• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    UCKO
    UCKO --- ---
    UCKO: Minimálně ve smyslu NAVARA
    UCKO
    UCKO --- ---
    NAVARA: I oprávněný zájem má z pohledu GDPR svá jistá "pravidla". Minimálně depersonalizaci.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    UCKO: máš tám oprávněný zájem, není co řešit ani z pohledu gdpr ;)
    UCKO
    UCKO --- ---
    GDPR na vás, holoto!
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Není důvod mít cokoli jiného, než občanku - nositel identity. Všechno ostatní má být na tuto identitu párováno a zpřístupněno pouze oprávněným osobám na základě fyzické dostupnosti té identity ("mám kartičku") a oprávněnosti požadavku ("jsem krajský policista ze zbraní") přes vyhrazený bezdrát.

    Dnes už prostě není důvod, nedostupnost signálu se dá řešit zavoláním a nadiktováním kódu operátorce (jako to ostatně při prověřovačkách dělají už dnes)...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SPM: no myslel jsem to tak, že je to teoreticky místo kde ti zkontrolujou tormentační zkoušky ne? I když po tom co si je někteří obchodníci razili údajně sami, nevím jestli to má smysl vlastně..
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    SPM: kartička je velmi užitečná a potřebná - jde zapomenout či ztratit a hned je přestupek na světě!
    SPM
    SPM --- ---
    REDSNAKE: v něm jsou nějaké značky? Mně taky nikdy nepřišlo, že by na té kartičce bylo něco užitečného, kvůli čemu by byla potřeba vůbec existence kartičky (když si vezmeme ten ideální stav, že ty údaje v registru jsou a i policie v terénu by do něj mohla mít přístup).
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    IAMTHELAW: z pohledu statnich organu je idealni stav neexistence ...zbrani mezi lidma
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    NECROMAN: Ideální stav je neexistence registru zbraní!
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    NECROMAN: ok, prukaz zbrane je fakt asi nepruchozi kvuli znackam a tak, nicmene je to jak rikas, teoreticky by to slo.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    REDSNAKE: ideální stav, jak by to jednou v daleké budoucnosti mohlo fungovat:

    Žádost o zkoušku odborné způsobilosti - objednádní a zaplacení online, zdravotní potvrzení dostupné ve společném systému. Dokument pro zkoušku doručen jako PDF, na zkoušce ověření podle OP.

    Žádost o vydání ZP - potvrzení o zkoušce již v systému, objednání, upload fotky a zaplacení online. Vyzvednutí nutné osobně proti OP.

    Nákupko, povolení pro trvalý vývoz/dovoz zbraně - objednání a zaplacení online, dokument doručen jako PDF.

    Průkaz zbraně - nutná osobní návštěva, doručení přes "validátor" kdekoliv na místním útvaru Policie.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    NECROMAN: umim si to predstavit online no..
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    REDSNAKE: pořád je pohodlnější aktualizovat data ve validátoru, než jezdit na druhou půlku Prahy jednou se žádostí a podruhé pro kartičku :)
    Umím si představit podobné "validátory" na místních pobočkách Policie, kam si jen zajdu, až bude PZ schválen.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    NECROMAN: pokud by to fungovalo jako litacka tak jsme porad dost v prdeli,ne? nebo uz jsou pryc ty doby kdy se muselo pres internet zakoupeny rocni kupon chodit validovat do validatoru v metrech?
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    NECROMAN: registrace zbraně je evidována v centrálním registru zbraní, stejně auta v evidenci vozidel, průkaz zbraně je stejně jako techničák auta, jen papírové potvrzení téhož. jo jento oldschool a formát je debilní.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Po třech týdnech mám konečeně první průkaz zbraně a musím se tak trochu smá, je rok 2018 a registrace zbraně se prokazuje pomocí zalaminované papírové kartičky s razítkem :)
    Už aby fungovaly ZP velikosti kreditky s čipem, něco ve stylu Lítačky, kde bude nahrané veškeré info o historii zbrojáku, zbraních, a bude fungovat registrace/převod zbraně na počkání na kterémkoliv útvaru policie.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    GPMG Firing Comparison: PKM vs UK vz.59
    https://www.youtube.com/watch?v=7GZxST46-Io
    NJAL
    NJAL --- ---
    Pokud se nekomu tim chce prokousavat, tady je poctenicko o tom, proc v pripade strelce z Parklandske skoly policie zrovna moc nekonala....

    Parkland shooter Nikolas Cruz was referred to PROMISE program | Miami Herald
    http://www.miamiherald.com/latest-news/article210611869.html
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Na svazarmácké průkazce roční lepítka máme, tak mi u průkazu rovnou přebytečné kolky vraceli; stačilo že tam byl i sport
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam