• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    TUILE
    TUILE --- ---
    WOJTYLA: muze se tam s kverem?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    WOJTYLA: jen taková kousavá, jdete s tím ven fakt brzo klucí.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    Kolegové, dnes se projednává v parlamentu směrnice změna ustavy s doplněním článku o zbvraních.

    Bylo by dobře aby nás bylo na balkoně v parlemantu co nejvíce! je tam cca 50 míst, zatím nás jde cca 20+

    kdo máte čas dnes od 14:30h a splnujete následující podmínky:

    - nevypadáte a nechováte se jako - nácek, smažka, idiot,
    - nemáte - dredy, bordel na ksichtě, barevnou hlavu
    - nemáte na sobě - maskáče, příliš taktický oblečení, jste tedy oblečeni slušně, konzervativně

    obecně jste člověk který svým zevnějškem budí duvěru, klid a rozvahu - nikoli rozpaky či pobouření

    pak vás vyzívám, pomožte nám zaplnit galerii v parlamentu, máme zprávy přímo od politiků že pokud je plná galerie, politici mnohem více dbají na své sliby a to jak budou hlasovat...

    (pokud chceš vést debaty vo tom co je zevnějšek budící duveru, či kecy vo tom že má každej právo nosit co chce - nejsi ten koho hledáme a zustan doma)
    NJAL
    NJAL --- ---
    LUCKYBSD: Mezi lancasterkou a moderni sluzebni pistoli je stejne jeste hodne velky rozsah moznosti, kdy to odleti - dobry priklad je FN 1906 nebo Duovka - nemaj streleckou pohotovost, takze pokud clovek nepocita, tak to tam cvakne po kazdem zasobniku. A me u FN 1906 uz takhle zapalnik ze strikeru odletel...

    IRONIC: Jsem, rad, ze jsem takoveho magora u zkousek nemel, a karmicky bych mu pral pokuty za kazde bagatelni prekroceni povolene rychlosti do doby, nez by se uklidnil :-)

    Na strelnici u zbrane se streleckou pohotovosti necham zaver vzadu, u zbrane bez strelecke pohotovosti budto pocitam naboje (nasleduje kontrola komory), nebo holt ranu jistoty cvaknu navic. Pri odchodu zkontrolovane prazdne zbrane vypustim, kde se da, nebo dam ranu jistoty.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    prvni "ranu jistoty" dam, protoze mi zaver nezustava v zadu :D druhou pak po vybiti - zvlast ted, kdyz je nase strelnice z pojizdne premenena na pesi, mi to prijde docela fer vuci ostatnim, kteri tez chodi k tercum
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    IRONIC: u mě byl komisař v pohodě. Když jsme se ptali, tak řek že mu rána nevadí, ale pistole má vypouštění kohoutu. tak proč ho nepoužívat.
    U ČZ teď pouštím kohout přes palec.
    CHINCHILA
    CHINCHILA --- ---
    IRONIC: kdyz dostrilim a chci odejit, zkontroluju zbrane a dam ranu spise abych je nemel natazene, thats it
    LUCKYBSD: no obrazku jenom Glocku, ktere maji takto opotrebovany ram ci okoli je vice nez dost, ale je pravda, ze to uz musi byt dost vysoky pocet ...
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    IRONIC: to s tim udernikem je hroznej FUD, chapu u nejaky lancasterky, ale u modernich sluzebnich pistoli, ktere obecne budou vic cvakat nez strilet, tak tohle fakt nehrozi
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    Zkouška u Kaupeho probíhala tak, že někdo vyletěl ven třeba po 2minutách, někdo tam byl třeba 45min, než se Kaupemu podařilo ho na něčem konečně nachytat. Kompletní kontrola vč. rány jistoty při každém úchopu zbraně. Kontrola hlavně po rozborce i znovu před sborkou. Borci ze střelnice, kteří k tomu půjčují zbraně byly z toho úplně zoufalí, protože ta zbraň za ten den zažije ránu jistoty tak 200x – úderník musel mlaskat blahem. Navíc bylo 17:00, byli jsme tam od rána bez oběda a stále ještě probíhala manipulace... Takže před praktickou zkouškou, ke ketré jsme se dostali někdy kolem 17:30 Kaupemu v podstatě vynadali, že si nenechají kurvit zbraně, načež u praktické po nás Kaupe už chtěl to nechávat ležet jen se závěrem v zadní poloze po kontrole komory a šachty, tzn. při uchopení zbraně opět jen kontrola komory a šachty, bez rány jistoty...

    Mimochodem – když jste sami se svou zbraní na střelnici tak to se svou zbraní to děláte jak? Vždy i s ránou jistoty?
    Na soutěžích se předpokládám rány jistoty po kontrole zbraně vždy požaduje – nebo je to jinak?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    SHADDIE: zazil jsem neco podobneho vcetne toho druheho terminu -

    proc to porad kontrolujete, uplne zbytecne, hlasite to a vyznamne na me koukate?
    Minule me vyhodil, ze jsem se nepodival 2x za sebou do laufu, ale jen jednou.
    Aha, ja si rikal, co tim sledujete. Tak to chapu, tak to byl ale curak. :)
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    XMEDA: ne, kokot mě vylil poté, co jsem po rozborce a sborce odložil zbraň, stál u ní, koukal na ní, on mi postavil na stůl školní náboj, dal povel nabít do zásobníku, já vzal zbraň, nabil a on mě vyhodil, že jsem ji nezkontroloval, že není nabitá. U opakovačky se mě pak komisař ptal, proč ji doprdele furt jak debil kontroluju pokaždý, když s ní něco dělám, načež jsem řekl, že Kaupe a že se už nenechám nachytat, začal se smát a řek, že dobrý, že do konce zkoušky (zbejvaly střelby), nemusím nic kontrolovat :D
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Rocket Surgery: Inside the Russian Nikonov AN94
    https://www.youtube.com/watch?v=gtMssTSnRHU
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    SHADDIE: nechal jsi mu aspon slepej naboj v komore? .)
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    IRONIC: nevim, zda to plati pro vsechny Prahy, ale aktualne nabizeli terminy na kveten i cerven v pohode...
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    IRONIC: Kaupe...ani mi o něm nemluv:-D ten mě vyhodil. a pak přišel o nějakej ten pátek později k nám na krám, samej úsměv a chtěl abych mu prodal pušku :-D tou dobou jsem měl už i rozšířenovna sk. D, a nutkání ho potrollit bylo veliké :-D
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    já doporučím taky toho Jirku na Avimu, připravil mě dobře, u zkoušky jsem měl Kaupeho, jeho pověst ho předchází, z 20ti, co jsme byli poprvé, jsme u něj prošli jen 2... já a nějakej myslivec, kterýmu propadnul ZP. Z 6ti opakujících prošli 3. Všichni ostatní vyletěli na manipulaci, praktickou nás udělalo všech 5.
    A přihlášku podat ihned, v Praze se na zkoušku čeká cca 4 měsíce...
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NJAL: já tam chodil si vždy jen odstřílet a pak ven. Vevnitř se nedalo bejt. Teorie a manipulace byly v místnosti vedle.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ENT: Hele nedelej se zbytecne se zbrojakem. Ja sem kamos seda mize dat ty kvery klidne me. Ja to brime na sebe vemu...:-))
    NJAL
    NJAL --- ---
    CERMI_FOX: Plice musely ocenit takovy Mordor...
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    CERMI_FOX: ostatně proto nemám B skupinu - tvrdil, že střílet z malorážky bez optiky na 25m je hodně těžký a je to pro zkušený a protože jsem neviděl ani terč přes tu mlhu, co tam byla, tak jsem střílel v podstatě poslepu a netrefil skoro žádnou, což potvrzovalo jeho slova. :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam