• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    MCD
    MCD --- ---
    CERMI_FOX: To je debetní karta pro specifické účely. Žiju v iluzi, že přes dostupný zůstatek se na ní nedá jít.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MCD: vždycky jsem chtěl potkat někoho tak bohatého, že je mu jedno, kdo si čte jeho kretidku, netušil jsem, že to bude zrovna na nyxu :)
    BAAL
    BAAL --- ---
    MCD: Imho nope, protoze to pokud se nepletu pro kazdou platbu generuje unikatni token
    MCD
    MCD --- ---
    BAAL: Jestli se tomu dá podstrčit přes NFC karta, co je v GPay, jsem ještě nezkoušel (ale někdo možná jo).
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    Ostrava (+ frýdek, Karviná, Havířov...) - Elektronická ODISka funguje už skoro 5 let, už několik let funguje i bezkontaktní kreditka.
    BAAL
    BAAL --- ---
    MCD: Jj, nicmene jak nenosim platebni kartu tak potrebuji o krok dal:-)
    MCD
    MCD --- ---
    BAAL: Lízačku mám od loňska na bezkontaktní platební kartě, k mému obrovskému překvapení to funguje. Není to ještě, po čem toužíš, ale aspoň to odbouralo fyzický nosič.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ELECTRICKOTA: pro běžné účely ztotožnění (vč přestupku jak je ozkoušené) stačí identifikace jménem a datumem narození a oni si pak porovnají fotku. Proč by to nemělo stačit pro řízení auta?
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    CERMI_FOX: Smrdí mi to biometrikou...
    BAAL
    BAAL --- ---
    REDSNAKE: No uz od jara slibujou litacku v appce stale to pry testuji:-)) Ale v lednu uz pry fakt fakt
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    XMEDA: dyť jo, já musel:) Ale v Praze to s těma lítačkama taky fungovalo srandovně :) Stačí si vzpomenout na validátory kam si člověk musel jak trubka chodit nahrávat kupon :D
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    REDSNAKE: no zname ty litacky jinde.. zejo
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    XMEDA: tak zase v Brně...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KENJIRO: kdysi davno se v Brne zavedly elektronicky salinkarty na kartu.. fungovalo to asi pul roku a pak se celej system zhroutil, firma sla do kelu a dopravni podnik na ty plastovy karty lepil znamky :D Zavedeni elektronicke salinkarty pak trvalo dalsich 20+let a doted je papirova verze s kuponama :)

    Takze aby to nedopadlo stejne.. a karticku si samozrejme udelam, protoze co nemas v těžkoslovensku s papirem, to neexistuje.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BAAL: bohatě by stačilo, aby řidičák jako karta existoval, ale na území čr vyžadovaný nebyl, tj abych nedostal pokutičky, protože jsem si nechal peněženku doma. Mimo ČR ať je klidně povinný, dokud se v eu nedohodnou ...
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    No, musím přiznat neznalost, páč si vůbec nejsem jistý, kterým zemím stačí náš EU řidičák a které už chtějí mezinárodní. Každopádně, princip je snad jasný.
    BAAL: Hele, já budu rád, když se to proškrtá na minimum. Klidně, ať je to všechno najebané na jedné kartičce s RFID čipem, nebo jinou technologií. Jde mi jen o to, aby příslušník někde uprostřed Sibiře, pampy nebo pouště Gobi mohl v klidu ověřit, že to jsem fakt já a fakt to auto můžu řídit.
    BAAL
    BAAL --- ---
    HABRENKA: Mezinarodni ridicak je pouze priloha k tvemu EU ridicaku
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MAZDA: když zvládnou poslat pokutu, tak mají zjevně propojené registry řidičů a vozidel po celé EU a tak můžou zvládnout i ověřit identitu. A mimo EU je většinou potřeba mezinárodní
    BAAL
    BAAL --- ---
    MAZDA: No proc by misto dvou karticek z nichz jedna rika tady to je obcan Mazda a fotka a karticky tady Mazda muze ridit auto nemohl byt jedna ktera by rikala tady obcan mazda muze ridit auto, drzet zbran a pilotovat letadlo?
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    MAZDA: nebude databáze EU velkého bratra? stejně jako teď střelnice ZP evidují a pak nebudou muset... já to celý nějak nechápu, ale co už ;). btw mimo eu stejně musíš mít mezinárodní řidičák, ne? (nevím...)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    BAAL: No, a co třeba mimo EU?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam