• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SKUTEKKUTEKK: nebyla by jednoduchá tabulka, co která skupina umožňuje navíc proti jiným?
    Podle této jsou ty rozdíly jen minimální
    Skupiny zbrojního průkazu | ZbraněKvalitně.cz
    https://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/skupiny-zbrojniho-prukazu
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    SKUTEKKUTEKK: to jsem si říkal o D :-D
    SKUTEKKUTEKK
    SKUTEKKUTEKK --- ---
    SHADDIE: Já jsem udělal ABDE ale ZP jsem si nechal vystavit nakonec jen na ABE. Po roce a něco hurá pro D :) ..... A C nechci, nebudu ho nikdy potřebovat.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    NELLI: až to budeš dělat, nezapomeň si dodělat i C,když už v tom budeš :-D
    NELLI
    NELLI --- ---
    SHADDIE: rozumím ti, taky přemejšlim o rozšíření na D ;)
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    NELLI: já si udělal ABE, pak jsem litoval, že jsem rovnou neudělal D a musel si ho dodělat a a teď lituju, že nemám C,když už jsem si dělal D :-D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    mám ABE, na malorážku jsem naprosto zapomněl :) na střelnici, když jsem vítezoslavně odcházel od plného pistolového terče, na mne komisař chvíli koukal - a pak ukázal na malorážku :o no dal jsem to, ale chvíli jsem koukal taky :)
    TUILE
    TUILE --- ---
    NECROMAN: Pravda c. 1: chces si udelat co nejvic skupin.
    Pravda c. 2: chces si koupit co nejvetsi trezor.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    NECROMAN: před rokem jsem tady řešil, přesně to samý :D
    Ty dvě písmenka navíc kromě E tam fakt chce zaškrtnout ;)
    TUILE
    TUILE --- ---
    Mam zase psat, zesem napoprve na zkouskach nenastrilela? :)

    A jinak teda ACD sem dodelavala ted v breznu a stejne sem tu malorajdu malem nenastrilela. Dlouhy sou pro me zlo.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    OMNISLASH: dneska už neminu (teda doufám, ale před pár dny jsem na 300m zestoje bez opory trefoval popper :) ), ale když jsem to zkoušel (jednou) před zkouškou, tak jsem na 20m potřebný zásahy nedal, takže na 25m by to asi bylo ještě horší. Na tý střelnici bylo tak zahuleno, že jsem terč na 25m neviděl vůbec, takže proto tak krátká vzdálenost; ale na 20m jsem viděl (doufal) kontury terče a stejně prd. Ono to pro začátečníka, kterej nemá nastřílíno, není tak jednoduchý. A získat praxi na zbrani, kterou nikdo v okolí nemá, mi přišlo zase zbytečně drahý :)

    Je to jen můj názor, možná to u jiných lidí bylo jinak.

    Na druhou stranu teď zpětně si říkám, že jsem do toho měl trochu zainvestovat, zkusit si střelit z brokovnice a naučit se s malorážkou a udělat si i ostatní skupiny vč D
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    SPM: souhlas. zaitmco tech 10 metru z pistole mine asi jen malokdo, netrefit malozarkou mini terc na 25 metru je velmi snadne, pokud clovek nema dostatecne natrenovano a jeste snadno propada zkouskovemu stresu. na druhou stranu ale ta opora je naprosty luxus, s tim uz se moc minout neda, pokud tam nejsou nejaka podivna / podivne serizena miridla. pro me treba je ruka oprena o stenu boxu (nebo jeste lepe o tu tycku) vyrazne lepsi nez strelba v sede
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SPM: tak to je asi subjektivni, ja od mala strilel ze vzduchovky, takze je mi dlouha daleko prirozenejsi nez pistole. Navic delsi zamerna a vubec.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    NECROMAN: ja mam ABE a strilela jsem jen z pistole
    z dlouhe strilis imho z malorazky, to das... si to bez zkusit 1-2x

    urcite chces ABE
    BE, A je vhodne taky.. (a hlavne ti nijak zkousku nekomplikuje)
    HOBORG
    HOBORG --- ---
    uz je to dyl, ale mel jsem par lidi na trenink pred zkouskama, a byl prekvapenej co se ted vyzaduje. nektery komisari chtej nastrilet fakt nesmysl. nechapu k cemu je to dobry, nedokazu si moc predstavit situaci kdy by vubec potvrdili nutnou obranu na 20m+
    podle me by to melo byt zamereny na bezpecnou manipulaci
    SPM
    SPM --- ---
    NECROMAN: tam je podle mě zase nějaká kreativita v zákoně... já to z toho taky tak pochopil, ale u většiny lidí, co šli s ABE, tak reálně stříleli jenom z krátké... Až když měli i C, tak je nutil střílet z dlouhé. Ale samozřejmě dle zákona ti to tam může strčit i u ABE.

    REDSNAKE: To bych se dost hádal... Netrefit půmetrovej terč z pistole na 10m je podle mě o hodně těžší, než minuout ten miniaturní malorážkovej terčík na 25 metrech... zvlášť když opora kolikrát znamená, že se můžeš tak akorát rukou opřít o sloup.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    NECROMAN: z malorážky a brokovnice nastřílíš fakt v pohodě. Oproti pistoli
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SPM: Zde píšou, že u A,B je součástí i test střelby z dlouhé zbraně, 4 zásahy z 5 na 25m. Nedokážu takto říct, zda to je pohoda nebo musí mít člověk nastříleno :)
    Zkouška odborné způsobilosti | ZbraněKvalitně.cz
    http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/zkouska-odborne-zpusobilosti
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    SPM: což je pravda jen způli - protože jsem dostal mylné info o obtížnosti B, tak jsem si nechal napsal jen Ečko, ale při zkoušce chtěl stejně rozborku jak malorážky, tak brokny, naštěstí bez střeleb :)
    SPM
    SPM --- ---
    NECROMAN: na A žádný extra požadavek není, na B obvyklou praxí je, že budeš muset při praktické navíc vybít a rozebrat malorážku a brokovnici. (Teoreticky hrozí, že by tě mohli nechat střílet i z malorážky, ale prakticky se to moc nedělá).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam