• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    MAZDA: v §28:
    (2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
    a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zakázaný doplněk zbraně, na který mu byla udělena výjimka, sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C; tuto zbraň může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, a

    A tím spíš to vypadá, že lze zbraň nosit za určitých podmínek i neskrytě a nelze tedy obecně tvrdit, že "viditelná zbraň není nošení".
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    VOMAJDA: Není tam nějaká výjimka ze skrytého nošení pro myslivce tak, jako je pro MP?
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    ELECTRICKOTA: proč by nebyla?

    Pro účely tohoto zákona se rozumí
    a) držením zbraně nebo střeliva mít
    1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,
    2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,
    b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),

    A např. myslivci v honitbě nesplňují nic z písmene a) a tudíž nosí. A zbraň skrytě nemají.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    KENJIRO: Například: https://www.epravo.cz/top/soudni-rozhodnuti/vytrznictvi-26876.html
    Čert vem to výtržnictví, ale místo veřejně přístupné je tam dostatečně definováno a popsáno.

    Odkaz přímo na Nejvyšák:
    http://www.nsoud.cz/...tupne____358_odst__1_tr__zakoniku__zakon_c__40_2009_Sb__~?openDocument&lng=CZ
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    HARIUS: otázka zněla, co veřejně přístupné místo je (ve smyslu součaných norem a výkladů), ne co bychom chtěli, aby bylo ;-)
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    KENJIRO: Jmenovitě určené osoby a jejich doprovod bych doplnil. U nás v podniku je vstup jen na pozvání, ale většinou má pozvánku jeden i když s ním přijde celý tým spolupracovníků, kteří jsou pak zapsáni pod jeho přístupem.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KENJIRO: Já bych ho definoval jako místo, kde nelze uplatnit nepovolený vstup. Ale já tomu nerozumím.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CERMI_FOX: aha, to mne nenapadlo... no právě proto potřebuji vědět, co je to vlastně to "veřejně přístupné místo".
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    CERMI_FOX: viditelná zbraň není nošení ani teď imho
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KENJIRO: jmenovitě určené osoby? Takže např v kanceláři, které jsou za čipovkou, by nabitá či vititelná zbrań nebyla nošení?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    (1) Pro účely tohoto zákona se rozumí

    a) nošením zbraně způsob nakládání se zbraní, při kterém ji osoba s ní nakládající má na místě veřejnosti přístupném u sebe

    1. nabitou, nebo
    2. viditelně,
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KENJIRO: Můžeš dat celou větu?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Hele, dávám dohromady nějaké vysvětlivky k NZoZ a dumám nad tím, co je "veřejně přístupné místo".

    Místo, kde je vstup nepodmíněný nebo s podmínkou, kterou může v zásadě splnit každý (zakoupení vstupenky, společenský oblek atp.) evidentně je veřejně přístupné.

    Místo, kam můžou jen jmenovitě určené osoby, evidentně není veřejně přístupné.

    Přemýšlím ale, jak je to v případě, že je určena obecná podmínka, která ale většinu veřejnosti vylučuje. Třeba vstup jen na ZP, abychom nechodili daleko.

    A tak mne napadlo, že nejlepší bude nechat právníky (s diplomem i internetové), ať se o tom pohádají, a pak si to nějak přebrat :-D

    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    a ještě jeden takový evergreen...

    "To je přece jasné."
    "To je jasné každému, kdo má mozek... jenže kdyby všichni měli mozek, tak ten zákon vůbec nepotřebujeme."
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    taková perlička z jednání - proč zrušit poplatky za elektronická podání:

    "A taky si policajti stěžují, že lidi občas na účet zaplatí víc. Žadatel třeba ví, že povolení je za tři stovky a registrace za dvě, tak se žádostí o povolení pošle rovnou pět. A vracení správního poplatku je šílená administrativa."
    "A neměla by teda policie tlačit spíš na zjednodušení administrativy?"
    "Věřte mi, proti tomu je změna zákona úplná zábava."
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    KENJIRO: Přesnost jsem neporovnával, ale někde se mi tu válí https://www.armed.cz/airsoftova-pistole-cz-75d-co2/
    Jestli si zajedeš do Letňan...
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    hele, neměli byste někdo na půjčení fullsize CZ 75 v airsoftu/zavařenku/rozměrově odpovídající maketu? Potřebuji kopyto na pouzdro.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Nene, astigmatismus jsem na pravým vůbec neměl. Na levým jo, ale tím nemířím, ale ty cylindry mi samozřejmě odstranili taky.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    Eotech neni kolimator, ale holo, idealni je ho zkusit venku s tim, ze spravne nesmis okem zaostrovat na obrazec, ale na cil. Pak by mel byt kruh celkem ostry. Ale nikdy to nebude jako na klasickem red dotu. Pocitam, ze predtim si mel klasickou dioptrickou korekci brylemi a ted po laserove operaci ti srovnali dioptrie, ale zustal astigmatismus, coz je vestsinou duvod, proc jsou ty obrazce rozpite nebo zdeformovane.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Musím se kouknout na nějakej novej eotech, a někoho nepidlovokýho strčit k mýmu :D
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    OCTOPUSS: operaci jsem mel uz pred 12 lety, kolimator mam Trijicon MRO, tzn celkem kvalitni myslim, tecku vnimam jako tecku, ale kdyz jsem pred nej predradil 3x zvetsovac, tecka se rozpliznula v carku. Pricital jsem tu chybu levnymu UTG zvetsovaci, ale soucasne jsem si take nebyl jisty, zda neni chyba v oku. Fakt je, ze levym okem jsem tu carku nevnimal tak vyrazne, ale taky tam byla. (Operovany byly obe) Nikdy jsem to nevyresil proc. Zvetsovac lezi v supliku, misto kolimatoru tam mam 1-3x optiku a kolimator jsem prendal na mp9 a na ni je to ok.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam