• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KENJIRO: Povolení na zlé zásobníky nebude nárokové?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Jo a to zjednodušení spočívá v tom, že nákupko stále bude na jednu zbraň, ale už se při žádosti nemusí uvádět jakou, tj. bude to generické nákupko na jakékoli Bčko.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    NJAL: ano. Ale směrnice právě umožňuje, aby stát vydal permanentní povolení, pokud aspoň jednou za pět let kontroluje, že dotyčný pořád splňuje podmínky vydání.
    NJAL
    NJAL --- ---
    KENJIRO: Myslel jsem, ze nase nakupka, ktera jsou formalni, jsou kvuli EU, alespon teda byla...
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CHINCHILA: nějak nevím, co ti mám říct na to, že tě to děsí :-)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CHINCHILA:
    NJAL:

    Milovaný eurosajuz umožňuje, aby byl zbroják považovaný za permanentní nákupko. Tam problém není. Problém je v tom, že eurosajuz taky chce, aby tomu, kdo má bez povolení velké zásobníky, stát sebral všechna povolení na zbraně kategorie B. Kdyby byl zbroják paušální povolení na B, znamenalo by to sebrat zbroják. Takhle to umožňuje zbroják nechat a sebrat jen povolení, o kterém se v zákoně nepíše nic ve smyslu, že když ti ho seberou, tak o něj nemůžeš hned zase zažádat, zato se tam výslovně píše, že když o něj zažádáš a máš zbroják, tak ti ho musí dát.
    NJAL
    NJAL --- ---
    CHINCHILA: Nakupko chce nas milovany Eurosajuz.
    CHINCHILA
    CHINCHILA --- ---
    mohl by mi nekdo vysvetlit proc se nakonec nezrusilo nakupko, kdyz po tom volaji jak civilove tak policie?
    "Žádost o povolení k nabytí zbraně kat. B by měla být zjednodušena a v případě elektronického podání také osvobozena od správního poplatku."

    i kdyz pro me pozitivni, porad me desi tyhle dve upravy:
    "Plynové zbraně (tj. vzduchovky, větrovky atd.) o ráži do 6,35 mm by měly být zařazeny do kategorie D (bez ohledu na energii střely; v současnosti platný limit 16 J by měl být zrušen)."

    "Mechanické zbraně (luky, kuše atd.) mají být z rámce zákona zcela vypuštěny."
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Sněmovna schválila mininovelu ve znění poslaneckých pozměňovacích návrhů - LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
    https://gunlex.cz/...a/3771-snemovna-schvalila-mininovelu-ve-zneni-poslaneckych-pozmenovacich-navrhu
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    ale notak, to zvladnete i sami... kuk: https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&T=92 A staci chvilku pockat az vyhotovi snemovni tisk, ktery poslou do Senatu a ten bude obsahovat vsechno co bylo nakonec schvaleno...
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    KENJIRO: Nejpovolanější, osvětlíš nám co se vlastně v PS ted schválilo?
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    CERMI_FOX: To je dobrá otázka, co to vlastně schválili, v jaké podobě...
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    a co schválili? Takový to s kategoriema zbraní R1-4 a tlumičema a dlouhýma magama na povolení? Z toho odkazu na PSP se mi nedaří dohledat program a článek na Idnes už vede na prymulovu noční párty.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    NECROMAN: Nějspíš nic.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NECROMAN: a je schváleno, žádné překvapení, bylo schváleno to co mělo být. A teď co tam zkusí přilepit Senát?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    GEKONZPRAHY: právě teď začalo třetí čtení ve sněmovně
    Stream 1 (schůze PS)
    https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=28
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Poslanci rozhodnou o nových pravidlech pro držení střelných zbraní - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...zbranich-platnost-zbrojnich-prukazu-snemovna-vlada.A201023_040546_domaci_kop
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    TYKO: Mini14 ma vylozene vlastni magy a nekompatibilni s nicim jinym, ale co jsem slysel v recenzich, tak jsou obecne spolehlive.
    TYKO
    TYKO --- ---
    Jo vsem diky za plodne veci :D ale fakt jsem myslel osobni zkusenost, jdemi hlavne o pouziti magu etc.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    NJAL: fookin' :D

    Pardon, smažte nás ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam