• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    ELWERINE: Tohle je píčovina, kterou nikdo z nás samozřejmě nechce. Ale děkujeme do Bruselu, že si ty píčoviny vymýšlí.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    MAZDA: a tohle jste nechteli licencari resit v teto novele? Nebo ten status quo vyhovuje? :)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    ELWERINE: To je pouze vedení evidence "jiných dílů" - závorníky, nosiče, hlavňovina a já nevím co všechno ještě...
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    MAZDA: tak v novele je na to povinnost vedeni nejake te knihy ci jak se tomu nadava, ne?
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    ELWERINE: Tak ono nejde jen o užívání, že jo. Ale stačí, aby jsi vyrobila v hlavňovině komoru a máš hlavní část zbraně, která podléhá evidenci. To samé s rámem a závěrem. Jenže většinou se to do evidence zapisuje třeba až s odstupem (po výstupní kontrole, zkoušce funkce a já nevím co si tam kdo kde vymyslí). Tím pádem si umím představit, že k zápisu třeba hlavně nedojde v rámci lhůty, ale až v momentě, kdy je spasovaná s konkrétními díly a pak je tam zbraň zavedena jako celek.

    Neumím si, upřímně, představit, že by třeba CZUB vložila denně X tisíc hlavních částí a pak by to někdo v přívětivém prostředí CRZu kompletoval do zbraní.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    MAZDA: jo takhle... nez licencar zapise prislusny kousek do CRZu, resp. v mezidobi ho uziva ne povolenym zpusobem...
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    ELWERINE: Řekněme, že je dobrý důvod pro to, že se při kontrolách nechodí před zavedení CRZu, i když byla povinnost archivovat papírové knihy ;-) A pak je samozřejmě nějaký běžný denní provoz, různé vnitrofiremní metodiky pro zavádění zbraní/zápisů do CRZu a tak.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    MAZDA: no kolik takovych drzitelu ZL by bylo... to jsou spis bez ZP uplne nebo se ZP a neco po pradedeckovi na pude...
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    ELWERINE: Za předpokladu, že to je jinak držitel ZL, tak je to jen sprdel. Samozřejmě, u fyzické osoby nepodnikající, bez ZP, je to ozbrojovačka.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    MAZDA: really? Ne nedovolene ozbrojovani?
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    ELWERINE: Správní delikt, pouze.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    CERMI_FOX: Ne. Do evidence ji zavede firma, která ji od státní složky koupí. Někde tam na to je tuším kolonka "vložení nákupem mimo systém".
    Drtivá většina obsahu CRZu je dneska různý vojenský surplus. Dokonce, kdybych já jako firma vyrobil full-auto pušku, tak ji budu v CRZu evidovat dokud ji neprodám státní složce (pak tam je opět čudlík "prodej mimo CRZ").
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MAZDA: jsem žil v tom, že původně armádní škorp či kosa se v CRZ objeví až poté, co nějaký puškař ji koupí od armády, předělá na B a následně přinese na zkušebnu, která dodá razítko. Takže ji tam zadává už armáda jako Ačko při prodeji puškaři?
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    MAZDA: ledaže nejsou, a pak soukroma osoba pacha trestny cin...
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    CERMI_FOX: Všechny zbraně v ČR, které drží soukromé subjekty, jsou evidovány v CRZu.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MAZDA: to nevím, ale dle wiki "Slouží k jednotné evidenci civilních zbraní vyskytujících se na území České republiky a je vedený Policií České republiky" a vojenský pušky mi nezní jako civilní zbraň, nebo jak to je?
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    Nenapsal jsem to prve asi dostatečně dobře. Jediná opravdu novovýroba Sa 58 (a Sa 61 také) je ta z Jablůnky, od Czech Small Arms. Jejich kosa stojí, na pultě, přes 20 000 Kč s DPH.
    CERMI_FOX: Hele... A kde by se všechny ty vojenské pušky, co jsou dneska v civilních rukách (a ze kterých se ty přestavby dělají), evidovaly, když ne v CRZu?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    V novele trestního řádu dnes sněmovna ve 3. čtení mimo jiné schválila i "trvalou zbraňovou amnestii", bude tak možné kdykoliv přinést na policii nelegálně drženou zbraň bez rizika stíhání.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NJAL: chápu a vlastně by mě to taky u mýho škorpa zajímalo.Ale ten už omlácený byl, ostatně jsem ho dostal v podstatě zadarmo (dárek ke střelivu :) )
    NJAL
    NJAL --- ---
    CERMI_FOX: Vubec neresim paperwork a zakony, jenom jak si potvrdit u Kosy, jestli kdysi byla puvodne vojenska, i kdyz vypada naprosto neopotrebovane.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NJAL: takže když mám škorpa s vojenskýma značkama a selektorem "20", tak se to podle zákona bere jako předělávka z fullauto? Myslel jsem, že vojenský flinty v CRZ nikdy nebyly a tedy pak to nemůže bejt předělávka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam