• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    ELECTRICKOTA: To není docela pravda, do 26 za tebe platí stát zdravotní. Nárok máš 4 roky bakalářské denní a 3 roky navazující magisterské. Bez ohledu věk. Jak je to u středních nevím.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Blby je, ze studentem jsi jen do 26let. Pak uz vse jde na tve triko.
    SPM
    SPM --- ---
    REDSNAKE: pokud s tím něco udělali, protože IMHO tady zrovna byla nějaká díra v zákoně. Teda aspoň si vybavuju, když jsem byl na střední já, že se tam v jednu chvíli na škole vyskytli dva přestárlí studentové (jednomu bylo snad přes 30, druhý o něco míň) a z toho, co jsem tenkrát snad od učitelů slyšel, bylo, že pro VŠ byl věkový limit (a tedy pokud byli starší, tak museli studium platit), ale na ty střední úplně ne :-)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    CERMI_FOX: standardni vyuka ano. Nastavby nikoliv kor stylem nocni/vikendove studium
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    ke střelbě v Texasu (via zbrojnice.com):


    Rychlá fakta k včerejšímu útoku v Texasu:

    - Policie se pokusila pachatele zastavit pro nepoužití blinkru při odbočení, pachatel reagoval střelbou na policejní vůz.
    - Důvod této reakce není znám, pušku, ze které střílel nicméně držel nelegálně (byl dříve odsouzen za trestný čin s délkou trestu až dva roky odnětí svobody, což dle federálního práva znamená doživotní zákaz držení zbraní).
    - Pachatel následně jezdil ulicemi a náhodně střílel do lidí, policii trvalo relativně velmi dlouho, než ho opět lokalizovali a zneškodnili - to souviselo s faktem, že pachatel byl neustále v pohybu.
    - Několik týdnů před útokem sousedka zavolala policii, protože jí pachatel vyhrožoval se zbraní v ruce. Policie nikdy nedorazila. Podle oficiálního vyjádření policisté nemohli najít adresu pachatele.

    Seth Ator: 5 Fast Facts You Need to Know | Heavy.com
    https://heavy.com/news/2019/09/seth-ator/
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    CERMI_FOX: Ja mam mlha e tuseni ze to plati do urcitejch let a urcite ti nikdo nebude platit jeden ucnak za druhym
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KASUMI: pokud se od dob mého mládí nic nezměnilo, tak státní učňáky jsou placené z eráru (nevím jestli stát nebo město, pro mě jako uživatele systému je to jedno).

    MAZDA: aha, tak to jo.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    CERMI_FOX: Já mluvil o tom, že 20 000 Kč chtěl ten Brod, ne ty strojárny.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    "za neco, co si platis z dani"? co presne ted myslis?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MAZDA: a kde? protože co jsem koumal strojárny v okolí prahy, tak (pro získání předepsanýho vzdělání do Brodu) chtěli těch 20k, ale za semestr, takže x6 za 3 letý program (jinak to prý nejde), což už jsou nepříjemný peníze za něco, co si platím tak jako tak z daní.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    CERMI_FOX: Stálo to asi 20 000 Kč, co si tak pamatuju z faktur, které jsem proplácel, takže zase žádná ohromná raketa.
    A taky vím o advokátovi, který to studoval a snad i dostudoval - byl v běhu s kolegou.
    KASUMI: Je a není. Potřebuješ k tomu, kromě vzdělání, i zkušenosti, vybavenou dílnu, nějakou základní klientelu/jiný zdroj příjmu...
    ZEPHEER & ZEPHEERzbrojní zákon PČR explicitně ze své působnosti vylučuje a zároveň ji určuje jako správní orgán - tolik ke chtějí ZP po policistovi/policistce za okýnkem.
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    BAAL: Právě:-(
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Pravda
    Jeste ten zaklad
    BAAL
    BAAL --- ---
    KASUMI: Jak pise cermi, problem pro dospele zajemce je v tom ze dalkove studium neni pro zacatecniky
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KASUMI: čas jet 1x měsíčně na 3 dny do brodu má hodně lidí(skoro to vychází na dovolenou + se dá doplnit neplaceným volnem nebo homeofficem), problém spíš vidím v prerekvizitách, kdy požadujou další školu strojárnu. Takže už to nejsou 2 roky, ale 5 let a další celkem vysokvý prachy, protože je to typicky myšlené jako rekvalifikáč placený úřadem práce, ale ten zaplatí akorát nezaměstnatelným lidem, takže past :(
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    myslim, ze kdyby nebylo tak neprakticky to post-studium (kdyz uz jste v procesu), ze tech puskaru je vic
    ale kdo ma v dnesni dobe cas jezdit z prahy do brodu, ze :(
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Zkušených puškařů ubývá. Navíc se obávají možných regulací palných zbraní - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...ici-povolani-puskar-serial-pusky-vyroba-zakazka.A190831_140836_ekonomika_rts
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    GEKONZPRAHY: nakonec byl pachatel jeden, začal střílet na policajty co ho zastavili kvůli silniční kontrole, pak ujížděl a střílel, ukrad poštovní auto, pokračoval až ho zastřelila policie.

    https://www.foxnews.com/us/west-texas-shooting-midland-odessa-suspect-dead
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Dva pachatelé střílejí v Texasu z aut. Zabili jednoho člověka, 10 zranili - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...usa-zraneni-mrtvi-strelec-vrazda-zabiti-umrti.A190901_000457_zahranicni_remy
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NELLI
    NELLI --- ---
    KENJIRO: já to říkám furt, proč mít nepřátele? Vždyť stačí, když má člověk kamarády!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam