• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    NECROMAN:
    PIVECEK: jop, jak píše Vašek, techničák od auta je stejně velkej, takže np
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    NECROMAN: Jak zminuje Baal, uz vidim, jak se k vyhlasce o vzhledu ZP udela nejaky dalsi nenapadny prilepek dle Tondy Blanika :))

    Jinak velikost je samozrejme na hovno, ale dokud je to stejny jako technicak od auta, ktery mam v penezence tri, tak mi to je uz jedno.. Pokud by se zmenila velikost vsech dokladu do kreditkove velikosti, tak budu rad. Ale to je podle me vize 2050, resp. v te dobe ale uz budou kreditky jen virtualni ;D
    BAAL
    BAAL --- ---
    NECROMAN: Imho jediné co by mělo smysl a co by držitelé ZP ocenili, by bylo kdyby do toho zákona pokud možno nikdo nešahal.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Jak jsem psal ráno, docela mě překvapilo, že ZP má formát zalaminované kartičky s nalepenou fotkou, která se nevejde do běžné peněženky.

    Napadlo mě tak, zda by nestálo za to prosadit úpravu Vyhlášky č. 115/2014 Sb., která definuje vzhled ZP, se zachováním platnosti stávajících ZP. Tuto změnu by mělo být možné prosadit v souvislosti se změnami, které i tak přinese Novela evropské směrnice o zbranich, které se tak či onak asi nevyhneme.

    Otázkou je, mělo by to smysl? Ocenili byste ZP ve formátu kreditky, jako je OP nebo ŘP? Byl by o to zájem?
    Mohl bych kontaktovat pražské Piráty, zda by neměli zájem tento bod předat Výboru pro bezpečnost na zapracování. Zatím ale Novela z. o střelných zbraních - EU neprošla ani do prvního čtení, takže je vše celkem otevřené...
    MCD
    MCD --- ---
    NECROMAN: Jistě, ovšem to není vstup účelem "kontroly uchování zbraní".

    Vlastně je docela milé vidět, že - navzdory dnešní přebuzerované době, kdy je na všechno formulář - z citovaného ustanovení vyplývá, že jsem povinen sdělit místo uložení zbraní pouze v případě, že mají být zadrženy.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MCD: presne tak, stejne jako je lepsi jezdit s autem ktery neni napsany na tebe :D
    MCD
    MCD --- ---
    NECROMAN: Zákon sice stanoví, že místem pobytu se rozumí adresa trvalého pobytu občana České republiky, nestanoví však povinnost přechovávat držené zbraně v místě pobytu :-)
    Navíc, ten vstup do obydlí se (zatím) vztahuje jen na držitele zbraní kategorie A (není navrhován ani u budoucí kategorie A-I)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    NECROMAN: ja taky mam trvaly jinde nez guny, proste tenhle problem aby sli spravne si musi vyresit prislusnici
    BAAL
    BAAL --- ---
    ELWERINE:

    Lešek Semelka - Jsi prostě nejlepší
    https://www.youtube.com/watch?v=MzU3QFpLY-I
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ELWERINE: Otázka, jak se v takových případech řeší domovní prohlídka za účelem kontroly uchování zbraní :)
    BAAL
    BAAL --- ---
    ELWERINE: jj samo, prostě pokud proběhne správko o zrušení trvalého pobytu a tím pádem je držitel zařazen do seznamu na ohlasovně.

    Dik
    BAAL
    BAAL --- ---
    btw je z hlediska držení zbraní a ZP jakýkoli problém, když držitel ZP se dostane do situace, že má trvalé bydliště na radnici?

    Rychlým náhledem do zákona:
    (1) Příslušný útvar policie vydá zbrojní průkaz fyzické osobě, která splňuje tyto podmínky:
    a) má místo pobytu na území České republiky,
    b) dosáhla předepsaného věku (§ 19),
    c) je způsobilá k právním úkonům,
    d) je zdravotně způsobilá (§ 20 a 20a),
    e) je odborně způsobilá (§ 21),
    f) je bezúhonná (§ 22) a
    g) je spolehlivá (§ 23).

    By to být problém neměl?
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    No Praha-Venkov na Florenci dělá obvykle vše na počkání, max do dalšího úředního dne. Okýnka jsou buď volná, nebi si člověk 5-10 minut počká. Jedině kdy jsem zažil návaly i tam, bylo před 13.6.2017, kdy lidi chtěli regnout věci, co by pak spadaly do AI podle EU směrnice.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    U nás (Náchod) vždycky když přijdu tak prázdno. Ale cokoliv člověk potřebuje, tak za týden.
    SPM
    SPM --- ---
    BAAL: u středočeskýho kraje to jde řešit kdekoliv v rámci kraje :)
    KOUTLOSH
    KOUTLOSH --- ---
    OMNISLASH: Ve F-M jsem po cestě z Prahy rovnou dostal dopoledne ZP a nákupko, s tím jsem mazal (vlakem tam i zpět) do ZbraněOstrava pro revolver a s ním zpátky na PČR -> průkaz zbraně a hurá vlakem zpátky Prahy... pravděpodobně jsem oproti pražákům ušetřil tímto krkolomným řešením mrtě času :D
    BAAL
    BAAL --- ---
    Praha je v tomto celkom iná no, nicméně doufám že jedou to bude stejně jako s autama, že pujde tyto věci řešit na kterékoli služebně, nikoli jen v té přislušné.

    V době CRZ, už by tomu nemělo nic bránit, kupříkladu já bydlím doslova vedle jedné ze služeben, ale přislušný jsem k jiné 15km daleko:-)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    ZEPHEER: v ove se mi jednou stalo, ze jsem nedostal prukaz zbrane na pockani, protoze jsem pribehl dve minuty pred zavirackou. po vysvetleni situace (ze chceme jit s pritelkyni o vikendu vyzkouset novou zbran) mi pani slibila, ze to pripravi do dalsiho dne a mohu si to tam vyzvednout (ikdyz dalsi uredni den na zbranich a strelivu byl spravne az pristi tyden). a tak se taky stalo. prisel jsem nasledujici den a jeji kolegyne uz pro me mela pz pripraven :-) za me maximalni spokojenost
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ZEPHEER: V Praze bylo dnes ještě před otevřením v 8:00 asi 10 lidí přede dveřma.
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    NECROMAN: V Ostravě se mi jednou!! stalo, že jsem čekal déle než 5 minut. Většinou přijdu, a u některého z policistů je volno..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam