• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    ZYAN: Kupuj:) CZ TS 2 bude az pristi rok a bude stat nesmysl. Lepsi (cena/vykon) pistoli pro STD na trhu nesezenes.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ELWERINE: Ale může se s ním mazlit, když bude manželka na služebce!
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    ZYAN: lol, BAAL te ockuje, co .)

    Nepotrebujes TS, protoze te manzelka stejne nepusti strilet IPSC zavody a tak TSko ani nevyuzijes.
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    POMOC! Potřebuji rychle co nejvíc důvodů, proč nepotřebuji TS a Glock 17 mi bude stačit.
    Našel jsem pěkné TS za 18: http://bvs.cz/komise_pistole_cz_75tactical6231_9.html

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GEKONZPRAHY: Mne spíše děsí představa, jak mám komisaři představovat safe zacházení určené pro naprostého nováčka, zatímco já už mám trochu jiné drily :)
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Taky mám všechny skupiny a za těch pár stovek navíc mi to stálo, představa, že bych zase trávil hodiny na hajzlu s appkou Zbraně kvalitně a šprtal testy se mi dost ekluje :D
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    MAZDA: a jeste jsem si ho delala i proto, ze jak se porad rika, ze zbrane patri do rukou jen profesionalum, tak ja muzu rict, ano, mam D, jsem profesional, me do rukou patri :)).
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    MAZDA: jj, taky si myslim, ze az budu hledat nekdy praci ve zbrojnim prumyslu, Dcko jako kdybych nasla... :D.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    ELWERINE: No, proto o tom D píšu. Jsou lidé, kteří si kvůli němu ZP museli rozšířit, nebo lidé, kteří si ho neudělali a pak jen smutně koukali, když jsme jeli blbnout na střelnici s firemníma puškama :D A pak je skupina lidí, která, v určitý moment svého života, jakoby ji našla.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    NAVARA: coz bych mozna taky udelala, jen abych to mela... :), srnomrd v rodine to jisti :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ELWERINE: Njn, za nás bylo pro C nutné se přidat k zeleným elfům a pravidelně obětovat lesním bohům :o
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    MAZDA: ja bych nezatracovala ani to D, protoze kdovi, zejo :). Proto mam celou abecedu a jsem spokojena.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    Pánové, sorry, všichni špatně.
    SKLIVEC: Chceš ABCE. Proč? Protože můžeš. Každá z těch skupin Ti dává nějaká práva a doplňuje se tak se skupinami ostatními. Záměrně nepíšu skupinu D, protože u té musíš v polovině platnosti ZP dodat lékařské potvrzení o způsobilosti (a je tak, oproti ostatním skupinám, v tomhle přítěží pro někoho, kdo to nepotřebuje)
    Je mnohem jednodušší si na začátku udělat všechny skupiny a mít je pro strýčka příhodu, než potom muset ZP rozšiřovat. Za mě třeba ke sk. C bylo třeba předložit lovecký lístek a proto ji nemám. To mě mrzí, protože bych si rád někdy něco střelil.
    Na druhou stranu, třeba D jsem si dělal vyloženě preventivně. Prvních několik let jsem pro ní měl využití jen sporadické, dneska je to pro mě nejdůležitější skupina.

    Pokud by Ti snad ovšem líto dát peníze za kolky na sk. A a C, doporučuji celou tu anabázi zvážit, protože tohle je ještě ten nejmenší výdaj...

    Je to jak s muničním průkazem. Využít pro něj prakticky nemám, ale hodí se ho mít :D

    BAAL: No, povíme si, až bude schválený a vytištěný ve sbírce listin...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    SKLIVEC: A navic, pokud se zmeni zakony (jakoze se zmeni), tak prakticky pro jakoukoli zbran koupenou na E existuje sportovni disciplina, kterou je to mozno strilet a tuto zbran muzes povazovat za zaklad sbirky.

    Cili uvedes pri koupi zbrane jako duvod (a duvodu muzes mit kolik chces) nejen obranu, ale i sportovni cinnost a sberatelstvi (ja to uvadim jako pismena v tom paragrafu) a pokud se nejak blbe zmeni zakony, tak je vetsi sance, ze ti to aspon prez jeden z tech duvodu zustane (tedy o zbran neprijdes a nebudes nucen ji prodavat ve chvili, kdy stejne zbrane prodavaji nucene vsichni ostatni vlastnici a nikdo nema zajem kupovat (a malokdo ma vubec pravo), cili za cenu prakticky nulovou).

    Ja tohle mam u VSECH zbrani a doporucuju kazdemu. POKAZDE mi policajti tvrdi, ze mi to nakupko s temi vsemi duvody nemuzou schvalit a ze to musim proskrtat, ja pokazde rikam, ze nic skrtat nebudu a pokud si mysli, ze maji pravo ci dokonce povinnost to zamitnout, at tak ucini pisemne, s podpisem a razitkem, aby byl dukaz pro soud a POKAZDE to nasledne pisemne povoli v plnem rozsahu, protoze zakon jim to UKLADA jako POVINNOST.
    BAAL
    BAAL --- ---
    To Acko vzhledem k budoucímu zákonu imho pozbývá smysl, pokud se nepletu ta skupina zanikne, takže za mě
    B - možnost si koupit střelivo i do zbraní které nemáš
    E
    NJAL
    NJAL --- ---
    E ma omezeni nabyvat strelivo pouze do zbrani co vlastnis, B cokoliv. A umoznuje nabyvat do vlastnictvi zbrane bez zkusebnich znacek.Aspon takhle to bylo, kdyz jsem to sprtal ja ;-)
    SKLIVEC
    SKLIVEC --- ---
    NAVARA: A proč je chci?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKLIVEC: Chceš A,B,E
    SKLIVEC
    SKLIVEC --- ---
    Ahoj, začátečnická otázka, má smysl si ke zbrojáku skupiny E dělat ještě A, B, C? Vím, že byl problém s přebíjením, ale to už se změnilo. Nemám v plánu lovit, ani sbírat zbraně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam