• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Měl bych dotaz na kategorie zbraní, co stálo za tím, že v Bčku je
    "jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka je menší než 280 mm
    dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm"

    a v Cčku je
    "jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka se rovná nebo je větší než 280 mm
    jednoranové nebo víceranové, opakovací nebo samonabíjecí dlouhé zbraně neuvedené v § 5 písm. d) až f) - hlavenň delší než 600mm"

    Proč zbraně s delší hlavní nevyžadují povolení a kratší ano? To je trochu neintuitivní.

    Druhý dotaz, kam by se zařadily odstřelovací pušky, nebo různé Anti-materiel rifle a podle čeho?
    Jako vojenské a tedy A; nebo B/C, pokud jsou jen opakovací nebo samonabíjecí? Také jsem nenašel, co určuje co je vojenská zbraň a co ne, jak zmiňuje § 4
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    GOBERS: vždyť v pořádku, ne? ;-)


    "A shepherd must tend to his flock, and at times, fight off the wolves."




    The Patriot Quote Sometimes as shepherd...must fight wolves
    http://www.youtube.com/watch?v=B8N_xfyVXec
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    GOBERS: No, co, Militia Christi prostě jen přezbrojila :-)
    NELLI
    NELLI --- ---
    GOBERS: dovedu si to živě představit :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    NELLI: Já mám D v podstatě hlavně proto, že to vypadá vtipně v kombinaci s kolárkem na fotce... ;)
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    XMEDA: Hlavně 7,62*54R z UK-59 verze těžká bez kanálku jsou velmi oblíbené jako náhrada starých hlavní na Mosinu. Hlavně díky ceně.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Custom UK59 Barreled Mosin M91/30
    https://www.youtube.com/watch?v=Sw5VLwAYgWE
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    nechtěl někdo přesného šulina? :)
    Suhl-150-1 standart | BAZAR Hunting-shop
    http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/285540-suhl-150-1-standart/
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    REDSNAKE: Asi ne, ale ja si nebyl jistej, tak sem se radsi nehadal. O co jsem vlastne prisel? V zakone je jenom ze se udava duvod k nakupku. A pak byla nekde formulace, "pokud neni vydano pro ochranu zivota, zdravi a majetku", ale nevim jestli se to tykalo PZ, nebo ZP.

    ELECTRICKOTA: Jo, ja tam napsal opravu a stvrdil podpisem.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    TRILOBYTE: Hele, oni to zkousej, ale nikdy me nic nenechali skrtat, navíc v tehle papírech se škrtat nesmí(to by to pak mohli škrtat si sami a nemuseli tě k tomu vubec potřebovat, protože ty se to pak nikdy nedovíš na PZ to není)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TRILOBYTE: na to imho nemaj nárok.
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    ELECTRICKOTA: Me v modranech nechali (u pistole) sberatelstvi skrtnout a mam jenom ochrana + sport.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    Sberatelstvi si nepisu, jinak ano vc. kulovnic, brokovnic, pistolovych karabin..
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Jsem tu jediný který si to vše píše jak na ochranu, sport tak i na sběratelství?
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    NELLI: Dyť EVO je na ochranu ideální. Ale to je jedno, ty jen uvedeš důvod a oni vystaví povolení. To se tam imho někdo jen blbě vyspal, nebo dostal pojeb od manželky, a chtěl si prisvojit moc, na kterou nemá nárok.
    NELLI
    NELLI --- ---
    NELLI: kecám EVO, bylo to jinak...přiznám se, už si to moc nepamatuju, je to už pár let, ale byly nějaký prudy, když jsem žádal o nákupko na pušku a do důvodu jsem uvedl "ochrana života, zdraví a majetku". Nechali mě to v Modřanech přepsat na "sportovní účely". Myslím, že jsem to nákupko nakonec ani nevyužil. Nějak tak to bylo.
    NELLI
    NELLI --- ---
    OTAKAR: mě teda s EVO na sk. E vyprudili :)
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    NELLI: Já mám všechny zbraně na ochranu, ar, uzi, kosu, nebyl s tím nejmenší problém. Ani si nemyslím, že by zákon nechával policii prostor to nějak rozporovat. Naopak jí ukládá, že vydá nákupní povolení.
    NJAL
    NJAL --- ---
    PIVECEK: Ja jsem v dubnu 2014 rozebiral a strilel na ABE jen CZ-75.
    SPM
    SPM --- ---
    KASUMI: jo, ten mi končí příští rok na konci listopadu. Takže jestli se dá žádat půl roku předem, tedy potencionálně před tím, než se ta novela uzákoní, tak bych měl dostat ještě na 10 let a pak doufat, že se do té doby EU rozpadne :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam