• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    ELECTRICKOTA: Za _jakýkoli_ odkazy na Parlamentní listy by se mělo rozdávat ovoce.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Novela o zbraních hladce prošla vládou a zvedla ze židle podplukovníka a experta na zbraně. Ten nám tedy prozradil, co chce Brusel dále zakázat
    https://www.parlamentnilisty.cz/...-zbrane-Ten-nam-tedy-prozradil-co-chce-Brusel-dale-zakazat-523915
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    OCTOPUSS: Málem jsem ti doporučil AKG K271 MK-II, pak jsem si ale všimnul, že jsem zabrousil trochu mimo hudbu O:)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Když vidím co používají někteří dědci u nás na střelnici, tak mě to přijde spíš jak klapky aby je nezábly uši než omezovač hluku.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Co jsou teda nejlepší sluchátka do tří tisíc? Už jsem se v tom ztratil.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    PIVECEK: Navic jsou uz podle me uz se snizenou kvalitou sluchu:)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    PIVECEK: Tak treba v BH Magnum Hynst s tema lidma dela vycvik a cumi tam celou dobu primo mezi boxama.. a na venkovnich Hovoranech ten typek taky celou dobu kouka u pultiku, zatimco kousek vedle to borci kropi osmapadesatkama, mosinama apod..
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    XMEDA: Vetsinou maji nejake lacine musle protoze:

    1)nestrili
    2) na strelisti nejsou celou dobu, vetsinou jsou v odhlucnenych prostorech

    Takze zrovna podle svazarm dedku bych se neorientoval. Apropos spravce na kryte kam jezdim nenosi sluchatka vlastne vubec:))
    TUILE
    TUILE --- ---
    CERBERUS: Aktivni sem nechtela, takze jen spunty.
    Nechavam si je delat od sluchove-systemy.cz
    CERBERUS
    CERBERUS --- ---
    TUILE: U koho si nechavas ty špunty dělat? A aktivní, nebo opravdu jen špunty?
    TUILE
    TUILE --- ---
    ja nosim do vnitrnich peltor x5. elektroniky mi nevyhovujou, pac se tam ten zvuk odrazi a sice n vystrel mi to sluchatka ztlumi, ale na odraz uz ne. je to na me randal i tak.
    joo, nepokecam si na vnitrnich, uznavam.

    na vnejsi mam peltro protac III a za tu cenu super. kdybych mela neomezenej rozpocet, asi vezmu nejaky jiny, ale tole je skvela volba do zacatku.

    nicmene mam uzkou hlavu a v kombinaci s brejlema po trech hodinach desne tlaci (a to mam ty nejplacatejsi nozicky).

    takze si ted nechavam delat spunty na miru a na venkovni budu asi stridat, kdy po trech hodinach vymenim sluchatka za spunty.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Podivejte se co za sluchatka mivaji spravci krytych strelnic, kteri jsou v tom randalu den co den...
    MCFLY
    MCFLY --- ---
    Uz jste nekdi zkusil peltor rangeguard? Vypada to slusne..
    Original PELTOR USA elektronischer AKTIV Gehörschutz Kopfhörer RANGE GUARD: Amazon.de: Sport & Freizeit
    https://www.amazon.de/Original-PELTOR-elektronischer-Gehörschutz-Kopfhörer/dp/B015E0JE1Q
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    DATEL: 4kHz se da prirovnat k chatakteristice vystrelu z pusky s kompenzatorem. Pistolova strelba je kolem 1kHz, normalni kulovnice kolem 2kHz. Pokud maji utlum jak pises, tak je to dobra hodnota. Obecne vetsi utlum nez tech cca 40dB jsem nevidel, resp. nevim co by to muselo byt za Otikovske sluchadla, aby tlumily vice. Jestli budou stacit na vnitrni strelnici bude taky zalezet o jakou se jedna, napr. Avim je fakt hlucnej, ale zase tam neni ozvena, ktera taky dela obcas problemy. Nicmene je to papirove lepsi utlum, nez nabizi treba ty MSA. Ale nazivo jsem je nevidel, takze tezko soudit. Je treba take vzit v potaz, ze ty MSA jsou klasiky a delaji se stejne uz nekolik let, takrka desetileti. Je dost mozne, ze nejaky vyrobce nabidne podobne parametry za lepsi cenu, takze pokud se citis na to byt pionyrem a zkusit proslapnout cesticku, proc ne;)
    BAAL
    BAAL --- ---
    Mám Howard Leight, na krytou je třeba špuntů pod ně, venku zase vetšinou mám jen špunty,lépe se s nima skládá k dlouhé, protože stejně jako MSA jsou tenké.

    To že vypínaj je bohužel pravda, konverzace na avimu je prakticky nemožná
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Elektronický maj výhodu v relativní hlasitosti pozadí. Prostě když máš ve sluchátkách ticho, našpicuješ uši.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LUCKYBSD: moje protac iii vypinaj. Sice na kratinkou dobu, ale je to poznat a obcas neslysimcast slova
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MCD: nevsiml sem si ze by moje protac III vypinali narozdil od tech howardu, kde na zavodech si nepokecas.

    Btw nedavno sem videl rozebrany 2x tak drahy peltor sportac a vypadalo to stejne. Zas bych to s tim high endem neprehanel. Vic parady imo udelaj gelovy nausniky kdyz uz.
    DATEL
    DATEL --- ---
    Hm, tak to jste mi teď zavařili, toužím po MSA Sordinech :D No, za dva roky mám kulatiny a manželka do mě hučí, co bych chtěl a co bych si normálně nekoupil (s limitem do 10 litrů), tak vzhledem k tomu, kolik stojí, si budu přát je, protože normálně bych na ně neměl :) Teď je teda otázka, jestli má cenu na ty dva roky kupovat nějaké levné elektroniky (ProTac III nebo mnou původně zmiňované Opsmen M32 MOD1) nebo jestli koupit jen pasivy a dva roky vydržet. No, mám nad čím přemýšlet. Jen kruci zrovna koukám, že na Amazonu od včerejška podražil ten ProTac o 5 EUR :(


    PIVECEK: ohledně těch frekvencí při střelbě, to je těch 4000 Hz? Když vezmu např. ty Opsmeny, kde mají dole tabulku s frekvencemi, tak tam je pro 4000 střední útlum 40 dB se standardní odchylkou 3.4 dB - ale NNR uvádí jen těch 22 dB. Je těch 40 dB tedy ten útlum pro danou frekvenci nebo to je něco jiného, než o čem se běžně bavíme? Pokud ano, tak to by mělo být na krytou střelnici dostatečné? Nebo kolik by pro tuto frekvenci mělo být optimálně?
    NJAL
    NJAL --- ---
    PIVECEK: Na krytou strelnici je malo vsechno krome pasivnich velkych sluchatek - tohle je dulezita informace :-) Nicmene jasne, kdyz chce clovek pouzivat vyhody elektronickych, nic jineho mu nezbyva...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam