• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    LUCKYBSD: well, kdo ti to kde rikal, ze budes muset ke spolku a registrovat velkokapacitaky?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    ELWERINE: no ja resil ponechani soucasneho stavu, kdy mam haldy zasobniku uz doma a nikdo to ted neresi a cekal bych grandfathering i na zasobniky, ale v tom navrhu kveten 2019 je na grandfathering jen ta klauzule nize, nic dalsiho sem tam nevidel
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    květen 2019 verze, vše podstatné k velkokapaciťákům zde:

    Povolení kategorie R2, S2 a povolení pro nadlimitní zásobníky
    § 52
    (1) Držiteli zbrojního oprávnění nebo držiteli zbrojní licence skupiny ZL2 odborný útvar
    policie povolení kategorie R2 vydá, uvádí-li žadatel v žádosti řádný důvod
    a) uvedený v § 51,
    b) spočívající ve sportovně-střelecké činnosti, nebo
    c) spočívající v rekonstruování historických bitev nebo obdobných událostí.
    (2) Odborný útvar policie vydá povolení kategorie R2 pro účely sportovně-střelecké
    činnosti držiteli zbrojního oprávnění na základě žádosti, v níž držitel zbrojní licence potvrdil,
    že
    a) žadatel během posledních 12 měsíců jako jeho zaměstnanec, člen nebo osoba
    v obdobném postavení aktivně trénoval nebo se účastnil jím organizovaných soutěží
    ve střelbě a
    b) zbraň kategorie R2 uvedená v žádosti splňuje specifikace požadované pro mezinárodně
    uznanou střeleckou disciplínu, kterou se tento držitel zbrojní licence v rámci své činnosti
    zabývá.
    § 53
    (1) Povolení kategorie S2 odborný útvar policie držiteli zbrojního oprávnění nebo
    zbrojní licence skupiny ZL2 vydá na žádost za obdobných podmínek jako povolení kategorie
    R2.
    (2) Nabývat nadlimitní zásobníky za účelem jejich použití v samonabíjecí palné zbrani
    určené pro jednotné střelivo se středovým zápalem je držitel zbrojního oprávnění nebo držitel
    zbrojní licence skupiny ZL2 oprávněn pouze na základě povolení odborného útvaru policie.
    Povolení pro nadlimitní zásobníky odborný útvar policie na žádost osoby uvedené ve větě
    první vydá za obdobných podmínek jako povolení kategorie R2.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    KENJIRO: no staci kdyz das odkaz na nejaky zneni z toho pracovniho navrhu, ja to prochazel nekolikrat a nasel jen tu zminovanou klauzuli dole a to mi vedle v nemoderovanych zbrani vysvetlili lidi s pravnim vzdelani, ze se to bude ridit novym zakonem a tam je nad 10 je treba mit nejake potvrzeni viz podminky bla bla

    takze na WTF / infarktovy stav to neni, spis to tam je nekde blbe napsany, pac sem to prochazel a hledal cilene to k zasobnikum
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KENJIRO: a jak to dopadlo s tlumicema? s v tech verzich nejak zacinam ztracet
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    LUCKYBSD: Arrrgh. WTF. Infarktový stav.

    OT: "Budu kvůli nabývání velkých zásobníků muset být členem spolku?"
    OD: "Ne."

    S vysvětlením bych se musel spisovat asi půl hodiny. Lépe řečeno, psal jsem ho poslední půl hodiny a pak mi zamrzl počítač.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    SIRIUS: muzu zvazit, ale uplne lehky to ofc neni
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    LUCKYBSD: quadrail s tezkou hlavni, to asi nebude uplne lehka flinta co?
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    REDSNAKE: Hard Task Rangers? Nevim jak moc je to švejčí, ale zaplatíš roční poplatek, dostaneš kartičku a nic víc nemusíš.
    Teda možná musíš aktivně závodit, ten zákon jsem nestudoval, ale určitě nemusíš dělat nic víc, abys mohl být členem HTR.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LUCKYBSD: btw. to je text zákonu že bych blil. Tady si za chvíli bez právníka ani neuprdneš. Smutný.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    REDSNAKE: no odsud je nejvic lidi v Leiku co tak znam, ale pockal bych jak se to vyvrbi
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LUCKYBSD: a je někde nějakej švejčí spolek kde po mě nebudou moc nic chtít, koza se nažere a já zůstanu celej?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    LUCKYBSD: https://drive.google.com/file/d/1Ww6PM4_6v8aI-tN_dJYnvWhwdD8qH6qO/view?usp=sharing je to totok, IPSC ready s miculkem, lezelo to kamaradovi 4-5 let v trezoru, pac je dlouhodobe v zahranici a kdyz mel prodluzovat, tak to na me prevedl, ja tam udelal servis (pruzinky, vytahovac, vycisteni) a zase mi to lezi v trezoru
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    LUCKYBSD: jako Leiko je v pohode pac je nas tam hodne a zustane mi vse, jako doted, ale vychazi mi z toho opruz pro spolky, kde to dala parta kamaradu dohromady
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    REDSNAKE: no je tam klauzule:
    (5) Oprávnění nabytá přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona podle zákona
    č. 119/2002 Sb. zůstávají nedotčena, pokud tento zákon obdobná oprávnění upravuje; ode
    dne nabytí jeho účinnosti se na ně obdobně použije tento zákon. Věta první se obdobně
    použije na nakládání s věcmi, jejichž nabytí a držení přede dnem nabytí účinnosti tohoto
    zákona zákon č. 119/2002 Sb. neupravoval, použijí-li se podle tohoto zákona pro nakládání
    s takovými věcmi ustanovení o nakládání se zbraněmi.

    tzn. jak mi vysvetlili vedle, zasobniky se budou resit nove dle noveho zakona a pro >10 ran u dlouhe bude treba mit potvrzeni u spolku a licenci na spolky sem tam nekde tez zahledl
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LUCKYBSD: Ty zasobniky a nutnost bejt kvuli nim ve spolku uz je hotova vec?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    OMNISLASH: hele jestli chces, mam tu jedno DPMS s tezkou hlavni a Proarms lowerem, bylo by tak do 15k kc, urcite bychom se dohodli :) sem prebiral trezurek a strilim stejne z JPcka
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    KENJIRO: akorat teda ty normalni zasobniky (rozumej velkokapacitni dle EU) mohly mit vyjimku pro soucasny drzitele, pac na pulku pusek nic nez 30 ranny neexistuji, takze z toho bude opet komedie a teda sportovni spolky budou muset mit licenci, coz je dalsi vopich, jako navrh jako takovej je vcelku dobrej, ty tlumice by mohly vyresit castecne ten hluk na strelnicich, elektronizace (rozumej vyuziti veci v 21. stoleti beznych) policie je thumbs up a dalsi pozitiva a socialni jistoty
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    OMNISLASH: Uz spinka jinde, ale je to v nyxi rodine, tak verim, ze ho jeste parkrat uvidim :)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    OMNISLASH: ja kupuju furt, galil, kosa, ted saiga, 3 arka, nesmis stahovat gate kdyz je brod daleko :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam