• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    No Praha-Venkov na Florenci dělá obvykle vše na počkání, max do dalšího úředního dne. Okýnka jsou buď volná, nebi si člověk 5-10 minut počká. Jedině kdy jsem zažil návaly i tam, bylo před 13.6.2017, kdy lidi chtěli regnout věci, co by pak spadaly do AI podle EU směrnice.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    U nás (Náchod) vždycky když přijdu tak prázdno. Ale cokoliv člověk potřebuje, tak za týden.
    SPM
    SPM --- ---
    BAAL: u středočeskýho kraje to jde řešit kdekoliv v rámci kraje :)
    KOUTLOSH
    KOUTLOSH --- ---
    OMNISLASH: Ve F-M jsem po cestě z Prahy rovnou dostal dopoledne ZP a nákupko, s tím jsem mazal (vlakem tam i zpět) do ZbraněOstrava pro revolver a s ním zpátky na PČR -> průkaz zbraně a hurá vlakem zpátky Prahy... pravděpodobně jsem oproti pražákům ušetřil tímto krkolomným řešením mrtě času :D
    BAAL
    BAAL --- ---
    Praha je v tomto celkom iná no, nicméně doufám že jedou to bude stejně jako s autama, že pujde tyto věci řešit na kterékoli služebně, nikoli jen v té přislušné.

    V době CRZ, už by tomu nemělo nic bránit, kupříkladu já bydlím doslova vedle jedné ze služeben, ale přislušný jsem k jiné 15km daleko:-)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    ZEPHEER: v ove se mi jednou stalo, ze jsem nedostal prukaz zbrane na pockani, protoze jsem pribehl dve minuty pred zavirackou. po vysvetleni situace (ze chceme jit s pritelkyni o vikendu vyzkouset novou zbran) mi pani slibila, ze to pripravi do dalsiho dne a mohu si to tam vyzvednout (ikdyz dalsi uredni den na zbranich a strelivu byl spravne az pristi tyden). a tak se taky stalo. prisel jsem nasledujici den a jeji kolegyne uz pro me mela pz pripraven :-) za me maximalni spokojenost
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ZEPHEER: V Praze bylo dnes ještě před otevřením v 8:00 asi 10 lidí přede dveřma.
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    NECROMAN: V Ostravě se mi jednou!! stalo, že jsem čekal déle než 5 minut. Většinou přijdu, a u některého z policistů je volno..
    TUILE
    TUILE --- ---
    Na druhou stranu v Praze se velmi vyplati tu prvni navstevu -zadost o zlousku odborne zpusobilosti- absolvovat osobne, pac se s policajtama rovnou dohodnes, kterej termin a ktera strelnice.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ZEPHEER: ta čtvrtá návštěva byla právě přihláška ke zkoušce.
    Nákupko jsem jinak vyplnil spolu s žádostí o ZP a dostal jsem ho dnes také s novým ZP. Podáno 31.1., datum na ZP 26.2., ve schránce jsem dostal vyrozumnění 1.3., útvar policie Praha I a III.
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    ZEPHEER: NECROMAN: Pokud si uděláš oveřenou kopii na czechpointu, tak první návštěvu (potvrzení o zkoušce a žádost o ZP) taky nemusíš absolvovat a můžeš ji obsloužit datovkou.
    Takže jse stáhnout na dvě návštěvy. O nákupko jsem už dvakrát přes datovku bez problémů žádal.
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    NECROMAN: Stačí 3 návštěvy.
    1) Odneseš potvrzení o zkoušce a vše ostatní potřebné.. (teda pokud ti přihlášku ke zkoušce podal někdo jiný - u mně to udělal vedoucí kurzu na střelnici).
    2) Vyzvedneš zbroják a hned si vezmeš nákupko. (praha - nákupko si vyzvedneš za x dní)
    3) (s výjimkou Prahy) zaregistruješ zbraň ještě v den, kdy jsi dostal ZP.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    NECROMAN: Pokud máš datovou schránku, můžeš takto požádat o nákupku a vyhnout se dvou cestám na cajty. Nekde se tu válí návod i seznam BÚ k platbě poplatků.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Po třech měsících od prvního kurzu na střelnici je zbroják a nákupko doma.
    První poznatek - ZP má velikost jako starý občanský průkaz, ne jako všechny ostatní doklady velikosti kreditky, takže se mi nevejde do peněženky (╯°□°)╯︵ ┻━┻
    Také může jednoho překvapit, že k získání ZP, koupi a registraci zbraně člověk potřebuje min 4 návštěvy na policii. Zde to šlo určitě zjednodušit např. pomocí datové schránky a lepší implementací eGovernmentu.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Když jsme u tématu
    Každé tři dny zabaví policie někomu zbrojní průkaz kvůli zdraví - iDNES.cz
    https://zpravy.idnes.cz/...tole-zbrojni-prukaz-strelba-d8k-/domaci.aspx?c=A180304_205214_domaci_linv
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    jinak odmítnutí dechové zkoušky je taky přestupek, takže minimálně má už dva
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    V tomhle směru mě berou čerti, když ve filmu vypálí ve městě policista varovný výstřel do vzduchu(obvykle ještě pod úhlem 45°).
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SHADDIE: IAMTHELAW: No ono je to ještě horší, protože to že se střela zastaví ve výšce a potom začne nabírat rychlost je pouze teorie. V praxi tam vždy nějaký oblouk je a střela má (někdy o dost)větší než pádovou rychlost. Takže střílet do vzduchu olovo vážně ne.
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    SHADDIE: Dík za výtah ;-)
    Když sou ty energie tak vysoký tak to potom jo.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    SHADDIE: zdroj zbraně kvalitně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam