• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    LUCKYBSD: Mně přišlo, že se už ani nesnažili skrývat, že původně uváděný důvod, boj s terorismem, je jen špatně konstruovaná záminka a že skutečný cíl a záměr je pouze odzbrojení legálních držitelů.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    OTAKAR: obvzvlast takovy AKSU alias ex-full-auto military rifle se sklopkou pod 60cm na puskovy naboj s moznosti velkych zlych zasobniku - bude nove A-I kategorie a mimo grandfathering nepujde ji mit, protoze prece kdybys chtel tak ji muzes vzit na koncert a jako drzitel legalni zbrane ji muzes pouzit (to ze se to nedeje nikdo uz neresi)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    OTAKAR: Já tak nějak doufám, že Darvin rozhodne zda skončí dřív zákazy, nebo zakazovači.
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    NECROMAN: Tenkrát jsem ZP ještě neměl, takže nemůžu říct, ale asi ano, asi krátké protože jdou nosit skrytě a dlouhé samonabíjecí, protože jsou smrtonosné :)
    Imho je to ale pouze kokotina bez nějakého většího smyslu.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    OTAKAR: Takže pokud to správně chápu, kratší zbraně jsou B, protože je lze snadno nosit skryté. Dlouhé zbraně, co nelze nosit skrytě jsou C - z tohoto důvodu?
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    NECROMAN: "Proč zbraně s delší hlavní nevyžadují povolení a kratší ano? To je trochu neintuitivní."
    Nákupní povolení je afaik reakce na dřívější snahy omezit civilní držení zbraní z EU. Čili důvod, proč krátké a dlouhé samonabíjecí povolení potřebují a dlouhé opakovací nepotřebují, nehledej v logice, ale ryze ve směrnici EU.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    GOBERS: Tak ne každou loveckou kulovnici si pořizuješ kvůli srnkám, žejo ;)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    NELLI: ...protože .50 BMG tu vysokou složí i vyvrhne zároveň. ;)
    NELLI
    NELLI --- ---
    NECROMAN: odstřelovací puška není v zásadě nic jinýho než trochu potuněná lovecká kulovnice. Pokud je opakovací, je to kat. C. Pokud je samonabíjecí, je to kat. B.
    Nic dalšího netřeba řešit.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Měl bych dotaz na kategorie zbraní, co stálo za tím, že v Bčku je
    "jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka je menší než 280 mm
    dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm"

    a v Cčku je
    "jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka se rovná nebo je větší než 280 mm
    jednoranové nebo víceranové, opakovací nebo samonabíjecí dlouhé zbraně neuvedené v § 5 písm. d) až f) - hlavenň delší než 600mm"

    Proč zbraně s delší hlavní nevyžadují povolení a kratší ano? To je trochu neintuitivní.

    Druhý dotaz, kam by se zařadily odstřelovací pušky, nebo různé Anti-materiel rifle a podle čeho?
    Jako vojenské a tedy A; nebo B/C, pokud jsou jen opakovací nebo samonabíjecí? Také jsem nenašel, co určuje co je vojenská zbraň a co ne, jak zmiňuje § 4
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    GOBERS: vždyť v pořádku, ne? ;-)


    "A shepherd must tend to his flock, and at times, fight off the wolves."




    The Patriot Quote Sometimes as shepherd...must fight wolves
    http://www.youtube.com/watch?v=B8N_xfyVXec
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    GOBERS: No, co, Militia Christi prostě jen přezbrojila :-)
    NELLI
    NELLI --- ---
    GOBERS: dovedu si to živě představit :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    NELLI: Já mám D v podstatě hlavně proto, že to vypadá vtipně v kombinaci s kolárkem na fotce... ;)
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    XMEDA: Hlavně 7,62*54R z UK-59 verze těžká bez kanálku jsou velmi oblíbené jako náhrada starých hlavní na Mosinu. Hlavně díky ceně.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Custom UK59 Barreled Mosin M91/30
    https://www.youtube.com/watch?v=Sw5VLwAYgWE
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    nechtěl někdo přesného šulina? :)
    Suhl-150-1 standart | BAZAR Hunting-shop
    http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/285540-suhl-150-1-standart/
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    REDSNAKE: Asi ne, ale ja si nebyl jistej, tak sem se radsi nehadal. O co jsem vlastne prisel? V zakone je jenom ze se udava duvod k nakupku. A pak byla nekde formulace, "pokud neni vydano pro ochranu zivota, zdravi a majetku", ale nevim jestli se to tykalo PZ, nebo ZP.

    ELECTRICKOTA: Jo, ja tam napsal opravu a stvrdil podpisem.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    TRILOBYTE: Hele, oni to zkousej, ale nikdy me nic nenechali skrtat, navíc v tehle papírech se škrtat nesmí(to by to pak mohli škrtat si sami a nemuseli tě k tomu vubec potřebovat, protože ty se to pak nikdy nedovíš na PZ to není)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TRILOBYTE: na to imho nemaj nárok.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam