• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    VOMAJDA:
    je otázka, jestli BCG je závorník jebo cleý závěr. Já myslím, že to je závěr. Afaik na tom je i zkušební značka.

    Čím jsem si ale jistý je, že seriové číslo nemusí být na všech hlavních částech, američani ho dávají jen na tělo a česká pčr je s tím v pohodě, mám to takhle na několika zbraních.
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    VOMAJDA: Treba zavery na SA58 vidam casto, ze lidi volne prodavaji.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    ELECTRICKOTA: Podle kterého zákona je to hlavní část zbraně? Protože mám pocit, že podle českého to tak není:
    Hlavní části střelné zbraně - hlaveň, vložná hlaveň, vložná nábojová komora, rám, válec revolveru, pouzdro závěru nebo tělo a závěr.

    Z toho vyplývá, že hlavní část AR je upper/lower receiver, ale závorník ne. Argumentovat tvrdostí je už úplně mimo mísu - pokud by byla zákonná povinnost na tom to číslo mít, tak by ho tam výrobce jednoduše musel dát, ne? A v případě, že by tam skutečně muselo být, tak když může být číslo na závěru každé opakovačky, proč by nešlo dát na závorník u AR?
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    ELECTRICKOTA: Rozumim, díky :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    GEKONZPRAHY: dle zákona je to hlavní část zbraně, a tedy na to potrebuješ nákupko. Realně, vzhledem absenci seriovych cisel diky tvrdosti materialu...
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Pánové, jde koupit samotnej závorník pro AR-15 bez nákupka? Včera mi někdo na střelnici tvrdil, že se to legislativně bere jako část závěru a tudíž to samotný koupit jen tak nepůjde... Jinak poradíte mi, jaký mám koupit těsnící kroužky závorníku a kde? Ty originál Norinco si tam tak volně vlajou a začínaj mi lízt krkem :)

    Děkuju :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KOUTLOSH: aha, sorry, to jsem nezkoumal
    KOUTLOSH
    KOUTLOSH --- ---
    REDSNAKE: JJ, ale 6ran, ne pět..
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    KOUTLOSH: v bearece máme taky pár S&W kolem 6k pět ran, 2" hlaveň. je to stejná várka co má/měla bvs.
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    KOUTLOSH: mrkni do komise v BVS, vím že jich tam mají povícero. Cenově myslím ~ 5,5 - 6,5k
    KOUTLOSH
    KOUTLOSH --- ---
    Jen tak mimochodem shanim ted nejaky petiranny dvoupalec za rozumnou (kolem 5k) cenu, pouze ocel, kdyby nekdo o necem vedel, budu tad za jakekoliv info ;)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Firearms Facts: 7.62x39mm vs 300 Blackout
    https://www.youtube.com/watch?v=tfhnDCC6LYM
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Jak politická korektnost mění emoji "pistole" na stříkací pistolky
    Smajlíky s pistolí budou minulostí, všichni se jich zbaví - iDNES.cz
    https://mobil.idnes.cz/...trikaci-pistole-microsoft-dvx-/mob_tech.aspx?c=A180425_150848_mob_tech_oma
    SPM
    SPM --- ---
    Tak jsem dneska vyrazil na střelnici. Hezky jsem si do tašky připravil náboje, průkazy zbraní... jenom ty zbraně jsem nějak zapomněl. Měl bych začít s tou sklerózou něco dělat :-)
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    NECROMAN: To je jen o lidech, nekdo radsi veci vyridi hned, aby mel prazdny stul, nekdo to tlaci pred sebou az k limitu. Pochybuju, ze je to dany poctem pozadavku. Vyprodukovat ty papiry nejspis trva stejne dlouho kdyz to udelas hned nebo az za tyden.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    Nevíte někdo, jestli se letos chystá školení pro rozhodčí LOS? Rád bych se ho zúčastnil, ale nikde jsem žádný termín pro 2018 nezaznamenal.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    SPM: je to Praha venkovní no.
    SPM
    SPM --- ---
    SHADDIE: akorát že Florenc je středočeskej kraj, byť to stanoviště je v Praze :-)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Pokud by podzimní novela Zákona o zbraních umožnila využivat libovolný útvar policie, je otázkou, zda by se všichni nenahrnuli na Florenc, kde by to potom také trvalo pár dnů až týdnů...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam