• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    KENJIRO: diky, mas u me pivo az pujde :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Proč tu vyjímku teda nedaj automaticky všem, když je nároková a zadarmo. Ha?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    ELECTRICKOTA: to prave vyresis tou neomezenou licenci na A-I nadlimitni zasobniky per osoba (ty), proto rikam ze mi to prijde nejjednodussi si tohle vyridit a mas klid forewa, viz. KENJIRO
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ELECTRICKOTA: Hele ve středu za úplňku, když kvoká sousedova koza, pokud je zelená a sere červený bobky, nebo pokud včera stála na zadních nohou spadá ta flinta do B. Jinak A-I.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Hele teď vůbec netuším, 16" Arko je teda kategorie A-I nebo B? Mám k ní zásobníky, které jsem ale nabýval ke starýmu Bčkovýmu Arku, které jsem zakoupil před 6ti lety, ale loni prodal. Mám teda žádat o povolení na ty zásobníky, nebo se svezou s tím novým Arkem?
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    GOBERS: Defakto když začínáš střílet, tak si pro sport nemůžeš koupit zbraň i když s ní sport dělat chceš, ergo Uroboros
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    GOBERS: No tak si přečti, co za podmínky platí pro získání povolení A-I pro sport. To opravdu nechceš.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    LUCKYBSD: "...sport zaskrtavat nechceš pac zbytečná a otravná byrokracie navic..."

    WTF?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    KENJIRO: dekuju velice za vysvetleni, budu to predavat dal :)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    KENJIRO: no spousta lidi imo bude mit problem se v tom orientovat / muzou mit moralni problem davat jiny duvody pro nabyti / muze je to odradit drzet zbrojak jelikoz je to celkem chaos ( ja vim - dekujeme EU), takze neco ve smyslu:
    -Vim ze chci ar15 / kosu
    -Zajdu na cajty pro nakupko / A-I povoleni na obranu mekkych cilu (sport zaskrtavat nechces pac zbytecna a otravna byrokracie navic)
    -Vyridim si povoleni na nadlimitni zasobniky pokud jiz nemam
    -Koupim si zbran
    Dojdu si se zbrani vyridit PZ
    Objednam si standardni magy pac muzu jelikoz mam vyjimku

    Proste cookbook, aby lidi vedeli co kde zaskrtnout / co si vyridit, aby mohli kupovat, co se jim zachce jako doted (krome full auto teda, to snad priste).

    Navic mi furt neni jasny jak mam zjistit bez crz, ze nekdo ma/nema povoleni na nadlimitni zasobniky, v pripade ze je chci prodat (teoreticky), takze kdyz to bude obecne doporucovany postup, tak to bude vic napohodu
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KENJIRO: Co na to rict, no. Ja jen vyjadril svuj skromny, laicky nazor, ze to je proste logicky chliv. Ze to je asi nejlepsi mozne reseni a ze se jiste vsichni moc snazili je druha vec.

    Ted jeste to olovo, jinak to bylo cele k nicemu.
    Kazdopadne vsem zucastnenym diky za tu praci a cas ktery mohli stravit jinak, vazim si toho, ne ze ne.
    NJAL
    NJAL --- ---
    KENJIRO: Aha!!!! Takze tedy KENJIRO: Okej. Chudaci semi kulometnici, budou si muset strihat pasy na 10ks stripy...
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    NJAL: počítá, ale nadlimitní může být akorát u samonabíječek.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    REDSNAKE: taky jsme to mohli napsat přesně podle směrnice, bylo by to mnohem jasnější a přehlednější :-D
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    LUCKYBSD: popiš mi přesněji, co by to mělo obsahovat.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CERMI_FOX: S 10 náboji je to B, s 11 je to A-I. Vítej v EU.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    LUCKYBSD: to je taky nejlepší řešení, které preferuje i vnitro... proto taky mimochodem nenapsali k žádosti o vydání povolení na velké zásobníky žádný správní poplatek.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CERMI_FOX: v prvním příkladu: ano, je to pokryté. K používání velkých zásobníků v samonabíjecí zbrani, opravňuje jak výjimka na A-i, tak povolení na zásobníky, takže když máš povolení na zásobníky, tak výjimku mít nemusíš. Výjimka na zbraň kat. A-I se od povolení na velké zásobníky liší v zásadě tím, že výjimka se vztahuje k té zbraní, takže opravňuje jen k nabývání zásobníků do té zbraně, zatímco povolení na velké zásobníky se vydává osobě, takže ta pak může nabývat a používat jakékoli zásobníky do všech zbraní, které má (i které nemá - např. sběratel)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    LUCKYBSD: ten divnolimit 16 J tam zůstal - čirým nedopatřením, prostě ho zapomněli vyškrtnout. Na nápravě se pracuje, je podaný návrh přílepku k jinému zákonu, který ho vyškrtne. takže to bude akorát o něco déle trvat.

    BTW jestli je dotyčná osoba oprávněná nabývat velké zásobníky zjistíš tak, že ti ukáže buď a) rozhodnutí o vydání povolení na velké zásobníky, nebo b) průkaz zbraně, do které se takový zásobník používá a na kterém je napsána kategorie A-I, nebo c) průkaz zbraně, do které se takový zásobník používá a je na něm napsáno kategorie B, ale vydaný e před účinností zákona.
    NJAL
    NJAL --- ---
    Pocita se vubec neoddelitelna nabojova schranka ala winchestrovka nebo C96 za "zasobnik", ktery muze byt "nadlimitni"?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam