• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KENJIRO: Ale ty skupiny navic bych pak bral:-D
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    REDSNAKE: oni hlavně nestojí o ten chaos, co by vznikl, kdyby najednou zbroják měl jinou dobu platnosti, než je na něm napsaná. A to jak z právního hlediska (zbroják je veřejná listina a má presumpci úřední správnosti), tak i reálného (ne ke všem se ta informace dostane).
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KENJIRO: V klidu, myslim ze zajit jednou za pet let k doktorovi by zas takova obet byt nemusela i kdyby to nedopadlo :-)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    REDSNAKE: Zaručit ti to nemůžu, ale zatím se vnitro při psaní nové legislativy snaží držet principu, že všechny zbrojáky by bez ohledu na aktuální legislativu měly mít tu dobu platnosti, která je na nich napsaná.
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    SHADDIE: Respektive tam v prvním případě byl ten trénovanej dobrej a neudělal nic ..
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    OCTOPUSS: pak je to nejen kokot, ale i demagog, argumentovat tím, že u nás nikdy civil s kverem nezastavim masovýho střelce s kverem, je kravina , vzhledem k tomu, že v se u nás staly (naštěstí) jen dva případy masové střelby a v obou případech tam žádný good guy se zbraní prostě nebyl.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    SHADDIE: porad cekam kdy nekdo pujde vystrilet nejaky strelecky klub nebo strelnici... vzdyt tam by podle expertu byli bez sance na obranu :)
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    SHADDIE: Třeba myslel u nás, a myslel specificky střílení.
    A teda osobně o situaci čekárna taky dost pochybuju, byť je fajn, že by existovala ŠANCE, že takovýho magora někdo zastaví.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    GEKONZPRAHY: ten Houdek je kokot a lže. nevím odkud má to tvrzení že u nás "nikdy člověk se zbraní nezastavil agresora", každopádně je to tvrzení nepravdivé.
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    ZOLTAN: Jestli někdo bude vědět, tak ID BLOWUP.
    ZOLTAN
    ZOLTAN --- ---
    Kluci poradte mi prosim kamse obratit, nez prodoim sneka...

    Potrebuju prevezt airsoftovou zbran pres uzemi Svycarska. Pisu si s nima. Jeden organ mi rika, ze je to bez problemu a at proste projedu. Druhy organ mi rika, ze mam mit zvaci dopis a ze musim deklarovat, co vezu.

    Existuje v Cr nekdo (krome Svycarske ambasady, tam mne poslali prave na tyhle dva organy, sami nic nevi), kdo by mi rekl, jak je to s prevozem airsoftove zbrane pres uzemi Svycarska a co pro to mam udelat?
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    NGR: Narovinu... Přišel jsi do auditka, kde nejméně dva jeho členové jsou v tvorbě nové legislativy více či méně přímo zapojeni a požadavek na odpověď jsi začal dvěma nejvíce poraženeckými hoaxy.
    Je to dost komplikovaný proces, jehož výsledky jsem dnes několika lidem vysvětloval u stolu asi hodinu.
    Tohle prostě nejde udělat jednovětným shrnutím, proto jsem odkazoval do historie tohoto auditka, kde jsou jak přímo návrhy nové legislativy, tak i nějaké odkazy na analýzu těchto návrhů, pokud si dobře pamatuji.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Ostravě mohl zabránit ozbrojený člověk, říká Koten. Experti pochybují - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...strava-vice-zbrani-prislusnici-ozbrojenych-slozek.A191211_103807_domaci_kuce

    Zajímavý
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ZBYNEK: Jo no, tak první zbroják jsem měl na pět let, teď ho mám vydanej na deset pokud se nepletu a pak se to zas asi teda zkrátí no. Teď koukám a platnost do 2029 :D Otázka je, jestli si nebudu muset ze změnou zákona zažádat o novej a tu platnost mi zkrátí.

    Faktem je, že jsem teď měnil obvoďáka, ale vypadá jako sympaťák, myslím že nebude problém..
    MCD
    MCD --- ---
    ZBYNEK: To budou stejně všichni
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    REDSNAKE: A "za odměnu" budeš řešit zdravotní způsobilost každejch 5 let...
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    Tsss. Si pozadam o vraceni spravnich poplatku! :)
    MCD
    MCD --- ---
    REDSNAKE: Když jsem se díval naposledy, tak D i E se transformují do "rozšířeného zbrojního oprávnění", takže jo.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ZEPHEER: to je zase nadpis. Zbraní je i kuchyňský nůž...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    tzn. pokud mám jen ABE, tak převodem získám prakticky oprávnění pro výkon povolání bez práce? Cool:)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam