• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Já teda jen připomenu, že současný zákon polotovary neřeší, ale ten nachystaný nový už uvádí, že polotovarem hlavně se rozumí "polotovar hlavně s dokončeným drážkovaným vývrtem". Tj. hladké trubky jakéhokoli typu neřeší, včetně těch, co opravdu reálně jsou polotovary brokových hlavní.
    NJAL
    NJAL --- ---
    CERMI_FOX: Ja myslim, ze v duchu EU bude zalezet na tom, co bude na te trubce nalepeno za kod. ;-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    STENNY: Bych se nedivil, kdyby to tu vinu Komise zavedla i rovnou jako precedens, aby nemuseli číst ty výmluvy, proč to není zbraň a mohli dotčeným rovnou zabavit majetek a poslat do dolů :)
    STENNY
    STENNY --- ---
    NAVARA: Presumpce, ne precedens, říká law-grammar nazi :)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    ERGOSUM: Hlavně se dělali z tatrováckých volantových tyčí ;)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CERMI_FOX: Samozřejmě precedens viny - ty budeš dokazovat, že to jako zbraň použít nejde :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ERGOSUM: asi jsme se nepochopili. Udělám si trubku ze stejného materiálu a stejnými postupy jako tu hlaveň. Ale na konci bude prostě jen vysoce kvalitní roura. Jak EU pozná, že to je hlaveň a ne trubka pro zbohatlíky? Nebo opačně, jasně že trubka půjde použít jako hlaveň pro funkční brokovnici a perkusku, jde to tedy hlavňovina?

    Stejně jako namísto žárovek se prodávají tepelné koule
    , nebo 30 ranný .223 mag klidně může být vlastně 9 ranný .458 socom mag :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CERMI_FOX: Ten rozdíl je dost významý.
    Jak v materiálu- Běžně se v průmyslu nepoužívá tak moc materiálů s takovou tuhostí a houževnatostí
    v tepelném zpracování
    výrobním postupu, který dost ovlivňuje vlastnosti.
    síle stěny
    tepelné stabilitě
    ...
    Je pár náhradních materiálů ze kterych by šla ucházející zbraň vyrobit, ale ty jsou ve formě obtížně zpracovatelných výrobků.

    Ale pokud se ptáš, zda bude vodovodní trubka či kus rámu z kola zabíjet, pak samozřejmě bude. Taková zbaň
    bude těžká
    nepřesná
    mít menší výkon
    dlouho nevydrží
    většina puškařů se na to vykašle
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    XMEDA: 858 vyrobit neumí. Umí CSA 58 Sporter z nových nezmrzačených dílů. Dlouhá hlaveň u 958 je úplně nahovno. Ale dlouho do Kanady dodávali, takže dlouhé hlavně s chromem umí.
    CERMI_FOX: Záleží na tom. Vodovodní trubka asi nebude kovaná.
    TOMASINO: ČUZZS nemá co dočinení se zápisem vyrobených zbraní do CRZu.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    HABRENKA: jakej beres kolimator?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    HABRENKA: tu jsem mel tuhle v ruce, kdyz se u me stavoval pivecek :) snad to nebyla ta tvoje, dystak otisky jsem poctive setrel :D
    BAAL
    BAAL --- ---
    MCFLY: porad jsem jeste nestrilel ze svoji fancy ZKM pazby:-( To musim napravit
    MCFLY
    MCFLY --- ---
    REDSNAKE: popravdě nikde v Praze si nezastrilim krom malorazky z ničeho dle svých představ.. Bohužel..
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    REDSNAKE: Akorat ja byl na Kapslovne vetsinou nekdy v zime, nevim zda to tam je tak furt, ale v tom 100m tunelu byl takovy opar, ze vzadu bylo videt uplny kulovy. Ale na 50m dobry. (Jsou tam 4 stavy a ten 100m je jen jeden z nich, je to uzkej tunel/chodba...)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    IRONIC: Tu kapslovnu bych nekdy prubnul ale zas venek je venek no
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    REDSNAKE: Na Leru je 40m a na Kapslovne (100m) uz je normalni spravce (teda doufam, ze tam jeste je, vic jak rok jsem tam nebyl)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MCFLY: Ja si v Praze zastrilim dobre, ale holt ne z plnotucnych pusek no
    MCFLY
    MCFLY --- ---
    REDSNAKE: V Praze se obecně nestrili..
    GANYAL_YABANI
    GANYAL_YABANI --- ---
    HABRENKA: Super! Nedávno jsem u páné Pivečka kupoval uplně stejnou.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    HABRENKA: Tak at slouzi, skoda ze v Praze puska nema moc vyuziti. Ale tak holt cek sedne do auta, i kdyz na to jsem uz linej a vetsinou skoncim na suchdole..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam