• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    ELWERINE: Zatím nevím.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    VOMAJDA: co rikaji na reklamaci?
    KOUTLOSH
    KOUTLOSH --- ---
    VOMAJDA: Mmmhm... no je pravda že s "CZ75 je víc než věc, je to ideál!" se nedá daleko dojít, pokud závody přibližného strojírenství Uherský Brod nejsou schopny tuto myšlenku zhmotnit alespoň trochu seriózně :-/
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    KOUTLOSH: Na to ti odpovím pomocí obrázku, který včera sdílel kámoš na facebooku. To, na co koukáš, je vnitřek CZ P10S po 322 výstřelech.
    Cokoliv novýho od ČZ je proti Glocku downgrade, je to továrna, která vyrábí pistole, do kterých nejde volně vložit zásobník, záchyt závěru a vypouštění zásobníku nejdou ovládat jednou rukou a mají místo rukojeti struhadlo a navíc se ti po pár stovkách výstřelů rozpadnou v ruce.
    A na 75 je navíc ještě kohout, což je pro moje účely nevyhovující. Kdybych to chtěl primárně na sportování, možná bych o kohoutu uvažoval, ale protože to chci na nošení a HardTask-style střelbu, tak je pro mě pistole s kohoutem jenom o malinko lepší, než křesadlovka ;)

    KOUTLOSH
    KOUTLOSH --- ---
    VOMAJDA: "downgrade" lol :D vždycky mi při té představě ucukávají koutky, jako je fajn, že se na něco dá využít plastový odpad k recyklaci, je to hodnota, netvrdím že ne, ale v nejlepším se to dá uhrát na krok stranou :P :D :D
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    KENJIRO: No, nemění to nic na tom, že pro využití mezi podnikatelskými subjekty je to úplně napendrek už jen z toho, titulu, že kromě čísla ZL jsou všechny firemní údaje veřejně přístupné, takže ano, do budoucna budu tlačit, aby tahle potřeba dvou údajů k vyhledání zmizela.
    Co se týče koncáků, okey, klidně pracujme se dvěma údaji/scanem dokladu, nicméně rodné číslo zjistíš, veřejně, jen u málokoho (podnikatelé-plátci DPH).

    OTAKAR & ELWERINE: Mám pocit, že snad 500 na člověka na hodinu, ale jistý si nejsem. My jsme to tehdy měli jako soukromou akci a střelnice se, v zásadě, otevřela jen kvůli nám.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    MCD: ja chci takyyy :)
    MCD
    MCD --- ---
    ELWERINE: Tam se už asi čtvrt roku chystáme s parťákama. Furt to nějak nevychází, ale pokud utrpíme organizační úspěch, o získanou zkušenost se podělím.
    NJAL
    NJAL --- ---
    The Second Amendment: American Masterclass with Historian David Barton | Louder With Crowder
    https://www.youtube.com/watch?v=S3qU1lhzm1Q

    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    ELWERINE: Netuším, taky jsem si všiml, že ten ceník mají nevyplněný. Třeba bude vědět MAZDA?
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    OTAKAR: za kolik to tam maji? Jen pro zajimavost :). Na sekeru nedavaji, sekery berou, ale nic dalsi se nedozvis :)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    MAZDA: těch více údajů je ochrana před zneužitím. Kdyby stačilo RČ, které se leckde zjistit dá, stačí zadat RČ a ukáže ti to bydliště atd. Proto se zadávají všechny údaje. Což by se elegantně vyřešilo tou aplikací, která by načetla typ dokladu, číslo, jméno, příjmení, datum a místo narození jedním cvaknutím.

    K té chybovosti: to samozřejmě ano, ale ne každý je tak poctivý jako ty, aby si to pokaždé pečlivě kontroloval, že :-D zatímco v případě dvou nesouhlasících údajů tě systém prostě nenechá tu chybu udělat.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    KENJIRO: Jde mi o to, když třeba předávám zbraně firmě - tam musím zadat jak IČO, tak i číslo ZL. Proč, když CRZ má s firmou spojeny oba údaje... Stačilo by, kdyby podle IČO dokázal doplnit zbytek.
    Inu, tak místo čísla OP/ŘP/CP dáme rodné číslo a je po problému.

    Ad chybovost: stejně vždycky, před finálním odklepnutím, vidíš obrazovku, kde jsou všechny údaje vypsané - ať už jde o koncáka, nebo podnikající osobu.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    MAZDA: Jasně, posílej.

    Jinak nemůžeš mít CRZ operující jen s jedním údajem - jednak by nebyl schopný rozlišit mezi občankou / pasem / řidičákem se stejným číslem, a jednak by si nedokázal všimnout, když uděláš chybu.
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    DATEL: No vzhledem k aktuálnímu stavu hlasování se pokusíme najít nějaký termín v létě. A po létě pak určitě taky :)
    DATEL
    DATEL --- ---
    OTAKAR: tak zahlasováno, akorát teda chtěl jsem dát dva hlasy, jak září a dál, tak v létě (pokud to zrovna nebude, když budu na dovolené :) )
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    MAZDA: Diky. Ja prave do BVS nechodim a jinde jsem je nevidel. Tak se tam stavim nekdy.
    DATEL
    DATEL --- ---
    OTAKAR: postrehl, ale jeste jsem nebyl na PC, zatim jen pres nyx klienta, tam hlasovat nejde, ale polepsim se :-)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    OTAKAR: Za mě určitě Jáchymov (chválil jsem ho taky já :D ).
    IRONIC: BVS. Jenže jsou v krabičkách po 20 ks, nebo v kartonu po 500.
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    MAZDA: Kde dobre sehnat ty 62grs Barnauly? Mel jsem toho kdysi 1 krabku z BVS, mnohem lepsi soustrel nez se sypanyma SB 55grs, ktery pouzivam normalne, ale zatim jsem na ne nikde moc ve vetsim mnozstvi nenarazil. A na tech SB mi vyhovuje, ze je to vylozene po krabicich.
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    DATEL: A tys ale koukám nehlasoval, postřehl jsi, že by ti to přineslo možnost naživo osahat leccos? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam