• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    2ND
    2ND --- ---
    LOJZAK: budes lovit kraliky, jestli to na ne staci? bezpecneji se citim s obuskem :)
    LOJZAK
    LOJZAK --- ---
    ahoj , jak je to s prevozem vzduchove pusky za hranice ? vzduchovka ma na sobe vyrazene 16J , pojedu Nemecko , Spanelsko , Maroko. Potrebuji nejaky zvlastni papir o vykonu ?
    BOLDRIK
    BOLDRIK --- ---
    SIRIUS: Ostrava. Jednou za rok ji tady máme a taky tuším v říjnu byla ve F-M. Bohužel až teď mě napadlo koupit G33 místo G26, a výměnnou hlaveň na 9x19. Tak bych chtěl znovu zkusit rozdíl mezi 32 a 33. Protože mezi G19 a 26 jsem pro 26.

    NAVON_DU_SANDAU: Nenosím. I cestou na střelnici nesu v batohu nebo ledvince, dost se to pronese. A G26 pro mě na pohled hezčí než G19. A střelba subjektivně z obou pro mě stejná.
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: To asi byla odpoved pro nekoho jinyho, ja uz ho davno mam ;)
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    IRONIC: kup si Glock 19. Pokud neměříš 160cm a současně nemáš zálibu ve vypasovaných tričkách a legínkách, nebudeš o něm vědět ani ty, ani tvoje okolí.
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    Tak btw Lero tu akci na Glocky uz nema, ale do 1.12. tam maji nejaky DD na test...
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    BOLDRIK: Lero nedavno, mozna jeste maji akci
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    CERMI_FOX: Musis.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NAVARA: mám živnosťák už 10let možná i víc a nikdy jsem nemusel mít provozovnu, ani jsem nepotřeboval souhlas vlastníka s umístěním provzovny.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CERMI_FOX: Vida, to tam (§31) nebude zas tak dlouho… asi pár věcí přehodnotím :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NAVARA: nemusí, třeba já jako FOP provozovnu nemám. Sídlo není provozovna, provozovna má spoustu náležitostí navíc - explicitní souhlas vlastníka, označení, technické/hygienické normy atp.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CERMI_FOX: abys mohl mít ZL musíš být FOP/PO a ti ji iirc mít musí (a pokud nemají, je jí sídlo)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    technická otázka - musí mít držitel ZL A,B nebo C provozovnu?
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    BOLDRIK: odkud si? MPI to dela celkem rpavidelne na ruznych strelnicich, vim ze to urcite byva na leiku v plzni, trigger brno, v praze se urcite taky nekde toci.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BOLDRIK: nekdo to delava, ale ted si nevzpomenu
    zkus id pivecek.. ma kontakty v mpi
    ale mozna by stacilo obvolat strelnice, ktera ma obe..
    BOLDRIK
    BOLDRIK --- ---
    Ahoj, probíhá někde předváděcí akce na Glocky? Chtěl bych si srovnat Glock 32 a 33. Díky.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Czechoslovakia's First Pistol: Praga Model 1919
    https://www.youtube.com/watch?v=Kyg9dtOjPc0
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: Dobrá připomínka. Nestřílejte naprázdno. Předejdete tím zranění. Hlavně od majitele drahých kladkových luků. ;-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: NAVON_DU_SANDAU: Ale tak u kuše je zase cca poloviční dráha nátahu. Takže při stejné práci při natahování je stejná energie šípu.
    Jen kuše nebývají tak odladěné, ale to málo koho trápí. Nutnost někde o pár Kg víc zabrat při natahování, i když se ta energie nepředá není při pohodlnějším natahování tak důležitá.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    ERGOSUM: pozor na jednu věc, pokud použiješ příliš lehký šíp, poškozuje se lučiště a může časem rupnout.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: Tak vlivů spousta, ale asi hlavní je v tom, že ten klacek na to jak byl lehký letěl pomalu a všechny se uplatnily. Ten ocelový letěl 10x dál po hezčí dráze a na 3m jsem s ním sestřeloval bukové 6Kg špalky a prostřelilo to vlnitý plech. Chtělo to rychlejší lučiště. Ta kuše byla příliš nebezpečná a nepřesná na hraní a nespolehlivá na něco vážného. Už není.
    Ale jako pokus a ověření schopností z toho mám dobrý pocit. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam