• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    ERGOSUM: novela zákona o zbraních je tohle: https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&t=92

    To, co asi zmiňuješ, je nadstavbový zákon, který je zařazen hned jako následující bod: https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&t=669

    K bodu e) - to mi přijde dost přitažené za vlasy, ale i kdyby to někdo chtěl takhle vykládat, tak by takové případy musely být aspoň dva ("organizuje osoby")

    Co se týče nestřelných zbraní - pozměňovací návrhy poslanců Volného a Kobzy jsou jejich iniciativa, se kterou LEX nemá nic společného. Pravděpodobnost schválení nevidím vysoko.

    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KENJIRO: tlumice jste slibovali nebo jen naznacovali? :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KENJIRO: Zarazilo mě.
    "e) organizuje osoby, které se zbraněmi nakládají v rozporu s právními předpisy."
    Pak je otázka, zda je právně ošetřeno, aby např. incident, kdy myslivec zastřelí vzduchovkou sousedovu slepici na svém dvoře, nemohl vést ke zrušení Mysliveckého svazu.

    Pak dost dobře nechápu další pokus kriminalizovat nestřelné zbraně.

    Pokud by se zákony řídily zdravým rozumem, asi bych nic nenamítal, ale zkušenost bohužel ukazuje, že soudní rozhodnutí mohou být v rozporu s rozumem i přírodními zákony. Pak nezbývá, než aby zákon snesl konfrontaci "magorem".
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    A tam budou všechny ty změny, co jsme vám slibovali.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Na programu 58. schůze sněmovny je 2. čtení novely zákona o zbraních, k projednání by mohlo dojít 15. nebo 16. září, pokud nedojde k předřazení jiných bodů, nebo vyřazení tohoto.
    2. čtení = představení všech možných pozměňovacích návrhů, samotné hlasování probíhá až na 3. čtení.
    PČR, PS od , návrh pořadu schůze
    https://www.psp.cz/sqw/ischuze.sqw?o=8&s=58&pozvanka=1
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    IRONIC: Dík, tohle je hodně dobrá rada, to udělám.
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    JAKUBMOKRIS: Dobry je ten kurz delat na te strelnici, kde budes delat zkousku, protoze na manipulaci tim padem dostanes (pravdepodobne) stejny zbrane jako budes mit na kurzu
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    REDSNAKE: Už jsem pátral, ale tady zas nebyl nikdo prokazatelně kvalitní a důvěryhodný někde poblíž. Asi to vidím na tu střelnici.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    JAKUBMOKRIS: Na zbranekvalitne.cz byl tusim i seznam lidi co delaji pripravu zadatelu o zp. Zkus tam zapatrat.
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    NJAL: Jo o tom vím, já jen, že kdyby to byl někdo vocaď, tak bych mu klidně ten litr dal a připadalo by mi to takový "osobnější".
    NJAL
    NJAL --- ---
    Placene kurzy (zamerene zejmena na praktickou cast) nabizeji i strelnice.
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    REDSNAKE: kousíček od Čáslavi
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    JAKUBMOKRIS: Doporucuju zainvestovat tech par desitek korun do aplikace zbrane kvalitne. Tusim ze to stale dost udrzuji a je to super na uceni, nebo aspon mne to vyhovalo.

    S tou pripravou k prakticke, hodne zalezi odkud jsi, zejo
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    ELECTRICKOTA: No smysluplnou moc ne. Respektive otázek mám spoustu, ale hodně se ptát bude až ve chvíli, kdy budu mít platný ZP. Do té doby budu biflovat otázky, takže max bych se dotázal, jestli je někdo schopen mě (klidně za úplatu) připravit na praktickou část zkoušet a eventuálně na nějaké nejlepší testy nanečisto - ty jsem našel asi troje, ale nemám jistotu, že obsahují všechny aktuální otázky. Tak abych se podle toho nepřipravil a pak mě něco nevypeklo.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    JAKUBMOKRIS: Jo. Pokud mas smysluplnou otázku postni ji
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    JAKUBMOKRIS: Takovi jsou nejvitanejsi :-)
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    Je to tu i pro ty, kdo zatím ZP nemají a jsou ve fázi učení, sbírání rozumů a rad od zkušenějších?
    NJAL
    NJAL --- ---
    Double tap
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    Přátelé, taky máte tak zajímavé vydání nejnovější SR ? Mám tam celý prostředek dvakrát :-) (strany cca od 53 do cca 70)
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    Nevite nekdo zda se da u nas nebo v evrope koupit toto?
    G&G Tele-Stock Locking Pin and Lever for GR16 - Black – Airsoft Atlanta
    https://www.airsoftatlanta.com/products/g-g-tele-stock-locking-pin-and-lever-for-gr16-black
    To postovny je fakt humus
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam