• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    NJAL
    NJAL --- ---
    PAN_KACHNA: Nabojnice pro Mannlicher 8x50 je rimless...

    CHINCHILA: Take bych to tipoval na Brity.
    CHINCHILA
    CHINCHILA --- ---
    GANYAL_YABANI: no podle vseho by to mela byt britska .303 .. lae zajimave ze zrovna mark IV, coz by strele odpovidalo delkou a zplosteni spicky po korozi, protoze to byla strela s dutou spickou .. nicmene ta se prestala pouzivat sakra davno (jakoze jeste pred WW1)
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    ZEPHEER: Marlin se už nevyrábí, zbrojovku koupil Remington a konkurovalo to Rem 783.
    PAN_KACHNA
    PAN_KACHNA --- ---
    GANYAL_YABANI: tezko rict, to je porad dost orientacni kdyz jde o milimetry...ja bych tipoval od boku 8x50mmR mannlicher, ale nekdo znalejsi ti poradi urcite presnejs, treba podle toho znaceni...
    GANYAL_YABANI
    GANYAL_YABANI --- ---
    PAN_KACHNA: Mam tu akorat metr... Puvodni jsem smazal at to tu zbytecne netapetuju, nalezeno ve Slovinsku, vespod je datum IV/1915

    PAN_KACHNA
    PAN_KACHNA --- ---
    proč to nezměříš alespoň orientačně šuplérou? podle tvaru nejspíš nějakej mannlicher, ale těžko říct, jakej přesně...
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    LUCKYBSD:
    MCFLY: Ano, ano i to mám v merku, žádný strach.
    MCFLY
    MCFLY --- ---
    LUCKYBSD: Potvrzuju, mám Howu 1500 v 308W s těžkým laufem a s odpovídajícím střelivem je pod 0,3MOA
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    LUCKYBSD: Mně to nemusíš vysvětlovat, já střílim sypaný SB. Jen jsem uváděl argument, kterej jsem zaslechnul.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    VOMAJDA: bulshit, je to krasne videt i z toho us clanku brass vs steel ammo, to co usetris na naboji ti zaplati novou hlaven driv a ve vysledku ses na tom lip s levnejsim strelivem :)
    HARIUS: no nebo sehnat nejakou levnou Weatherby, kterou jim vyrabi japonska HOWA, to je dle US for lepsi budget volba nez zminene
    NJAL
    NJAL --- ---
    ERGOSUM: Hlavne aby byla in 40 watt range ;-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    OMNISLASH: EMP zbraně IMHO Zákon o zbraních a střelivu neřeší. Na to je zákon o radiokomunikacích. Takže ti neseberou ZP ale tebe i s páječkou a budou to chtít naučit. :-)
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    CERMI_FOX: Vím, nicméně až přítomnost kliky umožňuje právě onu zábavu se střelivem, optikou, pažbami a dalšími věcmi :-) Když nebude klika, nebude navazující zábava :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    HARIUS: Kliku pro zabavu sis postavil sam, kdyz sis delal krouzkovku, ne? :-P
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    ERGOSUM: a bude to pak stale jeste B / C? :D
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    VOMAJDA: ELECTRICKOTA: Tohle lze naštěstí snadno ověřit. Pokud se střela dá zmagnetizovat, může se na ní nalepit magnetický prach. Pokud ne, lze to vyvrátit.
    Bez ohledu na skutečnost lze ovšem tvrdit, že pokud omotáme hlaveň drátem a budeme střílet magnety, získáme strašlivou pulzní elektromagnetickou zbraň. :-D
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    HARIUS: klika za pár peněz neexistuje :) Nejde totiž o pušku, ale pokud nekupuješ nějakou válečnou relikvii, tak to je optika a různý doplňky a pak dobře přesné krmení :)
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    ZEPHEER: Ha, zrovna jsem chtěl sondovat typy na téma "klika pro zábavu za pár peněz" a hle, ono to funguje samo :-)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    VOMAJDA: Tyhle flamy a tupoizní názory jsem slyšel i osobně, zdá se mi to skoro jako nějaká sekta, nedej bože aby ze svýho kvéru stříleli magnetizující střely... děsněj bullshiting
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam