• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    GEKONZPRAHY: uka jak to vypadá ta tvoje flinta, časem chci svýho norka taky převlíknout.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Pánové (a dámy), nemáte čistě náhodou někdo zbytečný sklopný mířidla na AR platformu? Koupil jsem si Norinco CQA1 (v podstatě M4A1), sundal kvůli předpažbí mušku a dal nízkej gasblock, dal tam nějakou kopii Aimpointu od značky Vector (to by se mohlo hodil HARDCABBovi, už s tim mám nastříleno nějakejch 500 kulí a drží, stál ani ne dvojku na Aliexpressu), ale pro jistotu bych chtěl osadit i nějaký normální značkový sklopný mířidla...

    Nezbavujete se někdo? Jestli ne, holt koupim FAB, i když budu nasranej, protože pažba, pažbička, předpažbí a frontgrip je Magpul, ale za ty jejich mířidla ty peníze fakt nedám. Díky :)
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    HARDCABB: Jinak ty UTG by mely vydrzet ostrou do 308 vcetne, alespon podle vyrobce a recenzi na online shopech. Mistni kolega ma UTG variabl na 308 a funguje mu v poradku uz pres rok.

    Take zalezi na urceni, na IPSC special bych si priplatil, protoze za zkurveny zavod ti to nestoji, na taktiku bych sahl po necem odolnejsim. Na obcasne strileni pro zabavu imho OK.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    Jo,mas recht:)
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    PIVECEK: V optice ne, ale pokud das 400za optiku, pak 500 za hodinu na strelnici a 500 za naboje a ta optika odejde za 400 naboju a ty opakujes kolecko.. Uspora na kolimatoru pak neni takove terno
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    ZYAN: To ale asi nebude chyba v optice, ne?:D
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    HARDCABB: Ono ke k tomu nutno pripocitat kolik si dal za nastreleni, u mne to bylo vzdy vice jak 1k..
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    HARDCABB: Pokud chces jit cenou lowcostu, priplat si alespon za ten Holosun.
    MOKOPA
    MOKOPA --- ---
    HARDCABB: Tak to by to nemělo dostat tak zahulit. Ale stejně bych řekl, že limit toho low-costu je třeba ten Bushnell TRS-25, který u nás stojí kolem 4 tis. U čehokoliv levnějšího už to může být loterie - může to sloužit roky a nebo se rozpadnout za měsíc. A může to být kus od kusu rozdílné. Asi bych to nezkoušel, pokud to není vyloženě naprostá nutnost ušetřit za každou cenu.
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    MOKOPA: davam s tim spis 100 ran behem pul hodiny na strelnici bez prehnanyho mireni, jestli je to rozhodujici
    MOKOPA
    MOKOPA --- ---
    HARDCABB: Asi záleží na intenzitě / způsobu použití. Pokud s tím dáš 100 ran měsíčně při mířence na střelnici, tak třeba ty tisíce dají.

    Já jsem během jednoho dne na Hardtask Cupu zvládnul kolimátor řádně nakopnout kolenem, nabrat do něj asi půl kila písku a zavřít s ním dveře od auta. Meprolight, kterej mám na flintě, na to byl navrženej, ale třeba levné TRS-25, co mám na UZI, by to asi nepřežilo. Z druhé strany - pokud ho budu na té UZI používat jen k srandě na střelnici, tak ho tam budu mít ještě za deset let. Si myslím...
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    verite tomu, ze ty nejlevnejsi kolimatory (tady treba ty co stoji do trojky) vydrzi na .223 Norincu alespon jednotky tisic vystrelu, nebo jsou to vyhozeny penize a je lepsi investovat do kvality?

    Optika Kolimátory | prodej-zbrani.cz
    https://www.prodej-zbrani.cz/optika/kolimator/?orderby=Price2&cmd=set_order

    po zhruba 400 ranach mi odesel nejakej no name airosoftovej kolimator kterej jsem tam namontoval, coz me prijemne prekvapilo
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Polymer or Metal frame: Which is Better at Recoil and Controllability?
    https://www.youtube.com/watch?v=9HOa_Ah_Rn0
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    KASUMI: ja delal vse a na vsech VSECHNY zavady :)) asi hodinu a pul sem tam byl a takhle bral vsechny, teda predemnou asi 6 lidi v rade vyhodil
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NECROMAN: to bych si pripadal osizeny.. clovek za tu zkousku zaplati tolik a nemuze si ani zastrilet :(
    SPM
    SPM --- ---
    NECROMAN: takhle jsem to dělal někdy před 4 lety... rozebral jsem všechno, střílel jenom z pistole.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Po optání se na více místech jsem došel k závěru, že zkouška na ABE nyní probíhá tak, že:
    na manipulaci je možno dostat krátkou, dlouhou i brokovou zbraň
    na střelbu by měla být použita jen společná, tj. krátká zbraň
    STENNY
    STENNY --- ---
    CHROSTISTKO: Přes inzeráty z Huntingbazaru.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Podle mě nemá cenu spekulovat, protože je jen na komisaři, jak se vyspí a s čím se bude manipulovat. Takže se naučit všechno.

    Já dělal před rokem v prosinci. Rozebral sem všechny tři. A z čeho chci střílet sem si moh vybrat sám. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam