) spriznene: [ UUD Plzeň ]





    ........
    rozbalit záhlaví
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    JIMX: jasně, já to chápu... mně je taky blbý se procházet kolem šlapek, když jsem pořád bez peněz :D
    JIMX
    JIMX --- ---
    REDTIME: ale prd, jenom by mi to fakt nebylo mezi tema slapotama divný se v noci jen tak procházet :-) ... že to tam vypadá strašně se snad shodneme ...
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    JIMX: ahaaa... takže v plzni máme i no go zony :)) hrozné město...
    JIMX
    JIMX --- ---
    REDTIME: na druhou stranu, procházet po domažlický mi přišlo o hubu i přes den ... takže si myslím, že žádná škoda :-)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    REDTIME: Sebera otvira v Nedeli 10.12. novou pekarnu v Bozkove +- naproti hospode Pod Kopcem.
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    Ale abych nebyl jen negativní, tak se mi v Plzní líbí nová vánoční tramvaj, při pohledu na ní se mi v nitru rozlívá pocit, že je mi zase pět a svět je v pořádku.
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    JIMX: jo to máš pravdu, ale bohužel tyhle stavby mají dopad pouze na zrychlení vláčků o pár minut, jiný zásadní dopravní přínos pro Plzeň nemají.., a co mě pěkně štve, tak že na domažlické padlo mnoho baráků a hlavně se skvělou pekárnou u Seberů
    JIMX
    JIMX --- ---
    REDTIME: mosty u vlakace třeba, ted se upravuje domazlicka
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    JIMX: Město zaplatilo dodavateli jen část peněz a teď už se roky soudí, aby nemuselo doplácet zbytek.
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    JIMX: Kolem Nádražní, Vocelova, Klicperova, Veverkova je teď parkování na prd. Ale hlavně oproti Praze je to ještě pohodička :). Jojo poplatek lze zaplatit jen na den a to údajně z toho důvodu, aby se z ulic nestalo odstavné parkoviště pro dlouhodobé stání (lidi si zaplatí pár desetikorun, odstaví auto a pak pojedou na několik dní pryč vlakem)

    Jedinou dopravní stavu, která mi utkvěla v paměti, tak je rekonstrukce pattonova mostu. Podle mého byla zvládnuta ve slušném čase a v rámci možností s minimálním dopravním omezením. Pokud víš o dalších, tak mi je prosím připomeň, rád si změním mindset, že se v Plzni na dopravu neprdí :).
    JIMX
    JIMX --- ---
    jojo, bonbon byl SUPER!
    JIMX
    JIMX --- ---
    DIOM: myslím, že to někdo nechtěl pak zaplatit, takže se vzala levnější varianta jenom z betonu
    JIMX
    JIMX --- ---
    REDTIME: denně se pohybuju kolem klíčovýho centra a aut je tu pomálu furt ... jinak taky nemám problém zaplatit 48 Kč za celý den, ale ne denně ... naštěstí jsem zjistil, že můžu levněji dojíždět vlakem, takže pro město vlastně win :-)


    REDTIME: kašny chápu, divadlo máš bohužel pravdu ... oboje se mi líbí, ale když se člověk podívá blíž, tak je to špatné; pomník jak jsi psal je subjektivní, mně se třeba líbí
    doprava - ano, obchvat je velkej problém, ale vypadá to, že už se konečně začal stavět ... na druhou stranu je po plzni dost dopravních staveb, který se stavěly a staví a pomohly, takže tam bych to úplně neházel do jednoho pytle, že všechno špatně ... p+r mě vůbec nenapadlo, ale je pravda, že by nebylo úplně od věci o nich začít uvažovat
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    DIOM: jojo mělo být daleko větší a zrcadlit okolní ruch... bohužel se tak nestalo... osobě považuji za nejlepší kousek, když bylo v rámci performance zabaleno jako bonbon (mohlo by tak zůstat stále):
    DIOM
    DIOM --- ---
    REDTIME: ad vejce před divadlem..mám takovej pocit, že mělo být původně potaženo chromem jako je třeba ten monolit v Chicagu, ale už k tomu z nějakých důvodů nedošlo ..škoda, bylo by to asi docela pěkný
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    REDTIME: s/legálně/pololegálně/
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    JIMX: Takže předpokládám, že tě zajímá umění a doprava. Moderní umění mi nevadí... i když ho občas nechápu. Jen teda za umění nepovažuji instalace ve stylu "moje rozjedená svačina", což se poslední dobou snaží za umění mnozí vydávat. Ale konkrétně k Plzni:
    Kašny - s jejich instalací bych neměl problém pokud by se vyřešilo "pár detailů", problém je použitý materiál, zlato je prostě měkké, takže když se podíváš na kašny zblízka, tak uvidíš mnoho piktogramů dámského přirození a vzkazů "miluji tě maruško", druhý problém je umístění a velikost nádob na vodu, stačí aby trošku foukal vítr a vode je všude kolem, a podle toho taky okolí vypadá - hlavně kolem anděla dlažba doslova kvete...
    Nové divadlo a jeho vejce - Samotné divadlo je kapitola sama pro sebe... bohužel bylo navrženo někým, kdo v divadle nikdy nebyl, prostorová dispozice, jak pro diváky, tak pro herce je naprosto tragická, ale až skončí chráněné dotační období, tak se některé nedostatky snad odstraní, druhá věc je samotné vejce před divadlem... naprosto nepovedený betonový odlitek ještě nešikovně spojen ze dvou kusů (a v návrhu vypadalo přitom docela dobře)
    Pomník generála Pattona - tohle přiznám, že je asi čistě subjektivní, ale prostě zrezlej kus plechu není důstojný pomník tak důležité osobě naší historie jako byl Patton.
    Doprava - hlavní problém vidím v nedokončeném západním obchvatu a severovýchodním průtahu městem (doufám, že se tak jmenuje... prostě spojení severních sídlišť s východem města a následné propojení na jih), díky tomu je veškerá tranzitní doprava nucena projíždět středem města, což považuji za naprosto nepřijatelný stav (nehledě na mnoho dalších side efektů), jako jsem psal výše, tak obrovský problém je nedostatečný (téměř nulový) počet odstavných parkovišť, což má za důsledek, že se parkuje všude možně legálně nebo mnozí odstavují auta kolem obchoďáků nebo na sídlištích.
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    JIMX: U parkovacích zón není cílem, aby se něco zaplatilo nebo se na parkovaní vydělávalo, ale aby se do dané lokality nestahovalo velké množství aut. Ze začátku kolem Hamburku opravdu platilo, že bylo volno kam se podíváš. V současné době je drtivá parkovacích míst obsazena a mnozí stojí i tam, kde by se nemělo. Jinak osobně nevidím problém platit za celodenní parkování 48 Kč. Problém vidím v tom, že neexistují záchytná parkoviště pro dojíždějící. Konkrétně u Hamburku se nachází vlakové nádraží a během pár dní bude otevřen autobusový terminál, tj. vytvořen důležitý přestupní bod. Ale auto nelze nikde bezproblémově odstavit...
    JIMX
    JIMX --- ---
    REDTIME: tak to detailní vysvětlení bych poprosil ... přijde mi, že nemáš rád moderní umění a dopravní stavby nevidíš a nebo vidíš moc černě :-D
    JIMX
    JIMX --- ---
    REDTIME: no tak je tam mohli udělat až v průběhu toho rozvoje ... a ne 5 let dopředu, kdy pochybuju, že se jim vůbec ta instalace automatů dodneška zaplatila, protože tam nikdo neparkuje ... dyť i botičkáři tam přijedou rozdat boty tak jednou za půl roku, protože se jim tak daleko nechce
    Z47TC
    Z47TC --- ---
    DIOM: nejhorší na tom je, že to ten systém umí....je tam jeden checkbox kterej se musí zatrhnout a pak to funguje
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam