• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    NELLI: V Hradci máme IPSC, ale tam zas mám obamy, aby to nebyl moc "sport" orientovanej na výkonnost.
    NELLI
    NELLI --- ---
    DOCKINEZ: takových střelnic je relativně dost, ale nevím o žádné v dosahu Houskovýho Knedlíku.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    DOCKINEZ: rozhodně existují. Tasení, přebíjení, pohyb v rámci stavu (jeden krok na kteroukoliv stranu) trénuju na střelnici úplně běžně - Plzeň Leiko.
    Nebo když jdu na venkovní střelnici kde jsem správce já, tak si postavím trénink jak chci (pravda, protože jsem správce a nikdo mě nebuzeruje), ale i když mám někoho s sebou, tak u toho střílení celkem běžně docela dost nachodíme/naběháme.

    Imho je to o tom najít si střelnici, kde je správce, se kterým se dá domluvit. Pokud si chodím trénovat sám a chci, aby mě nechal dělat trochu složitější věci, asi je dobře, když se už trochu známe. No a nebo potom nějaké vedené tréninky (Hard Task Rangers, IPSC, apod.).
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Hola, měl bych takový dotaz - ZP mám víc než rok, na střelnici chodim a "nosim". Ale s tim nošením to není ono, protože se necejtim komfortně (ve smyslu "jistě").

    Vysvětlím - na střelnici tak akorát děláme to, co nám dovolí správce, tj. střílíme z boxů do terčů, což mne jednak moc nebaví (nemám ambice aspirovat na novou inkarnaci Viléma Tella), jednak cejtim, že v případným střetu to není to hlavní, protože ideální podmínky typu "v klidu si zamířím a střílím" by v takový situaci nebyly.

    Jak to řešíte? Existují vůbec střelnice, kde mne nechají opakovaně tasit, odjistit a vystřelit?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MCD
    MCD --- ---
    Mnoha zdejším o- a vystříleným har ovníkům se to asi hodit nebude, ale třeba je tu i nějaké ucho zelené, jako jsem já.

    V jinak zoufale přebookovaném jaře se podařilo ukecat Hard Task na otevření další dynamické pušky 1 (tedy naprosté základy), a to 10.3.

    V případě zájmu berte, dokud je místo, neb zase brzo nebude ;-)
    CHROSTISTKO
    CHROSTISTKO --- ---
    PIVECEK: ZS je zelený sport
    no dá se něco dohledat na forech, ale je dost složité. Pak taky vyšla kniha asi v roce 2008.
    čech: dnové označení BXN, nebo 001
    SSSR: dnové označení 3, 25, 30, 58, 184, 188, 270, 304, 513, 528, 529, 539, 540-547, 606, 611, 710, 711
    čína: 11, 51, 41, 71, 72, 81, 312, 321, 501, 661, 671, 791, 948, 964, 9141, 21215
    maďar: 21,23 (nejčastěji u nás s cipkou SM 7,62x39)

    hodně je toho na naboje.org
    ale bez registrace se tam trochu blbě hledá
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    LBE jsou cinske naboje, ZS dle toho tipuju na zeleny sport. O zadnem webu, kde to dohledat dale nevim, pokud nekde pochodis, pochlub se i zde:)
    CHROSTISTKO
    CHROSTISTKO --- ---
    Potřebuju poradit, s rozkódováním zcivilněných nábojů 7,62x39. Je na to nějakej web? Nebo to někdo zvládnete tady podle nějaký knížky?
    Označení:
    71/71 (LBE)
    61/70 (ZS)
    661/71 (ZS)
    10/83 (ZS)
    10/93 (ZS)
    JONESIK
    JONESIK --- ---
    Dik chlapi
    MCFLY
    MCFLY --- ---
    JONESIK: Viděl bych to tak cca 18-30 dle stavu, ono dost záleží na tom zdali má původní povrch a díly + na technickým stavu obecně. Ale dost vošklivý a rezavý jsem viděl prodat za 10-13k
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    JONESIK: imho to je tak 25-30 tisíc, ale taky to čistě hypoteticky může bejt nějaká omezená série za kterou budou ochotní někteří sběratelé zaplatit řádově víc. Tak ať se neošidí
    JONESIK
    JONESIK --- ---
    REDSNAKE: Mi povidej ;) Ja se s tim mazlil jak s plysakem.Prave osoba prodavajici me poprosila, jestli bych neco vyzjistil ohledne realne ceny za tento kus.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    JONESIK: To má někdo štěstí, že mu něco takového spadne do klína. Já bych to neprodal, rozhodně ne bez konzultace s odborníkem.
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    GEKONZPRAHY: Jo vlastne, na strelnici jsem to komusi kdysi ukazoval a videl to samy co ja. Bude to delat ten zvetsovac
    JONESIK
    JONESIK --- ---
    Měl bych dotaz. Dostal se mi do rukou revolver Gasser M1870 v parádním stavu.
    Dokážete někdo odhadnout, kolik by za něj mohl chtít? Popř. nasměrovat kde bych se mohl doptat?
    Dík

    FOTO 1
    FOTO 2
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    IRONIC: Ha, já byl na laseru dva roky zpět... ale vidělo to víc lidí, takže v oku problém nebude.
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    GEKONZPRAHY: Ja mam myslim kvalitni kolimator Trijicon Mro a k nemu jsem asi za 3k (neuvazene) poridil levnej UTG 3x zvetsovac a ta tecka je v nem taky trochu rozjeta do carky. Pritom v kolimatoru bez zvetsovace je ta tecka zcela presne tecka, zadna carka. Proto si myslim, ze neni chyba ani v oku, ani v kolimatoru, ale v tom zvetsovaci samotnym. Nicmene obe oci mam po operaci a ted 10let po operaci jsem byl u ocniho a na pravym (hlavnim) oku mi nameril malej cylindr, pry ho u tech operaci na jednom oku zamerne z nejakyho duvodu nechavaji, tak jestli ono to nakonec nebude fakt tim cylindrem v oku.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    SHADDIE: Kvér byl kupovanej myslim že u vás, nebo BVS, teď nevim, kupovalo se to na tu firmu ty víš kterou...

    Norník 16k
    Veškerej Magpul na fotce + 4 pmag gen3 stál 5,5k
    Aliexpress cca 5k

    Trošku se brousila hrana upperu, jak je záchyt napínací páky, plus zbroušení kohoutu, má bejt nahoře hladkej zakulacenej, tady byla nevim proč hrana... Plus jsem tam dal accuwedge, taky z ali, za pár korun, aby se omezila vůle, pomohlo to skvěle.

    Jo a náš zbrojíř dělal něco s vytahovákem, prvních pár ran to vyhodilo jen každou třetí, než zakročil... teď už jede naprosto krásně bez záškubu.

    Jo a ještě od Troy Industries QD držák na popruh na trubce, taky samozřejmě kopie z Ali, ten stál asi 300 Kč a popruh jednoboďák taky nějak podobně.

    Prostě když má člověk BMW, už mu moc na ostatní koníčky nezbejvá a musí improvizovat :D
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    GEKONZPRAHY: jen tak orientačně, koliks do tuningu vrazil a šlo všechno namontovat bez problémů?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam