• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    NECROMAN: Ano, je dobre tu vyhlasku jeste vztahnout k platnemu narizeni vlady c. 315/2011 sbirky. Kazdopadne dulezite je, ze nyni je u skupin A a B uvedeno kratka "nebo" dlouha. Tedy v zavislosti na ostatnich skupinach se urci spolecna zbran. Pokud bys sel delat ABCDE tak strilis ze vseho. Jinak mam tuto praxi potvrzenou i od komisare, od srpna 2017 se jede v tomto rezimu. Za me je to urcite zlepseni a zjednodusseni zkousky tam, kde to neboli. Vyhozenych lidi, co nenastrili s malorazkou uz jsem par potkal:)
    MUXX
    MUXX --- ---
    NECROMAN: Delal jsem pred necelym rokem. Asi ti to nepomuze, ale info ktere jsem mel od majitele strelnice bylo "pokud vas bude na strelby hodne, tak Becko manipulace pouze pistole". Na strelby nas bylo 20+ a dopadlo to jak rikal majitel.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PIVECEK: Jsi si jistý? Z této vyhlášky mi nevychází, že u zkoušky na ABE musím na střelbu dostat jen krátkou zbraň.
    221/2017 Sb. Vyhláška o provedení některých ustanovení zákona o zbraních
    https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2017-221#cast2
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    At tady neprobiha dojmologie, vyhlaska se od cervna zmenila ( č. 221/2017 Sb.). Nyni se pro skupiny, kde je spolecny typ zbrane, pouziva na strelby prave tato. Tedy pokud budete zadat ABDE, tak kratka kulova, pokud jen BC tak dlouha kulova a brokova atp.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    NECROMAN: Na manipulaci a rozborku sborku jsem měl pistoli, brokovou dvojku a malorajdu, na střelbu jen píďoli. Sk. ABDE.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ABE, taky jen pistole, pokud si správně vzpomínám s dlouhou jsem ani nemanipuloval.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    NECROMAN: Na manipulaci budes mit vse, na strelby jen pistoli.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELECTRICKOTA: to snad rikam? pises "nejspise", reaguji pouze na to, ja treba "statistiku" neznam, ty ano?

    urcite bych se byt necromanem pripravila na vse
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ELECTRICKOTA: No asi si ten litr za dodatečnou střelbu a rozborku připlatím, jak tak čtu :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    KASUMI: takže mu tu rekneme vybodni se na zbytek a nauc se jen pistoli a dostane revolver, brokovnici i malorazku a co pak? To kterýho dostane komisaře, bohužel neovlivní, takže štěstí přeje připraveným.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELECTRICKOTA: "nejspise"? :) ja mela na oboji jen pistoli :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    NECROMAN: Připrav se na vše, i když budeš střílet z pistole tak ti nejspíše dá na rozborku pistoli, malorajdu a dvojku
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    NECROMAN: no tak šance vždycky je :) já měl na manipulaci i střelbu jen pistoli
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    NECROMAN: Ja dostal na ABE na manipulaci pistoli, revolver, brokovnici a malorazku. Strelbu pistoli, brokovnici a malorazku. (ale v drtive vetsine pripadu se strili jen pistole pro tyhle skupiny..)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, jaké je šance, že bych při zkoušce na A+B+E dostal na manipulaci či střelbu i malorážku? Zákon to umožňuje, ale co jsem četl na zbranekvalitne, tak vetsinou se používá jen pistole. Někteří komisaři se k tomu prý ale uchylují...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    OCTOPUSS: Lol, neznal jsem... :D Ale nektere aktery znam. :D Treba toho kaplana.
    MOKOPA
    MOKOPA --- ---
    NJAL: No, stát za tím blíže než 25 metrů bych nechtěl. Ono když ten zášleh vezme nějaký bordel ze země, tak to fakt žádný terno není.
    NJAL
    NJAL --- ---
    GOBERS: Jo, to jsem si take potezkal v ruce na jedne vystavce pro civilisty. A tam pritomny vojacek se mi snazil nakecat, ze zpetny vysleh ohrozuje az do padesati metru :-)) Uplny "20 kilovy mec" ve vypraveni hradnich kastelanu.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    GOBERS: V téhle souvislosti doporučuju https://twitter.com/Profi_vojak
    (pokud to teda nejsi ty :D)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    Pro pobavení něco odposlechnuto ze zelených luhů a hájů.

    Cestou na opušťák se baví dva vojíni ve vlaku:
    - Ty seš vobyčejnej střelec, žejo? To já prej dostanu něco lepšího.
    - Jo? A co?
    - Říkali něco jako operátor Carl Gustav.
    - Hele, a víš vůbec, jak to vypadá?
    - Neeee...
    (googluje na mobilu fotku)
    - Takhle.
    - Počkej, tohle jako budu tahat a s tímhle budu skákat?
    - Už to tak vypadá.
    - A kurva.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    HARDCABB: ja myslim ze dost zasadni fakt je ze tady sledovala celej ten konflikt od zacatku takze nebylo pochyby o tom kdo je agresor. Neni to situace ze zajdes za rok a najednou vidis jak se dva lidi strkaji/mlati atp. a nevis co se stalo.
    Jinak teda myslim ze neochota neco takovyho resit rucne neni az tak odvisla od konstituce ja nejsem zrovna nejakej drobek a stejne nevidim jedinej duvod proc se k utocnikovi priblizovat vic nez je nutne, to je proste recept na pruser at se na to divas z jakyho chces smeru
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    KASUMI: zrejme uz jsem deformovanej tim, jak casto je legitimni a dle selskyho rozumu vhodny pouziti zbrane nasledne brany jako neprimereny a jsou z toho jenom problemy. i tak jak to pises ty bych nejspis zasahnul rukama, i kdybych mel u sebe pistoli. kdyz se ale vziju do tvoji situace/telesne stavby, uz to pouziti zbrane dava smysl :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam