• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    XMEDA: prostě hádka, "hospodska" rozuměj prostě pouliční konflikt
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    IRONIC: iirc byl ten dedula typek, ktery pravidelne na polnacce vyhlizel, kdo to bere pres jeho pole. zbytek sedi
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    IRONIC: mavani kverem v hospode
    a) proc ma nekdo v hospode kver a mava s nim pri hadce?
    b) nesmyslna eskalace
    c) plynovkar si tak akorat koleduje o zastreleni ostrou

    Normalni pricetny drzitel ZP rozhodne kverem nevyhrozuje. Vyhrozovat jde mozna tak baseballkou a to jeste za urcitych okolnosti. Ne ale palnou zbrani.
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    Když už toto ale řešíme - já v teoretické rovině zas řeším situaci - dojde k verbálnímu konfliktu, typicky nějaká "hospodská hádka", která bez fyzickýho napadení skončí tím, že druhá strana tasí kvér a vyhrožuje (typicky bych to čekal od plynovkáře). Já nečekám, že by měl někdo důvod mě fyzicky likvidovat a i při takové hádce bych to chápal stále jen jako vyhrožování a zachoval bych chladnou hlavu pokračoval v situace bez tasení zbraně až do okamžiku, kdy by došlo k dalšímu napadení, ale dokážu si představit hromadu držitelů ZP, kteří by v této situaci již tasili zbraň. Dle mého názoru ale taková situace už vede rovnou i k použití znraně a to podle mýho není dobrý, tzn. můj názor je to neeskalovat dál a přečkat pohrůžku tasenou zbraní bez další akce z mé strany. Máte to taky tak?
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    i pokud dojde jenk tasení zbraně, doporučuju vždy volat fízly, případně svýmu právníkovi a po poradě s ním fízly, jim potom samozřejmě říct jen to nezbytně nutný, případně nic.
    Ten druhej to totiž pak fízlům nabonzuje jako vyhrožování a pokud to policie od dotyčnýho držitele nemá hlášený, má z toho větší problém. Z mýho pohledu je pohrůžka zbraní jako NO normálně akceptovatelná a pokud k tomu byl nějakej důvod, je lépe to hlásit. Někdy byla jakási příhoda, že pěší dědula na polní cestě se dostal do konfliktu s agresivním řidičem, došlo k pohrůžce zbraní ze strany děduly, prý jej ten řidič napadal, řidič to pak bonznul a ten s tou zbraní to pak dostal jako TČ myslím nebezpečný vyhrožování, snad dokonce jestli mu nechtěli dát pokus o zabití. Určitě se dá dohledat.
    NELLI
    NELLI --- ---
    BRUKEV: 7) pokud střílim do nohy nebo do těle, nejprve poskytnu první pomoc, pak volám fízla, se kterým se zásadně nebavím, dokud nedorazí právník.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    !!! Nestalo se nic, jen jsem dnes při sekání dřeva přemýšlel, co kdyby. !!! (jen pro šťouraly)

    Už to tu, myslím, kdysi bylo, ale:

    Pokud mě někdo někde napadne, já na obranu použiju zbraň a vystřelím buď do zeme, vzduchu, útočníkovy nohy, nebo nedej Bože, těla, tak:

    1) pokud nikdo neuvidí, prchám
    2) volám policii a čekám na její instrukce
    3) volám policii a svého právníka
    4) volám policii a LEX právníka
    5) podepíšu cokoliv a popíšu policii svými slovy situaci, než dojede právník
    6) nic nepodepíšu, slušně policii upozorním, že vypovídat budu, až dojede právník

    Co hrozí a nehrozí?

    Prostě v rámci připravenosti mě zajímá, co a jak.

    XMEDA
    XMEDA --- ---
    ERGOSUM: treba to ma misto pepraku .)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    XMEDA: Nějak mi uniklo, jestli mají tolik zkrácené hlavně nějaký smysl. Dovedu pochopit, že někdo dá přednost 30cm dlouhé hlavni před delší, ale tohle už ne.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Ruger Precision Rifle In 6 5 Creedmoor
    https://www.youtube.com/watch?v=iV19nIPxJYU
    SYNCRO
    SYNCRO --- ---
    NJAL: Zůstanou po ní klasické důlky, bohužel. Někteří kutilové to různě tmelí, přečerňují a vůbec páchají podobná zvěrstva, ale mně osobně přijde lepší přiznaná patina / poškození a původní stav. Hlavní je zbavit se aktivní rzi, aby nepokračovala dál.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    KENJIRO: Lepsi nez 88 starejch ne, bratre plukovniku?
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    takova variace na tema kolik je treba internetovych diskuteru na koupi dvou sroubku :D
    NJAL
    NJAL --- ---
    77 sroubku.
    NELLI
    NELLI --- ---
    KENJIRO: cpt. Wojtyla potřeboval šroubky, mno ;)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    77 nových? To jste se #$@&!, ne? :-D
    NJAL
    NJAL --- ---
    SYNCRO: Predpokladam, ze hloubkova rez zustane...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Quins dobrý, mám tam odsud bouchačku a byl jsem si jí tam u nich vyzvednout kdy se mi zrovna zachtělo.

    ProdejZbrani (libovicky) mi zas volí střelivo jaké si naporoučím (vs Brýmová, kde "SB nemáme, ve čtvrtek nepřijeli")

    Armed podobný pocit, mají stejně jako Quins zlevu na LEX, tak uplatňovat :)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    WACLOSH: tvoje bába strhne metrickejma... samozřejmě to byly M4 šrouby...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam