• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    ELWERINE: podle toho formuláře asi očividně ne, jinak netuším jak ho vyplnit
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    XLACHTAN: Imho na zbraňostřelivo A-I si požádáš jen jednou... Si myslim. A mělo by to fungovat neomezeně, stejně jako nadlimitní rohlíky.
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    ELWERINE: aha no tak to bude legrace, už vidím ty políčka na žádosti:

    Druh - Výrobce - Ráže - Počet

    To by mě zajímalo jak se to bude vyplňovat :D
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    NAVARA: jsem jen nalinkoval ten vzor z FB, v postu je odkaz na materiály i s přílohami a předpokládám že to tam je vše v PDF, nekoukal jsem

    JHP asi viz ELWERINE
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    CERMI_FOX: Muzes to za klienta podat..
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    BAAL: not really. Spis jsme povinne jako pravnicka osoba, ktera pri zapisu do OR dostane taky svou datofku povinne. Aneb aby se s nami mela a mohla statni sprava bavit efektivne elektronicky.
    BAAL
    BAAL --- ---
    KASUMI: z čehož si dovozuji, že odpověd na moji otázku je, že advokáti mají speciální režim stejně jako legalizovaný svartz:-)

    Ale ke schvále datovky jako posledním a jediným egov projektu v historii česka před 13lety? se připojuji:-)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KASUMI: covid dotace mají dnes už i právníci? :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    NAVARA: konecne uz mam i podpisy :)
    BAAL: FOP mam zrizenou ze zakona, pouzivam jako advokat docela casto
    FO soukr. mam proto, ze chci mit klid v dusi na prestupky, osobni zaloby apod, - aby mi proste neuteklo nic, + dneska se pres to uz da resit spousta veci - od bodu na ridice, pred evidenci n a duchod, zadosti na zbrane, ruzne dalsi zadosti apod (napr na dotace covid potrebujes mit zrizeni narodni ident. pristup a k aktivaci driv byla potreba datovka) ..

    ja jsem s datovkama happy a jsem moc rada, ze to existuje
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BAAL: já to mám stejně jako KASUMI, protože některé úřady po mě chtěli podnikatelksou FO (například to byl důvod mi posílat věci papírově a ne do datovky, protože "vy máte jinou datovku"), některé věci, jako třeba czechpoint na dálku chtěl FO nepodnikající. Takhle mám obě a úřad nemá výmluvu.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    XLACHTAN: Kde je tam JHP zaškrtávátko? A kde dynamicky vyplnitelné formuláře, přeci to tam nebudu cpát přes vkládání textu na konkrétní souřadnice… :o
    NAVARA
    NAVARA --- ---

    Elektronická komunikace s úřady

    38 hlasy od 27 respondentů

    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    čtěte ty předpisy, čtěte ty předpisy a čtěte ty předpisy...
    REDSNAKE
    ELECTRICKOTA
    XLACHTAN

    Milý zákon říká, co se rozumí zbraní A-I. Pozorný čitatel celého paragrafu na jeho konci zjistí, že ZBRANÍ A-I se rozumí i ono střelivo tam uvedené.

    Jak se žádá o výjimku pro zbraň kategorie A-I, tak se z § 11a ozývá jak. A to není zadarmo.

    Tudíž dobrý den, 200 Kč za žádost ven!

    Ur welcome.

    (teď doufám, že jsem to nespletla a není tam 300, protože se mi poplatky za NP a ZP pletou...)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    BAAL: já to mám taky tak, není důvod to tak nemít. Ledaže by ses stěhoval často a mohlo ti něco propadnout v mezidobí.

    No stress :)
    BAAL
    BAAL --- ---
    KASUMI: btw má to nějaký důvod tvoji profese nebo to tak je vhodně mít obecne a případně tusíš proč?

    Já totiž jako osoba podnikající využívám datovku jako osoba fyzická, úřady včetně finančáku, socky atd se mnou komunikují skrz ní, tak přemýšlím jestli bych neměl mít i druhou datovku a případně proč.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    DATEL: ja mam jak FO podnikajici, tak jako FO soukroma
    a mam to vicemene od zacatku
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DATEL: Nula opruz, 100% přínos. Už znáš FO s datovkou. Nemáš zač.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    XLACHTAN: co se tam všechno zaškrtává za políčka? Abych si nějak nenaběhl..
    DATEL
    DATEL --- ---
    Dotaz na ty, co tu mluvite o datovce - to ji mate jako fyzicke osoby nebo kvuli podnikani? Jen se ptam, ja snad neznam zadnou FO, ktera by si to dobrovolne poridila, ale uz jsem to nekolikrat zvazoval, tak jen rychle sonduju, jestli to pro FO je skutecne vic uzitecne nez vic opruz :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam