• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    VOMAJDA: nebyl cas ptát se kdo je kdo...
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    ELECTRICKOTA: To ať si řeší policajt, kterej to kontroluje, ne? Já mu řeknu, že tu pistoli za pasem mám legálně a pak už je na něm, aby dokázal opak. A jestli má nebo nemá přístup k internetu/spadlej server/whatever, to je čistě jeho osobní problém.
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    Myslim si, ze nase organy a celkove i strelecka komunita na to jeste nejsou pripraveni a minimalne zezacatku, jestli to takhle projde, to bude cele dost bolestive.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Takovýho hejtu jen proto ze myslím na nepravděpodobné situace jsem zrovna na zbranivym foru nečekal...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ELECTRICKOTA: a že se to běžně stává co...
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    ELECTRICKOTA: Ja se na to tesim, den, kdy prestanu nosit penezenku:)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    KENJIRO: ale tak musíš pochopit ze ne všude je internet. A pri kvalitě jak se delaj státní zakázky v oboru IT to může i maly děcko ty servery shodit... Ergo papir bude fajn, hlavně když se konečně zbavíme kopy průkazu zbraní
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Jo a ještě - kdokoli, kdo bude mít zbrojní oprávnění, si bude moct udělat zbrojní průkaz!!!

    Jelikož je bambilion lidí, co řičej, že prostě chtějí tu svoji zalaminovanou kartičku (a já bych je už pomalu poslal někam, že žijem v 21. století a ne v Rakousko-Uhersku, ale vnitráci mají svatou trpělivost), tak to bude takhle:

    1. zbrojní oprávnění bude v CRZu
    2. držitel ZO si může nechat na CzechPointu udělat ověřený výpis z CRZu (zbrojní list)
    (2b: a policajti dostanou befel, že během prvního roku mají každému poslat zbrojní list poštou)
    3. výpis bude v takovém formátu, že na jednom místě bude pohromadě jméno, příjmení a QR kód
    4. když vyfotíte QR kód chytrým telefonem, tak vás to pošle na stránku MVČR, která říká "ano, tahle osoba je držitelem zbrojního oprávnění"
    5. na rubové straně výpisu bude místo pro razítko a podpis úředníka úúúúúúplně náhodou přesně tam, kde je na lícové straně to místo se jménem a QR kódem
    6. takže si ten kousek můžete vystřihnout, nechat zalaminovat a máte tu svoji pos...vátnou kartičku!!!

    a jestli i potom bude mít pořád ještě nejaký pindy, tak už ho fakt nechám na střelnici držet terče :-D
    NJAL
    NJAL --- ---
    ERGOSUM: To by nefungovalo. Vzdyt (obecny, spise zapadoevropsky) stat by prisel o moznosti utahovat srouby...

    10 stane se pruser se zbrani
    20 utahnou se srouby ohledne zbrani s tim, ze diky tomu predchazejici pruser nenastane
    30 goto 10

    To by tak bylo, aby EU/FR platila pozustalym z Bataclanu nebo Charlie Hebdo misto toho, aby vyrabela novy a lepsi smernice! :-)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Mimochodem - chodím už na různá připomínková řízení už přes deset let, ale ještě tam nikdy nikdo nebyl tak za debila jako minulý týden Liga Libe. Na facebooku se honosili svojí "OPRAVDU ZÁSADNÍ připomínkou", kterou prý brání práva držitelů zbraní před presumpcí viny, aby nedocházelo k odebírání zbrojních průkazů kvůli PODEZŘENÍ Z PŘESTUPKU.

    (Šlo o ustanovení § 24 - Spolehlivost
    (1) Za spolehlivého podle tohoto zákona se nepovažuje ten,
    c) kdo byl v posledních 3 letech pravomocně uznán vinným ze spáchání více než 1 přestupku nebo jednání, které má znaky takového přestupku, pokud jej lze s ohledem na spáchání takových jednání považovat za vážné nebezpečí pro veřejný pořádek a bezpečnost)

    Na vypořádání připomínek mu pak bylo vysvětleno, že

    a) "jednání, které má znaky přestupku" není podezření, ale kázeňské přečiny vojáků a policistů (což nemusí každý vědět, ale Černý je bývalý policejní podplukovník)
    b) není to nic nového, protože je to už v současném zákoně (což nemusí každý vědět, ale Černý je zkušební komisař)
    c) asi to těžko může být presumpce viny, když se tam výslovně píše "pravomocně uznán vinným".

    A tohleto v médiích tvrdí, že to mluví za všechny držitele zbraní.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CERMI_FOX: "nebo mě poblije opilý spolucestující" Spíš dopravce. Což se ostatně děje.
    "až teroristi unesou letadlo a někam s ním švihnou" Inu kdo ti znemožní bránit se sám, zodpovídá za tvou bezpečnost. Když někdo pustí do letadla teroristy a cestujícím všemožně brání něco s tím dělat, nejde asi o žádoucí stav.(I když teroristům se to tak líbí.)
    "gunfree zóny, sice nakázané státem" Kdo nakáže ten zodpovídá.

    Nicméně si nedělám iluze, že když za průšvih opilého prezidenta zodpovídá hospodský, který mu nalije(nebo to už zrušili?), projde zodpovědnost za gunfree zóny. A že o gunfree zónách a gunfree státech víme své.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    Fascinujici. 4 prispevky naprosto logicky mimo sdelenou informaci. True nyx strikes again!
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ERGOSUM: takže až teroristi unesou letadlo a někam s ním švihnou nebo mě poblije opilý spolucestující, tak stát bude platit? No nevím, to by asi nefungovalo :)
    Nicméně v praxi by to bylo jinak - pro státem kontrolované území by neplatila odpovědnost (aby nemusel stát nic platit), zatímco ostatní gunfree zóny, sice nakázané státem, ale kontrolované soukromými subjekty, by měly zodpovědnost navíc, aniž by měli možnost průšvihu nějak předejít.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Mě by se stejně líbilo zavést obecně, že pokud někdo zakáže vstup se zbraní, je pak spoluviník, když se něco stane tomu, kdo ten zákaz respektuje.
    Tedy i v případě že na shromáždění dostanu facku a natrhnou mi košili, bude platit stát jako spoluviník. "Kdybych měl voravdickej levolver, nikdo si nikdo netroufne dát mi facku."
    Tedy úplně stejně jako by mě držel, zatímco mě ostatní mlátí.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    BLOWUP: rekl bych ze to bude jeden z problemu kerej je dobre vyresenej tim ze zucastnene strany dobre vi na co se neptat a nejak to funguje, ale dat tomu pravni ramec by bylo extremne obtizne protoze by si musel mit dohodu napric desitkama ruznejch legislativ
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    KENJIRO: Divny, co tak vim tak treba nemci na lodich ozbrojenou ostrahu maj (zacali s tim kvuli somalskejm piratum). Taky treba kdyz jsem jednu dobu koukal na nejakej serial o kanadsky pobrezni strazi, tak tam obcas kdyz nejaky plavidlo kontrolovali nekdo na prislusnou otazku odpovidal ze zbrane ma.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Zas abych nebyl nefér vůči ministerstvu dopravy, tak svoji připomínku vysvětlili tak, že ta zmínka o vzpourách tam byla jen jako historický fakt. Reálný důvod, proč jsou zbraně na palubě problém, spočívá v tom, že na širém moři je každému prd do toho, co si loď veze, ale v teritoriálních pobřežních vodách už platí zákony příslušných států. To už dává o dost větší smysl.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SIRIUS: Současní piráti jezdí motorovým člunem, mají nelegální RPG a kalacha. A přepadají dost daleko od břehu, aby nebyla slyšet střelba. To je v Českých vodách dost obtížné. :-)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    NAVARA: fakt me jako bavi predstava jak soucasni pirati vesluji na nejake barce mezi galeonama :D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KENJIRO: Pirátům neozbrojené lodě přeci vyhovují :)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    "Ministerstvo dopravy nechce, aby posádky lodí byly ozbrojené. Dobře, tak to škrtneme. Až budete mít pirátského ministra, tak se to možná změní."
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam