• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MAZDA: nebyls to ty, kdo mě přesvědčoval, že na to potřebuješ i jiný buffer? Protože na tohle jsem se tu už jednou ptal a byl jsem za blba, protože je jasný, že to přece nejde
    DATEL
    DATEL --- ---
    MAZDA: to jde? 8-) i u Perunu? ;-) Na kolik takova sranda dodatecne asi vyjde?
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    DATEL: Kacířská myšlenka: Kup si ARko ve .223 a časem přikup 9 mm upper ;-)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KASUMI: momente, kdy si parkrat picnes s plnotucnou, prijde ti 9 jak plivatko a budes chtit vic
    svatá pravda, akorát ty 308 už fakt lezou do peněz, zlatý 223 plivátko, co o zpětném rázu neslyšelo :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    DATEL: hele asi je to hodne o tom, co strilis
    ja vicemene jezdim jenom po zavodech s puskou
    kdybych chodila na strelnici, tak mam za rohem prague armory, kde muzes strilet pomalu i z tanku, takze je mi to jedno
    ale pokud mas v okoli jen 9 strelnice a na zavody nejezdis, tak 9 je ok volba
    jen te upozornuju, ze v momente, kdy si parkrat picnes s plnotucnou, prijde ti 9 jak plivatko a budes chtit vic... :)
    vim, o cem mluvim.. :D
    DATEL
    DATEL --- ---
    KASUMI: to jsi mi teda pomohla, ted se budu bat, abych nedopadl stejne :-D ikdyz na druhou dlouhou zbran budu mit zas tak za 10 let (deti, skola, krouzky a vubec, furt nekdo chce neco platit :-))
    KASUMI
    KASUMI --- ---

    anketa pro ty, co maji karabinu a plnotucnou pusku - co strilite vic?

    29 hlasy od 29 respondentů

    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KASUMI: já střílím nakonec více z karabiny, protože s ní můžu kamkoliv, takže typicky na spořilov, protože mívá volno, je blízko a levný. S 223 je v Praze těžký život pro civila - Lero má ultradebilní otvíračku a PA je o víkendech plné
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    DATEL: Resila jsem úplně stejný problém. Takže jsem si koupila karabinu, presne kvuli strelnicim. A ted mam 223 a na karabinu se uz jen prasi:))
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    DATEL: pokud resis finance na pusku, tak si rovnou vem .22LR karabinu, pac v 5.56 cenu toho kveru prostrilis driv, nez se s nim naucis :)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    GEKONZPRAHY: a odkaz s cenou na mazduv zazrak by byl? :) vim, ze uz tady neco drive padlo
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    DATEL: jobs.cz ;)
    DATEL
    DATEL --- ---
    CERMI_FOX: a dáš mi na to peníze? :-)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    DATEL: kup si obojí ;)
    DATEL
    DATEL --- ---
    GEKONZPRAHY: ELECTRICKOTA: díky, potvrdili jste mi to, co jsem si sám myslel :) Jen kdyby už měl ty 16" :-D

    Ovšem řeším stejně jiný problém, třeba mi s tím pomůžete - a sice AR-15 .223 nebo karabinu 9 mm? :) Jde čistě o praktickou věc a využití. Faktem je, že střelnic na .223 zas tak moc není, pro mě by reálně připadaly v úvahu na sever od Prahy Malá Újezd nebo Oleško (bydlím na Černém Mostě). Běžně jezdím na krytou v Květnici. Ty střelnice neznám, nikdy jsem tam nebyl, máte s nimi zkušenosti, jestli to tam je v pohodě?

    Dál jsem řešil samozřejmě to, že 9mm vs .223 náboje jsou cenově 2x tolik a taky to, že s tou 9mm karabinou bych mohl klidně i na tu Květnici. Konkrétně mám v merku CSV-9, vybíral jsem mezi M4 a M5 AR. Včera jsem se byl na ně kouknout v TopGuns a tu AR jsem zavrhl. Takže teď mám dilema, jestli AR-15 .223 od Mazdy nebo CSV-9 M4 - a nějak se nemůžu rozhodnout. Ikdyž mám dojem, že nakonec zvítězí pohodlnost a možnost chodit na kryté střelnice, tj. 9mm. Ale zas AR-15 .223... :-D No, asi si budu muset hodit mincí.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    DATEL: Colt oprášil starou značku mebo co? Prijde mi to jako predrazenej entry model... Vem si radši vyladenou hromovou hul od Mazdy, ta aspon chodí perfektne podle toho co jdem viděl,
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    DATEL: Nejak za ty penize nevidim zadnou pridanou hodnotu oproti klacku od zde lokalniho ID MAZDA...
    DATEL
    DATEL --- ---
    Ahoj znova :) Dneska jsem si byl prohlédnou nějaké zbraně v Top Guns v Praze, trochu jsem tam pokecal s prodávajícím (respektive, povídal hlavně on, já nasával informace :) ). Mimo jiné jsme se dostali k Armalite M15 v setu s kolimátorem:

    Top Guns - Samonabíjecí puška Armalite M-15 Set
    https://www.top-guns.eu/samonabijeci-puska-armalite-m-15-set.html

    Snažil jsem se najít nějaké info / diskuze na české scéně, ale marně. Máte někdo s tímto přímou zkušenost nebo o tomto kousku víte něco víc?
    NJAL
    NJAL --- ---
    XMEDA: To lepeni na karticky jsem zazil osobne, zrovna jsem v te dobe v Brne chvili pobyval :-)

    KENJIRO: Imho Meda mysli to, ze kdyz prijdes na strelnici bez zbrojaku, k pronajatemu stavu, zbranim a koupenemu strelivu nafasujes instruktora na stav s jeho hodinovou sazbou. Kdyz ukazes zbrojak, jsi instruktor sobe sam, dostanes zbran, naboje a platis jen pronajmy stavu, zbrane a cenu streliva.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Jo a zapomněl jsem - oprávnění se samozřejmě bude dát prokázat taky evropským zbrojním pasem.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CERMI_FOX: Teoreticky je. Je tam možnost prokázat oprávnění "elektronicky s využitím zaručené identity". Do budoucna se s tím počítá i prakticky, ale reálně to v současnosti portál ovčana zatím prostě neumí.


    XMEDA: ad 1: nechápu otázku. Prosím vysvětli. (Dneska po tobě na střelnici chtějí zbroják, protože mají podle zákona povinnost ověřovat oprávnění. Nově tu povinnost mít nebudou.)

    ad 2: Nechápu. V tebou uvedeném případě to dává smysl. V souvislosti se zbrojním oprávněním mi to smysl nedává, nebo to dává smysl, který fakt nechceme, aby to dávalo. Popiš, jak si to představuješ (pro začátek, když neexistuje zbrojní průkaz jako fyzický doklad, tak ani neexistuje jeho číslo).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam