• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ZYAN: slava!
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    ERGOSUM: KASUMI: To jsou potměšilá slovíčka ale.
    Začal jsem zase chodit, pušky jsem vybavil optikama a snad tento rok i zvládnu nějaké to IPSC :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KASUMI: Právě že nestřílí. Čeká. :-D
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    ZYAN: mám starej sovětskej dalekohled turistickej na stativu foťáku, tom malým co jde postavit na stul, a funguje na 150m velmi dobře. jen do něj nejde koukat shora. neco jako tohle

    Подзорная труба "Турист - 3 20х50 ОТС. — 2 100 руб. — Общение — Корзина — Price-Altai.ru
    https://price-altai.ru/topic591727-podzornaya-truba-turist-3-20kh50-ots.html
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ZYAN: a ty jeste strilis? :D
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    Přemýšlím nad pozorovákem, už mě štve čekání až ostatní dostřílí. Plus bych si rád konečně pořádně nastřelil pušku. Střílím .22 a .223 na 50-150 m
    Pochopil jsem že pozorovák z Lidlu není cesta, nechce se mi čekat na digitální řešení.
    Zahlédl jsem několik zajímavě vypadajících za 6 k (Solognac z Decathelonu, Fomei), pak jsou za 10+
    Poslední varianta je dát cca 4-5 za starou meoptu nebo rusa, ale to se mi nechce kupovat na dálku.
    Jaké jsou vaše zkušenosti?
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    NAVARA: otevrit okno je jeste nuda, protoze z tech komentaru jsem se dozvedela, ze muzes pachat vytrznost i tim, ze prudce pasivne stojis ve dverich do jednacky, cimz je spolu s dalsimi dvema kamarady efektivne zablokujes, a nemuze proto byt zahajeno soudni rizeni :D. Made my day :D.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KENJIRO: Takže definici veřejného místa máš - stačí otevřít okno :)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KENJIRO: a co bys jako cekal jine? :)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    MAZDA: tvl, to je jak za císaře pána... si pamatuji, že v trestním řádu z r. 1852 se v judikaturních vysvětlivkách u urážky jeho veličenstva psalo, že "Urážka nebyla pronesena veřejně, byla-li vyřčena na uzavřeném dvoru, pokud byla všechna okna zavřena; byla-li však okna otevřena, pak urážka byla pronesena veřejně, a to bez ohledu na to, zda v bytech někdo byl, neboť k veřejnosti není třeba lidí."

    :-D
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MAZDA: Souhlasím, tohle jsem přesně myslel, právnický žargon jde mimo mě ;)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    VOMAJDA: No, hlavně, to, že viditelná zbraň není nošení je blbost, žejo. Nošení je všechno, co splní definici zde VOMAJDA a můžeme jenom rozlišovat nošení skryté a neskryté.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    MAZDA: v §28:
    (2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
    a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zakázaný doplněk zbraně, na který mu byla udělena výjimka, sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C; tuto zbraň může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, a

    A tím spíš to vypadá, že lze zbraň nosit za určitých podmínek i neskrytě a nelze tedy obecně tvrdit, že "viditelná zbraň není nošení".
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    VOMAJDA: Není tam nějaká výjimka ze skrytého nošení pro myslivce tak, jako je pro MP?
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    ELECTRICKOTA: proč by nebyla?

    Pro účely tohoto zákona se rozumí
    a) držením zbraně nebo střeliva mít
    1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,
    2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,
    b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),

    A např. myslivci v honitbě nesplňují nic z písmene a) a tudíž nosí. A zbraň skrytě nemají.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    KENJIRO: Například: https://www.epravo.cz/top/soudni-rozhodnuti/vytrznictvi-26876.html
    Čert vem to výtržnictví, ale místo veřejně přístupné je tam dostatečně definováno a popsáno.

    Odkaz přímo na Nejvyšák:
    http://www.nsoud.cz/...tupne____358_odst__1_tr__zakoniku__zakon_c__40_2009_Sb__~?openDocument&lng=CZ
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    HARIUS: otázka zněla, co veřejně přístupné místo je (ve smyslu součaných norem a výkladů), ne co bychom chtěli, aby bylo ;-)
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    KENJIRO: Jmenovitě určené osoby a jejich doprovod bych doplnil. U nás v podniku je vstup jen na pozvání, ale většinou má pozvánku jeden i když s ním přijde celý tým spolupracovníků, kteří jsou pak zapsáni pod jeho přístupem.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KENJIRO: Já bych ho definoval jako místo, kde nelze uplatnit nepovolený vstup. Ale já tomu nerozumím.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CERMI_FOX: aha, to mne nenapadlo... no právě proto potřebuji vědět, co je to vlastně to "veřejně přístupné místo".
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    CERMI_FOX: viditelná zbraň není nošení ani teď imho
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam