• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    CERMI_FOX: ty delas to samy ;)
    CERMI_FOX: http://bfy.tw/OQ0g
    CERMI_FOX: nema cenu reagovat, pac si stejne vyberes jen to, co se ti hodi
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    SIRIUS: Chyba zadna, ale 69grs strela je o ctvrtinu tezsi nez 55grs. Faktor se pocita z pomeru rychlosti a vahy strely. To ze s tezsi strelou 12,5" hlavne da faktor jsem tu zminoval nedavno. Nicmene levne 62grs plus krmeni moc neni, vetsina tech sypacek je 55grs.


    CERMI_FOX: V prvnim prispevku zminujes tezsi hlaven (tedy tezsi hlaven nez standartni profil) a ted tady moudro, ze delsi trubka ze stejneho materialu bude tezsi nez kratsi :D To je snad jasny, ale co to s tim ma spolecnyho. Nechci se te nejak dotknout, ale proste nejdrive neco nastrilej z ruznych konfiguraci, nez zacnes pocity vydavat za fakta. Jinak ten minus taky nemas ode me, kdyby ses pidil :P
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LUCKYBSD: počkej, ty "střílet dálku" bereš jako trefit na 150m terč? No tak to pak jo, to ti ale stačí i kosa :)

    PIVECEK: no delší hlaveň bude typicky těžší než (jinak stejná) kratší. Ono i délka hlavně na české střelnice (tj do 300m většinou) nemá příliš valný vliv na přesnost.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    PIVECEK: jo ja to v nejake kalkulacce zkousel s 62grs a stoupani 1:9 ale zase tomu prd rozumim, tak nevim esli me tam nechybi nejaka klicova informace kde delam chybu :)
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    SIRIUS: Je to na hrane, s 55grs spis ne.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    LUCKYBSD: na 12,5 by si power faktor mel dat ne?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    CERMI_FOX: no me to DPMS s 16" a 1:9 stoupanim strili prekvapive dobre, na 100-150m bezproblemu s 55gr je rozptyl ok i na redukovany terce, tot k subjektivnimu hodnoceni. Ale obecne se 16" doporucuje, protoze furt mas sanci mit pusku okolo 2,7-2,8kg, slusne vyvazenou a spolehlivou kvuli dobremu pomeru delky pred a za gas blockem. Oproti tomu s kratkou nedas power faktor (byt na klubovkach se na to sere, ale to muzes strilet s 9mm ARkem a vyjde te to lip) a rozdil 14,5" a 16" je nicotnej, ale na 14,5" blbe udelas mid length gas system protoze blbej pomer delka od gas blocku k usti vs delka od komory ke gas blocku, proto vyhoda je vic pro 16"

    V usa na 3gunech strili 99% s 18" hlavni pac tam das uz rifle length gas system a chova se to diky tomu o neco lip, ale u nas 18" uz je na ty kratky stage imo zbytecnej overkill.

    => kratka AR jako 2.,3. puska je to super, jako prvni se to nedoporucuje protoze viz vyse a viz predchozi muj post

    P.S.: minusek sem ti nedal ja :)
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    CERMI_FOX: Vaha u presnosti na rozdil od delky hlavne hraje druhoradou roli.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LUCKYBSD: až na to, že kompromis = na všechno, ale pořádně na nic. Protože na delší střílení levný 16" nikdy nebude, to by sis musel koupit něco mnohokrát dražšího a těžšího. Takže reálně bys s tím střílel 20-100m a tam ten kraťas bude lepší svou váhou a manipulací během IPSC stagí
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    MCFLY: Ježiši no jo, ta díra přece. *facepalm*
    MCFLY
    MCFLY --- ---
    GEKONZPRAHY: to si asi nepochopil.. Nejde to resit jen vymenou gasbloku..

    MCFLY
    MCFLY --- ---
    Mini projektik dokončený :)

    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    OTAKAR: zrovna jsem chtěl kolegovi odepsat, že osahat si různé délky hlavní (ehm ehm) se v tomto klubu dá zařídit :D
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---

    Penetrační sraz

    26 hlasy od 26 respondentů

    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    Tím se ale v podstatě naťuklo téma odloženého penetračního srazu.
    DATEL
    DATEL --- ---
    REDSNAKE: tak aktualne tak maximalne na klasickou strelnici, casem snad nejake mensi cq, ale to neni (aktualne) priorita. Aktualne se chci proste dostat do kontaktu s puskou a naucit se s ni. Proto se klonim k nejakemu kompromisnimu reseni. Nejspis tedy 12.5", nebo možná ta 14.5"
    DATEL
    DATEL --- ---
    SWIST: penize... hypoteka, dve deti ve skolnim veku... dobre, tak mozna za 15 let si budi moct dovolit nejakou dalsi zbran :-D Na provoz, tj. strelivo, strelnici apod. mam rozpocet v pohode, ale dalsich nekolik desitek tisic jen tak navic mit dlouho nebudu ;-)
    SWIST
    SWIST --- ---
    DATEL: "...tohle bude moje první a nejspíš i jediná..." Jo, to si říkal každý. Good luck, pane. :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DATEL: To asi dost zalezi na co tu pusku chces mit, jestli cq nebo “long range”
    DATEL
    DATEL --- ---
    LUCKYBSD: jo, tohle bude moje prvni a nejspíš i jediná puška, tak to chce co nejuniverzalnejsi. Diky za tip, cely den jsem vcera resil, jestli teda tu 16" nebo 12.5"... No, jestli u Mazdy budou i ty 14.5" casem, tak bych sel asi do ni, pokud ne, tak asi tu 12.5"... ale porad nevim no, asi by to chtelo si osahat najednou vsechny delky, abych vedel, jak se mi to bude drzet :-) Ale jak jsem psal, v puskach jsem totalni laik, takže sbiram rozumy a budu muset dat na vaše rady - blbý je, že jedni říkají lepší kratší, jiní že delší, ikdyž do těch 100-300 m je to asi fuk... Tak zase nevím, to je vbitrni boj teda, asi si nakonec budu muset hodit korunou :-D
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    LUCKYBSD: Kdyz mam na norkovi 14,5 lauf a puvodni gas block, tak tam je jakej? Carbine nebo mid? Prijde mi ze je tak v pulce laufu, takze to by byl ten carbine, cili by mel jit vymenit za mid a mel bych tim dosahnout nepatrne lepsiho chovani?
    NJAL
    NJAL --- ---
    LUCKYBSD: Ne tak uplne, tyhle by se hodily k setu fotek Havla, Klause a Zemana (rv. 1991 a 92)... :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam