• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    XMEDA: tak kdybysme coby stát za něco stáli, tak máš jak ZP, tak všechny PZ na občance; resp. na ní budeš mít ID, pomocí kterýho obchodník přes net ověří, že ti smí tu pušku dát - a až ti jí dá, tak protože projel čtečkou tvůj OP, tak se to rovnou spáruje a nikam nemusíš
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NECROMAN: Proc vubec datovkou.. proc proste nemuzu jen poslat na ucet prachy za vystaveni a pak si dojit s kverama na kontrolu a vyzvednout novej. Stejnetak maji jit nakupni povoleni. Vyplnit a objednat online, pak jen pipnout kartou u vyzvednuti.

    Tisknou to nenechaji.
    SWIST
    SWIST --- ---
    NECROMAN: tak už to ale funguje. Loni jsem si tak o nákupko žádal a i odpověď byla relativně rychlá.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NECROMAN: U běžných formalit to i u nás už funguje, tedy až na ten poslední krok, předání papíru - to mi radši nabídli, ať přijdu kdykoli, než aby mi to posílali datovkou (příjem k nim chodí z centrály, odesílání by museli řešit oni).

    Ale u žádosti o ZP by se přes datovku celkem špatně ukazovaly zbraně.
    Ne žeby to nešlo zoptimalizovat, aby se nosily až k vydání ZP...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NAVARA: už se těším na dobu, kdy bude možné nákupko zažádat datovkou, zaplatit online a datovkou i dostat odpověď, co si mohu vytisknout.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PIVECEK: Na mne telefon taky mají (GDPR prý neměli), prý to po podepsání pak posílá automat. Mne přišla papírová obyč obálka s upozorněním - moc nevidím, kde je rozdíl zda ji pošlou v rámci až té 2M lhůty nebo už 6M lhůty...
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    NAVARA: Me pani volala vice jak ctvrt roku dopredu at tam zajdu, abych to stihnul. Jsou na to normalne procesne vybaveni a ted od te doby co jsem jim podepsal to GDPR lejstro, tak davaji o vsem vedet telefonicky hned (nakupka aj.). Ale Praha 2, takze jinde je to asi za opickama.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    LUCKYBSD: tak na dvoutýdenní lhůtu na cokoli jsem u těch našich zvyklej, tady jde o feečko za vystavení, který je 6M-2M 400,- fix nebo 2M-0M za 700/skupina; a místo aby mi poslali třeba sms 3M před, tak počkali až to spadne do té vyšší sazby...
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    NAVARA: ja jednou cekal (u 8 nakupek najednou) z po na stredu :D a byl sem trochu nastvanej ze to nemam tez na pockani :D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Foltera: Na útok si nevzpomínám.
    Soudce: To nevadí, máme video.

    A z toho videa je celkem zřejmé, že nalitej nebyl - pevný postoj, rychlé přesné údery,...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Brutálním napadením cestujících v tramvaji se ve čtvrtek začal zabývat Krajský soud v Ostravě. Z útoku se zpovídá 29letý Radim Foltera. Jeho řádění ukončila až žena, která vytáhla legálně drženou zbraň. Za svůj zákrok pak dostala medaili za statečnost.
    Drama v tramvaji zastavila žena s pistolí. Nic si nepamatuji, tvrdí souzený - iDNES.cz
    https://ostrava.idnes.cz/...eni-tramvaj-f9j-/ostrava-zpravy.aspx?c=A181129_094012_ostrava-zpravy_jog
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Retail Sales Will Benefit from Firearm Export Control Reform
    https://orchidadvisors.com/export-control-reform-retail-sales/
    yay!
    KOUTLOSH
    KOUTLOSH --- ---
    LOL

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NECROMAN: Já si jdu nechat přetisknout ZP za dvojku, neb z gcal mi ta upomínka zmizela (ostatní doklady, zadávané najednou, tam jsou) a oddíl mi poslal info až tři dny po 2M termínu :\
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    14 dní čekačka na potvrzení nákupáku na Pankráci mě vždy dostane :-|
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NJAL: vidim hned dva duvody: zaprve co kdyby se zmenily podminky (at uz oficialne nebo neofiko) pro vydavani NP? Vidim to jako pojistku pro pripad, ze by bylo treba utahnout srouby beze zmeny zakona. Druhy duvod muzou byt poplatky za expirovana NP
    NJAL
    NJAL --- ---
    STENNY: Imho to maji vsechno hrozne svazane v systemu, at uz digitalnim, nebo papirovem. Proste nekdo rozhodl, ze se bude maticka sroubovat na sroub, neni mozne drzet maticku a otacet sroubem :-D

    Ale co me je spis nepochopitelne, jsou casove omezena nakupka. Stejne se nedaji pouzit bez jinych platnych papiru a CRZu, tak proc je nenechat, dokud je zadatel sam o sobe opravnen nabyvat do vlastnictvi?
    STENNY
    STENNY --- ---
    NJAL: No právě. Jako že nešlo jen o omezení skupiny, ale o terminologii - "dlouhá palná zbraň samonabíjecí" nebo "dlouhá palná zbraň kategorie B" by zřejmě taky neprošla.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    MCFLY: Loocasi? Ze bys naboje prodaal rovnou v zasobnicich? ;)
    MCFLY
    MCFLY --- ---
    MagPump AR-15 Magazine Loader
    http://www.youtube.com/watch?v=LbSeujxOUpc
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NJAL: to bude lodni delo :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam