• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    REDSNAKE: To je Deerhunter. Ten je o půl metru kratší a o dvě kila lehčí, takže rána s ním... ehm, co to kecám... :-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KENJIRO: uz mas opravenej ten piston?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    NAVARA: Ne.

    (mumlemumlekentuckyriflemumlemumle...)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KENJIRO: ty nemáš loveckou brokovnici, použitelnou jako kyj, dost možná značně účinněji, než pistole coby boxer? :)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    vy bando militantních psychopatů :-D
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SHADDIE: A nebolí klouby.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    XMEDA: Pochopil ;-)
    Stále použitelná jako boxer nebo taktické pero.
    K tomu "jinak" se můžeš dostat tím mlácením.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    XMEDA: ocelovej závěr dycky bude tvrdší, než pěst.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    ERGOSUM: no spis to myslim tak, ze s takovou plastovou pidalkou v ruce je asi lepsi protivnika zkusit nablizko decimovat jinak nez mlacenim zbrani :)

    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    XMEDA: Tak vždy je nejlepší ta kterou aktuálně držíš. Ty ostatní jsou v dané chvíli...někde jinde. :-)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    ERGOSUM: zalezi jaka.. s TT-33 toho namlatis vic nez s LCP, G42 apod.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ERGOSUM: bylo součástí :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ZYAN: Jen připomenu, že pistole je i velmi efektivní úderná zbraň.
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    Kurz za mně rozhodně dobrý, většinu z těchto věcí jsem třeba již četl, ale zkusit si to naživo a opáknou je rozhodně dobré.
    Oceňuji komplexní pohled na bezpečnost, deeskalaci, zóny, prevenci atd. To IMHO často lidé okolo zbraní podceňují a zaměřují se moc na zbraně na úkor ostatních prvků (například kde jsem kdy, v jakém autě jezdím atd.).
    Odpolední cvičení s pistolí a předtím s pepřákem bylo rozhodně dobré. Možná by stálo za to připravit scénáře, případně promíchat dvojce a komentovat samotné cvičení dvojic (například když se "bránící" chová moc agresivně a rovnou tahá pistoli bez varování).

    Na mně to zanechalo především pocit, že je to opravdu třeba trénovat pravidelně, abych dokázal vhodně pracovat se vzdáleností a vyhodnocením situace (kdy má smysl tahat pistoli a kdy musím nejdřív řešit okamžité nebezpečí ručně).
    MOKOPA
    MOKOPA --- ---
    Jinak ostatnim ucastnikum se pripominam se zpetnou vazbou na vcerejsek. Dejte vedet, dokud to mate v hlave...;-)
    MOKOPA
    MOKOPA --- ---
    BAAL:
    Mně se tohle stávalo dřív s hadrovou dastou. Ale na drouhou stranu se tím kydexem dá dotyčný dá alespoň mlátit:-D
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BAAL: coz je zvlastni, protoze mam to same, dokonce mensi, a s tasenim jsem nemel problem. Tedy aspon tykajici se vybaveni
    BAAL
    BAAL --- ---
    Dnešní den s ID Mokopa na téma "seznamka s Krav Maga", byl docela poučný v tom, že se mi povedlo dvakrát tasit i s pouzdrem:-))

    Asi je čas vyměnit klipsny na opasek u pouzdra za nějaké lepší
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam