• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    TRILOBYTE: MAZDA
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    Kdyz uz jsme tu u tematu kurzu, nemate nekdo reference na kurzy obos.cz?
    STENNY
    STENNY --- ---
    MOKOPA: Anketa na vhodné datum, kurz pro NYX nadšence, hint hint ;)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    MOKOPA: To si právě říkám.
    MOKOPA
    MOKOPA --- ---
    DOCKINEZ: Ja bych to posunul o level vys - ani kurzy obranne strelby nejsou dost. Lidi sice uci nejake techniky, ale stejne vetsina z nich absolutne nechape dynamiku tech situaci (coz neni chyba kurzu). Ale rozhodne je lepsi je absolvovat a pravidelne trenovat. Jinak je pravdepodobnost, ze pri vyhrocene situaci pistoli upustis, netrefis na 5 metru cil rozmeru 1x1 metru atd. enormni. Je to priprava na 5 sekund, ktere rozhodnou o zbytku tveho zivota (nedejboze).
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    OMNISLASH: U nás jsme test dali tři z 10.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    NECROMAN: Když sem dělal před rokem já, tak jsme to měli úplně stejně :)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    NECROMAN: tak jestli 2 z 12 nedali test, tak to musela byt "silna" skupina :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    OK, díky všem. Nějak si to přeberu a případně se ještě zeptám.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Za týden mám zkoušku na ZP a tak jsem byl dnes ještě jednou na střelnici Magnum na střelbě a bezpečné manipulaci. Správcová vyprávěla, že včera tam byly zkoušky, kdy ze dvanácti lidí to dali tři. Dva nedali test a sedm nedalo manipulaci, a to byl prý komisař hodně v pohodě.

    Jinak 18. ledna byla spuštěna nová petice na ústavní právo pro držení zbraně, kdo jste ještě nepodepsal:
    CzechForGuns - Petice proti regulaci zbraní
    https://www.peticezbrane.cz/cs/?p=udalosti-novinky/detail.html&nID=72
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    DOCKINEZ: IPSC/LOS/kurzy/takticke zavody - jestli te uz ted nebavi stat a strilet do terce tak jakmile zacnes behat a strilet 180°, tak te ze statiky bude bavit max mirenka, kterou ma smysl trenovat a zbytek defakto nasusis doma

    dost kurzu je jak pise OTAKAR zamereno bud na obranou strelbu nebo nejakou simulaci neobvyklych podminek (tma, mlha, stres, zatez, atd.), firem co to nabizi je dost, staci si jen vybrat
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    DOCKINEZ: Za sebe doporučuju zajít na kurz zaměřený na obrannou střelbu. Tam se téma bezpečného nošení hodně rozvine. A pak třeba začít jezdit na LOSy :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    NELLI: V Hradci máme IPSC, ale tam zas mám obamy, aby to nebyl moc "sport" orientovanej na výkonnost.
    NELLI
    NELLI --- ---
    DOCKINEZ: takových střelnic je relativně dost, ale nevím o žádné v dosahu Houskovýho Knedlíku.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    DOCKINEZ: rozhodně existují. Tasení, přebíjení, pohyb v rámci stavu (jeden krok na kteroukoliv stranu) trénuju na střelnici úplně běžně - Plzeň Leiko.
    Nebo když jdu na venkovní střelnici kde jsem správce já, tak si postavím trénink jak chci (pravda, protože jsem správce a nikdo mě nebuzeruje), ale i když mám někoho s sebou, tak u toho střílení celkem běžně docela dost nachodíme/naběháme.

    Imho je to o tom najít si střelnici, kde je správce, se kterým se dá domluvit. Pokud si chodím trénovat sám a chci, aby mě nechal dělat trochu složitější věci, asi je dobře, když se už trochu známe. No a nebo potom nějaké vedené tréninky (Hard Task Rangers, IPSC, apod.).
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Hola, měl bych takový dotaz - ZP mám víc než rok, na střelnici chodim a "nosim". Ale s tim nošením to není ono, protože se necejtim komfortně (ve smyslu "jistě").

    Vysvětlím - na střelnici tak akorát děláme to, co nám dovolí správce, tj. střílíme z boxů do terčů, což mne jednak moc nebaví (nemám ambice aspirovat na novou inkarnaci Viléma Tella), jednak cejtim, že v případným střetu to není to hlavní, protože ideální podmínky typu "v klidu si zamířím a střílím" by v takový situaci nebyly.

    Jak to řešíte? Existují vůbec střelnice, kde mne nechají opakovaně tasit, odjistit a vystřelit?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MCD
    MCD --- ---
    Mnoha zdejším o- a vystříleným har ovníkům se to asi hodit nebude, ale třeba je tu i nějaké ucho zelené, jako jsem já.

    V jinak zoufale přebookovaném jaře se podařilo ukecat Hard Task na otevření další dynamické pušky 1 (tedy naprosté základy), a to 10.3.

    V případě zájmu berte, dokud je místo, neb zase brzo nebude ;-)
    CHROSTISTKO
    CHROSTISTKO --- ---
    PIVECEK: ZS je zelený sport
    no dá se něco dohledat na forech, ale je dost složité. Pak taky vyšla kniha asi v roce 2008.
    čech: dnové označení BXN, nebo 001
    SSSR: dnové označení 3, 25, 30, 58, 184, 188, 270, 304, 513, 528, 529, 539, 540-547, 606, 611, 710, 711
    čína: 11, 51, 41, 71, 72, 81, 312, 321, 501, 661, 671, 791, 948, 964, 9141, 21215
    maďar: 21,23 (nejčastěji u nás s cipkou SM 7,62x39)

    hodně je toho na naboje.org
    ale bez registrace se tam trochu blbě hledá
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    LBE jsou cinske naboje, ZS dle toho tipuju na zeleny sport. O zadnem webu, kde to dohledat dale nevim, pokud nekde pochodis, pochlub se i zde:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam