• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    NECROMAN: Něco mi říká, že v Německu nastane zhruba toto:
    Plynovkáři budou střílet bez rozmyslu kde je napadne "protože to nikomu neublíží"
    Útočníci si budou vybírat směr útoku podle větru. Ale také se nemají čeho bát.
    Někdo pochopí, že hozená dlažební kostka má větší odstrašující účinek, než plynová pistole se sprejem dohromady.
    NJAL
    NJAL --- ---
    NECROMAN: Zbraně pro osobní ochranu Německo téměř nepovoluje. Povolení k nošení zbraní má v Německu jen velmi málo lidí a je k němu zapotřebí zvláštní doklad, stát ho uděluje pouze lidem s exponovaným zaměstnáním, například policistům, vojákům, soudcům, klenotníkům nebo politikům.

    Jo, v CR si lidi udelaj zbrojni licenci, aby si mohli zastrilet ze zbrani na vyjimku, v Nemecku si otevrou klenotnictvi, aby smeli nosit....
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Bezbranné Německo. Zbrojních průkazů přibývá, střílet ostrými se ale nesmí - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/.../zahranicni/nemecko-zbrojni-prukaz-zbran-obeti.A190116_131930_zahranicni_dtt
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    NINE_OF_NINE: dobry, posilam ted zasobniky, tak snad dorazi :)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NINE_OF_NINE: naji prepravni podminky
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    imho posta zakazanou prepravu zbrani nema viz.:
    Nedovolený obsah zásilek - Česká pošta
    https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/nedovoleny-obsah-zasilek
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    XMEDA: to ale bude nějaká příplatková služba; dost pochybuju, že by naše pošťačka měla ZP :) Navíc všechny eshopy odmítají posílat poštou.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    CERMI_FOX: OCTOPUSS: KENJIRO: Posta na to ma cetifikaci, ale zaroven ma ve svych prepravnich podminkach zakazano posilat zbrane a vybusniny :) Ale pokud prebiraji balik od pravnickych osob, tak to funguje. Treba kdyz si na strelnici objednaji krabice streliva z S&B a normalne to veze posta. S tim, ze je tam pak prepravni podminka ze u doruceni maji vyzadovat platny doklady opravnujici k prevzeti. Tzn. ZP/licence.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    KENJIRO: No jasně. Mám pocit, že někdy v době clení jsem si nima o něčem volal, a paní na druhým konci se chechtala a říkala "my můžem vozit klidně i drogy, jen to musí mít papíry".
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    OCTOPUSS: jako fakt? O.o
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    LUCKYBSD: Tak daleko jsem se ještě nedostal :D Zatím mi jen slibovali, že to jde :D
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MAZDA: jop ale musis si tu sluzbu zaplatit :)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    LUCKYBSD: Ale zbraně posílat DHL zvládá. Nebo se mi tak tváří :D
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    BRABI: ceska posta nijak, ale dhl ma rentgen na hubech
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    CERMI_FOX: To je pravda. Prostě ožralí a zfetovaní dělníci na nejnižším stupínku dělají bordel. To mne ve skutečnosti až tak nezarazilo. Spíše mne zarazilo to, že někdo to začal řešit - třeba zvýšeným počtem policajtů v okolí.
    Ale spíše mne vadí ta násilná trestná činnost.
    Další je, že když meziročně přibylo několik stovek cizinců (kolik procent z obyvatelstva může být několik stovek cizinců?), tak meziročně přibylo navíc 10% přestupků. A to se mi zdá sakra hodně. Bohužel statistiky neudávají, kdo a jaké přestupky/trestné činy spáchal. Ale když si vezmete průměrný nárůst trestných činů, počet obyvatel, počet cizinců a jejich přírůstek, tak 10% přestupků navíc je sakra hodně.
    Ale hlavně věta: "Podle primátora Raduana Nwelatiho (ODS) spáchají asi 90 procent všech evidovaných přestupků cizinci." naznačuje, že 10% obyvatel (cizinci) způsobuje 90% přestupků. A s tím se bude muset něco dělat. Většinou se jedná o Bulhary, Rumuny a další dělníky..
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    CERMI_FOX: Mně přišlo MPX poštou, takže ne :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ZEPHEER: to je očekávaný důsledek za předpokladu, že cizinci jsou lidi a tedy taky páchají kriminalitu.
    Je logický, že když se zvýší počet lidí, tak vzroste i kriminalita; stejně jako že kriminalita bude vyšší na místech s vyšší koncentrací lidí.
    Navíc neznají dobře české zákony, takže se jim s nima hůře vyjebává, což ví i monocajti a proto se na ně zaměří
    jako na jednoduchý příjem. To je stejné jako s pražskými revizory v MHD.
    Navíc pokud jsem to správně pochopil, tak jde hlavně o lidi na nízkých dělnických pozicích, u kterých se zvýšený počet přestupků proti veřejnému pořádku dá očekávat; tady si myslím, že to nemá s národností mnoho společného. Ukrajinský kokot opilec dělá stejný bordel jako český kokot opilec :)
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---

    Zajímavý článek.
    Středočeský kraj má potíže s cizinci. Jak bude řešit jejich zvýšenou kriiminalitu? | ČtiDoma.cz
    https://www.ctidoma.cz/...esit-jejich-zvysenou?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
    Implifikuje, že nárůst počtu cizinců = nárůst kriminality.
    BRABI
    BRABI --- ---
    CERMI_FOX: možná. ale jak to zkontrolují? :)
    BLAF
    BLAF --- ---
    KENJIRO: Oki, diky :)

    OTAKAR: Pravda, technicky uz to nejsou diabolky :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BRABI: není posílání střelných zbraní (obecně libovolných) zakázané v podmínkách pošty? nejspiš by bylo třeba použít jinou službu
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    BRABI: český ani slovenský zákon o zbraních to nezakazuje. Ale neručím za to, že se tam neaplikují ještě nějaké jiné předpisy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam