• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    ELWERINE: tak ne obcansky, ale trestni:


    § 229 – Zneužívání vlastnictví : Trestní zákoník – 40/2009 Sb. | Zákony.centrum.cz
    http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-5-paragraf-229
    Trestní zákoník
    ČÁST DRUHÁ
    HLAVA V
    § 229

    § 229Zneužívání vlastnictví

    Kdo poškodí důležitý zájem kulturní, vědecký, na ochraně přírody, krajiny nebo životního prostředí, chráněný jiným právním předpisem, tím, že zničí, poškodí, učiní neupotřebitelnou nebo zašantročí vlastní věc větší hodnoty, která požívá ochrany podle jiného právního předpisu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.


    § 226 – Pletichy v insolvenčním řízení : Trestní zákoník – 40/2009 Sb. | Zákony.centrum.cz
    http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-5-paragraf-226
    § 226Pletichy v insolvenčním řízení

    (1) Kdo jako věřitel v souvislosti s hlasováním věřitelů v insolvenčním řízení přijme nebo si dá slíbit v rozporu se zásadami a pravidly insolvenčního řízení majetkový nebo jiný prospěch, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

    (2) Stejně bude potrestán, kdo věřiteli v souvislosti s hlasováním věřitelů v insolvenčním řízení poskytne, nabídne nebo slíbí v rozporu se zásadami a pravidly insolvenčního řízení majetkový nebo jiný prospěch.

    (3) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude potrestán, kdo jako insolvenční správce, člen věřitelského výboru nebo zástupce věřitelů v insolvenčním řízení přijme nebo si dá slíbit pro sebe nebo jiného ke škodě věřitelů majetkový nebo jiný prospěch, který mu nepřísluší.
    (4) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,

    a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1, 2 nebo 3 značnou škodu,

    b) získá-li takovým činem pro sebe nebo pro jiného značný prospěch, nebo

    c) spáchá-li takový čin jako úřední osoba.
    (5) Odnětím svobody na dvě léta až šest let bude pachatel potrestán,

    a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1, 2 nebo 3 škodu velkého rozsahu, nebo

    b) získá-li takovým činem pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KENJIRO:
    GILHAD: a kde v občanském zákoníku? § ?
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    Ani kout ani pikle tam není, prohledáno za vás. Ale je tam například takovej "koupěchtivěj", toho například nemůžu z hlavy dostat já...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    SHADDIE: zatim jsem nehledal, ale uz me taky napadly :)
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    GILHAD: nejsou tam i pikle? Protože kde se zašantročuje a pletichaří, tam se často taky kujou pikle.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    KENJIRO: No jo, fakt jsem to tam nasel - a kousicek od toho jsou pletichy ...
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    ELWERINE: věřej mi, taky jsem na to koukal jak zjara. Nicméně mi vnitro vysvětlilo, že je to termitus technikus, který se používá například v občanském zákoníku (a fakt že jo).
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KENJIRO: poslouchají, přiznají se k tomu "zašantročení" veřejně, nebo to z něj budeme muset dostat pod pohrůžkou násilí?
    :)
    (návrh z. o zbraních, § 85 odst. 1, poslední slovíčko)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    NINE_OF_NINE: hmm tak to jsem netušil, tskze vysoka čeká
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    ELECTRICKOTA: To není docela pravda, do 26 za tebe platí stát zdravotní. Nárok máš 4 roky bakalářské denní a 3 roky navazující magisterské. Bez ohledu věk. Jak je to u středních nevím.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Blby je, ze studentem jsi jen do 26let. Pak uz vse jde na tve triko.
    SPM
    SPM --- ---
    REDSNAKE: pokud s tím něco udělali, protože IMHO tady zrovna byla nějaká díra v zákoně. Teda aspoň si vybavuju, když jsem byl na střední já, že se tam v jednu chvíli na škole vyskytli dva přestárlí studentové (jednomu bylo snad přes 30, druhý o něco míň) a z toho, co jsem tenkrát snad od učitelů slyšel, bylo, že pro VŠ byl věkový limit (a tedy pokud byli starší, tak museli studium platit), ale na ty střední úplně ne :-)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    CERMI_FOX: standardni vyuka ano. Nastavby nikoliv kor stylem nocni/vikendove studium
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    ke střelbě v Texasu (via zbrojnice.com):


    Rychlá fakta k včerejšímu útoku v Texasu:

    - Policie se pokusila pachatele zastavit pro nepoužití blinkru při odbočení, pachatel reagoval střelbou na policejní vůz.
    - Důvod této reakce není znám, pušku, ze které střílel nicméně držel nelegálně (byl dříve odsouzen za trestný čin s délkou trestu až dva roky odnětí svobody, což dle federálního práva znamená doživotní zákaz držení zbraní).
    - Pachatel následně jezdil ulicemi a náhodně střílel do lidí, policii trvalo relativně velmi dlouho, než ho opět lokalizovali a zneškodnili - to souviselo s faktem, že pachatel byl neustále v pohybu.
    - Několik týdnů před útokem sousedka zavolala policii, protože jí pachatel vyhrožoval se zbraní v ruce. Policie nikdy nedorazila. Podle oficiálního vyjádření policisté nemohli najít adresu pachatele.

    Seth Ator: 5 Fast Facts You Need to Know | Heavy.com
    https://heavy.com/news/2019/09/seth-ator/
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    CERMI_FOX: Ja mam mlha e tuseni ze to plati do urcitejch let a urcite ti nikdo nebude platit jeden ucnak za druhym
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KASUMI: pokud se od dob mého mládí nic nezměnilo, tak státní učňáky jsou placené z eráru (nevím jestli stát nebo město, pro mě jako uživatele systému je to jedno).

    MAZDA: aha, tak to jo.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    CERMI_FOX: Já mluvil o tom, že 20 000 Kč chtěl ten Brod, ne ty strojárny.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    "za neco, co si platis z dani"? co presne ted myslis?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MAZDA: a kde? protože co jsem koumal strojárny v okolí prahy, tak (pro získání předepsanýho vzdělání do Brodu) chtěli těch 20k, ale za semestr, takže x6 za 3 letý program (jinak to prý nejde), což už jsou nepříjemný peníze za něco, co si platím tak jako tak z daní.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    CERMI_FOX: Stálo to asi 20 000 Kč, co si tak pamatuju z faktur, které jsem proplácel, takže zase žádná ohromná raketa.
    A taky vím o advokátovi, který to studoval a snad i dostudoval - byl v běhu s kolegou.
    KASUMI: Je a není. Potřebuješ k tomu, kromě vzdělání, i zkušenosti, vybavenou dílnu, nějakou základní klientelu/jiný zdroj příjmu...
    ZEPHEER & ZEPHEERzbrojní zákon PČR explicitně ze své působnosti vylučuje a zároveň ji určuje jako správní orgán - tolik ke chtějí ZP po policistovi/policistce za okýnkem.
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    BAAL: Právě:-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam