• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NECROMAN: to bych si pripadal osizeny.. clovek za tu zkousku zaplati tolik a nemuze si ani zastrilet :(
    SPM
    SPM --- ---
    NECROMAN: takhle jsem to dělal někdy před 4 lety... rozebral jsem všechno, střílel jenom z pistole.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Po optání se na více místech jsem došel k závěru, že zkouška na ABE nyní probíhá tak, že:
    na manipulaci je možno dostat krátkou, dlouhou i brokovou zbraň
    na střelbu by měla být použita jen společná, tj. krátká zbraň
    STENNY
    STENNY --- ---
    CHROSTISTKO: Přes inzeráty z Huntingbazaru.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Podle mě nemá cenu spekulovat, protože je jen na komisaři, jak se vyspí a s čím se bude manipulovat. Takže se naučit všechno.

    Já dělal před rokem v prosinci. Rozebral sem všechny tři. A z čeho chci střílet sem si moh vybrat sám. :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    4/2014, ABE, vsechno jen pistol, ale pripravenej jsem byl i na dlouhy.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NECROMAN: 2013.. jo je fakt ze se to mohlo zmenit
    CHROSTISTKO
    CHROSTISTKO --- ---
    Mám na prodej 5x použitý zásobník do Galila. Tak jak přišly z Beareky. Nakonec nekupuju Galila, takže jsou mi na prd.
    Řekněme za 1100 kus a 5000 za všechny najednou.
    Fotky na vyžádání, ať tady netapetuju, ale rovnou říkám, jsou omlácený.
    Pokud by se Vám nezdála cena, můžem se o tom pobavit. Jako první inzeruju tady, lidi z Nyxu si mají pomáhat...
    CHROSTISTKO
    CHROSTISTKO --- ---
    Poradíte, kde se dají sehnat "levný" samopaláky do 100 km od Prahy?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    XMEDA: Zkoušku jsi dělal kdy? Je otázkou, zda někdo po srpnu 2017 dělal ABE ještě s více typy zbraní, nebo už jen krátkou zbraní.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NECROMAN: mam ABE, strilel jsem CZ75 a dlouhou .22LR. Na manipulaci CZ83, malorazka a zbezne brokna.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    KASUMI: ale hus, píšu nejspíše úplně stejně jako asi a možná. Mit statistiku tak píšu procenta. Přece se tu nebudeme popotahovat za slovíčka.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    PIVECEK: souhlas. zrovna nenastrileni z malorazky mi (subjektivne) neprijde jako neco, za co by meli lide litat od zkousek. byt obecne jsem tedy hlavne proto, at jsou opravdu zkousky jednotne a vsichni presne vedi, co je tam ceka
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    NECROMAN: Ano, je dobre tu vyhlasku jeste vztahnout k platnemu narizeni vlady c. 315/2011 sbirky. Kazdopadne dulezite je, ze nyni je u skupin A a B uvedeno kratka "nebo" dlouha. Tedy v zavislosti na ostatnich skupinach se urci spolecna zbran. Pokud bys sel delat ABCDE tak strilis ze vseho. Jinak mam tuto praxi potvrzenou i od komisare, od srpna 2017 se jede v tomto rezimu. Za me je to urcite zlepseni a zjednodusseni zkousky tam, kde to neboli. Vyhozenych lidi, co nenastrili s malorazkou uz jsem par potkal:)
    MUXX
    MUXX --- ---
    NECROMAN: Delal jsem pred necelym rokem. Asi ti to nepomuze, ale info ktere jsem mel od majitele strelnice bylo "pokud vas bude na strelby hodne, tak Becko manipulace pouze pistole". Na strelby nas bylo 20+ a dopadlo to jak rikal majitel.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PIVECEK: Jsi si jistý? Z této vyhlášky mi nevychází, že u zkoušky na ABE musím na střelbu dostat jen krátkou zbraň.
    221/2017 Sb. Vyhláška o provedení některých ustanovení zákona o zbraních
    https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2017-221#cast2
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    At tady neprobiha dojmologie, vyhlaska se od cervna zmenila ( č. 221/2017 Sb.). Nyni se pro skupiny, kde je spolecny typ zbrane, pouziva na strelby prave tato. Tedy pokud budete zadat ABDE, tak kratka kulova, pokud jen BC tak dlouha kulova a brokova atp.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    NECROMAN: Na manipulaci a rozborku sborku jsem měl pistoli, brokovou dvojku a malorajdu, na střelbu jen píďoli. Sk. ABDE.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ABE, taky jen pistole, pokud si správně vzpomínám s dlouhou jsem ani nemanipuloval.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    NECROMAN: Na manipulaci budes mit vse, na strelby jen pistoli.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam