• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CERMI_FOX: zatím máme dva - Miloslav Jančík (alias SW FOX) ze Zlína a Petr Wildt z Hradce Králové.
    SWIST
    SWIST --- ---
    SWIST: Tedy čístou hlavou je myšleno až opadne stres a adrenalin.. Nevztahoval jsem to k té hospodě.. Ale u toho to samozřejmně platí taky..
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BRUKEV: kdo je LEX právník?
    SWIST
    SWIST --- ---
    Jinak ještě k tomu podepisování.. Někde mi bylo řečeno (od Šafaříka), že výpoveď musíte podat do 24 hodin od události. Takže klidně jet na stanici podat výpověď, všechno sepsat, ale nic nepodepisovat a nechat si ještě čas a přijít to podepsat, popřípadě pozměnit třeba až druhý den s čistou hlavou.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    BRUKEV: Pokud se strilelo volam Foxe + policajty kterejm ukazu kde jsou stopy k zajisteni pokud to jde sam zdokumentuju na mobil fotak a nebavim se s nikym do porady s Foxem.
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    XMEDA: prostě hádka, "hospodska" rozuměj prostě pouliční konflikt
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    IRONIC: iirc byl ten dedula typek, ktery pravidelne na polnacce vyhlizel, kdo to bere pres jeho pole. zbytek sedi
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    IRONIC: mavani kverem v hospode
    a) proc ma nekdo v hospode kver a mava s nim pri hadce?
    b) nesmyslna eskalace
    c) plynovkar si tak akorat koleduje o zastreleni ostrou

    Normalni pricetny drzitel ZP rozhodne kverem nevyhrozuje. Vyhrozovat jde mozna tak baseballkou a to jeste za urcitych okolnosti. Ne ale palnou zbrani.
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    Když už toto ale řešíme - já v teoretické rovině zas řeším situaci - dojde k verbálnímu konfliktu, typicky nějaká "hospodská hádka", která bez fyzickýho napadení skončí tím, že druhá strana tasí kvér a vyhrožuje (typicky bych to čekal od plynovkáře). Já nečekám, že by měl někdo důvod mě fyzicky likvidovat a i při takové hádce bych to chápal stále jen jako vyhrožování a zachoval bych chladnou hlavu pokračoval v situace bez tasení zbraně až do okamžiku, kdy by došlo k dalšímu napadení, ale dokážu si představit hromadu držitelů ZP, kteří by v této situaci již tasili zbraň. Dle mého názoru ale taková situace už vede rovnou i k použití znraně a to podle mýho není dobrý, tzn. můj názor je to neeskalovat dál a přečkat pohrůžku tasenou zbraní bez další akce z mé strany. Máte to taky tak?
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    i pokud dojde jenk tasení zbraně, doporučuju vždy volat fízly, případně svýmu právníkovi a po poradě s ním fízly, jim potom samozřejmě říct jen to nezbytně nutný, případně nic.
    Ten druhej to totiž pak fízlům nabonzuje jako vyhrožování a pokud to policie od dotyčnýho držitele nemá hlášený, má z toho větší problém. Z mýho pohledu je pohrůžka zbraní jako NO normálně akceptovatelná a pokud k tomu byl nějakej důvod, je lépe to hlásit. Někdy byla jakási příhoda, že pěší dědula na polní cestě se dostal do konfliktu s agresivním řidičem, došlo k pohrůžce zbraní ze strany děduly, prý jej ten řidič napadal, řidič to pak bonznul a ten s tou zbraní to pak dostal jako TČ myslím nebezpečný vyhrožování, snad dokonce jestli mu nechtěli dát pokus o zabití. Určitě se dá dohledat.
    NELLI
    NELLI --- ---
    BRUKEV: 7) pokud střílim do nohy nebo do těle, nejprve poskytnu první pomoc, pak volám fízla, se kterým se zásadně nebavím, dokud nedorazí právník.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    !!! Nestalo se nic, jen jsem dnes při sekání dřeva přemýšlel, co kdyby. !!! (jen pro šťouraly)

    Už to tu, myslím, kdysi bylo, ale:

    Pokud mě někdo někde napadne, já na obranu použiju zbraň a vystřelím buď do zeme, vzduchu, útočníkovy nohy, nebo nedej Bože, těla, tak:

    1) pokud nikdo neuvidí, prchám
    2) volám policii a čekám na její instrukce
    3) volám policii a svého právníka
    4) volám policii a LEX právníka
    5) podepíšu cokoliv a popíšu policii svými slovy situaci, než dojede právník
    6) nic nepodepíšu, slušně policii upozorním, že vypovídat budu, až dojede právník

    Co hrozí a nehrozí?

    Prostě v rámci připravenosti mě zajímá, co a jak.

    XMEDA
    XMEDA --- ---
    ERGOSUM: treba to ma misto pepraku .)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    XMEDA: Nějak mi uniklo, jestli mají tolik zkrácené hlavně nějaký smysl. Dovedu pochopit, že někdo dá přednost 30cm dlouhé hlavni před delší, ale tohle už ne.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Ruger Precision Rifle In 6 5 Creedmoor
    https://www.youtube.com/watch?v=iV19nIPxJYU
    SYNCRO
    SYNCRO --- ---
    NJAL: Zůstanou po ní klasické důlky, bohužel. Někteří kutilové to různě tmelí, přečerňují a vůbec páchají podobná zvěrstva, ale mně osobně přijde lepší přiznaná patina / poškození a původní stav. Hlavní je zbavit se aktivní rzi, aby nepokračovala dál.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    KENJIRO: Lepsi nez 88 starejch ne, bratre plukovniku?
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    takova variace na tema kolik je treba internetovych diskuteru na koupi dvou sroubku :D
    NJAL
    NJAL --- ---
    77 sroubku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam