• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    NELLI: Dyť EVO je na ochranu ideální. Ale to je jedno, ty jen uvedeš důvod a oni vystaví povolení. To se tam imho někdo jen blbě vyspal, nebo dostal pojeb od manželky, a chtěl si prisvojit moc, na kterou nemá nárok.
    NELLI
    NELLI --- ---
    NELLI: kecám EVO, bylo to jinak...přiznám se, už si to moc nepamatuju, je to už pár let, ale byly nějaký prudy, když jsem žádal o nákupko na pušku a do důvodu jsem uvedl "ochrana života, zdraví a majetku". Nechali mě to v Modřanech přepsat na "sportovní účely". Myslím, že jsem to nákupko nakonec ani nevyužil. Nějak tak to bylo.
    NELLI
    NELLI --- ---
    OTAKAR: mě teda s EVO na sk. E vyprudili :)
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    NELLI: Já mám všechny zbraně na ochranu, ar, uzi, kosu, nebyl s tím nejmenší problém. Ani si nemyslím, že by zákon nechával policii prostor to nějak rozporovat. Naopak jí ukládá, že vydá nákupní povolení.
    NJAL
    NJAL --- ---
    PIVECEK: Ja jsem v dubnu 2014 rozebiral a strilel na ABE jen CZ-75.
    SPM
    SPM --- ---
    KASUMI: jo, ten mi končí příští rok na konci listopadu. Takže jestli se dá žádat půl roku předem, tedy potencionálně před tím, než se ta novela uzákoní, tak bych měl dostat ještě na 10 let a pak doufat, že se do té doby EU rozpadne :-)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    TUILE: Jak kde, u nás v prdelákovicích je vcelku hodně svéráznej obchodník se smrtí.
    Zbroják sem mu ukázal jen poprvý při koupi první krabičky 9 a když sem si pak přišel pro další tak ho vůbec nechtěl. Až když jsem kupoval 2 pixly prachu a zápalky, tak si při mým odchodu vzpoměl, že by si moh opsat číslo zbrojáku. Na dotaz co by dělal, kdyby si vzpoměl až bych byl pryč, mě řek: "bych to někomu připsal". Docela mě teda děsí co všechno mám na sebe připsaný, aniž bych to vůbec viděl a koupil :(
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MCD: asi vypadam duveryhodne, nikdy po me nic nechteli ani tam. :-)
    TUILE
    TUILE --- ---
    ja bych skoro rekla, ze to pres CRZ neprojde, pac strelivo se prodava ke konkretnimu prukazu a tohle bude dohledatelny.
    bych se divila, kdyby si to prodejci troufli.
    spis to mozna pak prodavaj na jinej zbrojak? treba na svuj?
    MCD
    MCD --- ---
    CERMI_FOX: V Motole (Lira - prodej-zbrani.cz) byli tak striktní vůči nějakýmu nešťastníkovi s E-only, co s sebou neměl PZ, až jsem se divil.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    TUILE: ne, kvuli spatnym informacim z kurzu k zp jsem si dal, blbec, jen E.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KASUMI: teoreticky by to ale melo znamenat ze u vetsiny zbrani maximalne po obnoveni ZP (pokud je ta interpretace konce zp spravna) nebude moci pouzivat zasobniky na vic jak 10 ran, ne?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SPM: do konce ZP by ti mel bt ponechan, pote budes muset pozadat o vyjimku
    nejsi-li aktivni sportovni strelec, potom doufej, ze se dobre vyvrbi ten vycvik k narodni obrane ci jak to tam je
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    Procet jsem to tu jen zbezne, tak nevim, jestli to nekdo nezminoval, ale ted uz se pri ABE strili jen s pistole (rozborka vseho).
    SPM
    SPM --- ---
    NELLI: jo, to je mi jasný, spíš mi šlo o to, že ani ten aktuální návrh nechápu, jak je to v něm míněno :-)

    KASUMI: díky

    právě můj škorpion se klepe... o tom, že jsem minul to rozhodné datum a zapomněl koupit kosu ani nemluvě (a otázka, jestli to teď riskovat nebo ne :-) )
    TUILE
    TUILE --- ---
    CERMI_FOX: ty nemas B?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SPM: po splneni podminek pcr udeli
    To je ted v navrhu
    Tze jako b, ne jako a
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NELLI: v praxi po me chteli PZ jen v BVS, vsude jinde v Praze je jim to fuk.
    NELLI
    NELLI --- ---
    SPM: to aktuálně nikdo neví a nikdo ti na to neodpoví. Je to návrh novýho zákona, nikoliv nový zákon. V legislativním procesu to může ještě leckdo nějak upravit. Bude hodně záležet, kdo bude novým ministrem vnitra, jak se k tomu postaví poslanci atd. atp.
    SPM
    SPM --- ---
    Když už se nakously ty výjimky, přišlo mi, že tady diskuze o tom ještě nebyla... nedávno padnul ten návrh novely, která má být v souladu s tím evropským nesmyslem. Jak je to tam teda se získáním povolení/výjimky na zbraně v té nové kategorii A-I, když ji člověk nabyl po tom rozhodném datumu (toho 13.6.2017 nebo co to tam bylo)? Hádám, že asi stejně blbě, jako výjimka na klasické A - tedy prakticky nemožno, že?
    NELLI
    NELLI --- ---
    NECROMAN: ve stručnosti, nejdůležitější aspekty těch skupin je nákup střeliva. Skupina E tě opravňuje pouze k nákupu střeliva do zbraně, kterou vlastníš, tj. musíš se prokazovat průkazem zbraně při nákupu střeliva.
    To může být problém v případě, že za
    a) žádnou zbraň nevlastníš a chceš si jít zastřílet s cizí (např. půjčit si na střelnici a zároveň nekupovat předražený střelivo tam),
    b) jedeš s dalšími lidmi střílet a máš v plánu střílet z jejich zbraní
    Skupina B tohle maže, můžeš si nakoupit střeliva, co unese tvoje peněženka, bez ohledu na to, jestli zbraň pro danou ráži vlastníš.

    Dalším podstatným aspektem je možnost pořizovat dlouhé zbraně. Sice hypoteticky můžeš nabývat třeba AR-15 za účelem ochrany života, zdraví a majetku a na nošení, ale praxe je taková, že nákupko na pušku ti spíše projde pro sportovní účely, tj. B.

    Skupina A je se obecně bere pro strýčka příhodu, kdyby ses nedejbože rozhodnul sbírat zbraně a střelivo na vyjímku (kterou stejně nedostaneš).

    Každopádně platí, že víc skupin víc Adidas.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam