• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SHADDIE: stojí dobře před těmi hlavněmi
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    SHADDIE: +10 holy damage!
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    TOXYGEN: 455 Synthetic máme na firmě. Je s tím prdel a nějaký "kompenzátor" to za nás mělo už v základním provedení. Co se týče nerezu - přijde mi to u flinty téhle kategorie jako zbytečnost. Pokud nejsi prase, budeš se o to vždycky nějak po střelbě starat. Pokud prase jsi, tak Tě nakonec ani ten nerez nespasí.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    NJAL: Presne, vzdyt si vzpomen na hrady a zamky, tam mas kolikrat mece, palcaty atp. v perfektním stavu starý 5století a to nemluvím o egyptských mečích starých 2 000 let(i když tam se použival bronz kterej neoxiduje).
    STENNY
    STENNY --- ---
    HABRENKA: Doufám, že se téhle debaty zúčastní Gobers.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CERMI_FOX:
    This is my rifle. There are many like it, but this one is mine. My rifle is my best friend. It is my life. I must master it as I must master my life.
    Without me, my rifle is useless. Without my rifle, I am useless. I must fire my rifle true. I must shoot straighter than my enemy who is trying to kill me. I must shoot him before he shoots me. I will ...
    My rifle and I know that what counts in war is not the rounds we fire, the noise of our burst, nor the smoke we make. We know that it is the hits that count. We will hit ...
    My rifle is human, even as I, because it is my life. Thus, I will learn it as a brother. I will learn its weaknesses, its strength, its parts, its accessories, its sights and its barrel.
    I will keep my rifle clean and ready, even as I am clean and ready. We will become part of each other. We will ...
    NJAL
    NJAL --- ---
    ELECTRICKOTA: Vzdy zalezi na tom, jak se k tomu lidi chovaj, muj FN 1906 z roku 1913 vypada mnohem lepe, nez druhy kousek mladsi asi o 5 let, kde predchozi majitel uz nechal udelat hlaven z novovyroby....
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    CHINCHILA: Doplnit hladinku WDcka.. :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    CHINCHILA: Myslím si že můžeš být v klidu, vrak Titaniku v mořské vodě vydržel stolet, na vzduchu si teda myslím že tvlj mosin ještě pár světových válek přežije :D
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HABRENKA: LOL, metalurgie samozřejmě :D telefon je dementní :D
    CHINCHILA
    CHINCHILA --- ---
    mam tady z vas neprijemny pocit ze musim prelestit hlaven Mosina jak to ctu :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    HABRENKA: pomodlíme se, aby nám pušky nerezly? :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    ELECTRICKOTA: Na to mi staci kouknout na nektery nerezovy noze, ktery po vyprani v mycce ukazou speticku rzi v mistech, kde je vyrazeno logo vyrobce :-)
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    ELECTRICKOTA: pardon, liturgicka uprava mne zaujala :-D (ale chapu :-P )
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Nerez je prosím pěkné kov buď s povrchovou úpravou a nebo liturgickou úpravou tak aby se železo navázalo na chemicky prvek který je do slitiny přidán, nicméně přirozená vazba bude vždy oxidzelezity protože se jedna o nejstabilnější molekulu. Tzn zoxiduje nakonec všechno jen podstatně pomaleji než čisté železo .
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    REDSNAKE: to může, sám mám nerezovou hlaveň s hloubkovou korozí na jednom místě :-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    CERMI_FOX: určitě to bude odolnější, ne nadarmo se z nerezu dělaj pitevní stoly anebo třeba dřezy :)

    Nicméně i u nerezu se může objevit důlková koroze. Aspoň interneti tvrděj.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    REDSNAKE: klasickou rez ze vzdušný vlhkosti by to ale mělo vydržet? U pušek nicméně je větší problém koroze v hlavni z agresivního čištění nebo naopak nečištění (spálenej uhlík je prej silně hygroskopický a korozovní).
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    CERMI_FOX: tuhle jsem se dobře pobavil někde na střelectví nebo kde to bylo, kde se pán velmi divil, že mu rezne i nerezová hlaveň :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    TOXYGEN: jen doplním ELECTRICKOTA, když už chceš závaží, tak se dává na pažbu; na 22lr bych se na to vykašlal, maximálně na ten takticool vzhled.
    Ta CZ 457 LRP se mi moc líbí, nemít už aeronku, tak jdu asi do ní.

    Stainless hlaveň (předpokládám, že se bavíš o ní) je o něco lepší - líp se čistí (což tě nezajímá, neboť malorážka se moc nečistí) a je trochu odolnější proti některým vlivům okolí, určitě bych ale netvrdil, že déle vydrží při zlém zacházení.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    TOXYGEN: kompenzátor, jsem si na .22ku daval aspis jako okrasu nez cokoliv funkcniho, nicmene shitovej kompenzator ti i u .22ky muze totalne rozhodit soustrely, takze kupuj neco poradnyho, nebo radeji nic.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam