• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    SWIST, DATEL: Pěkná kravina. Naskenovanej podpis nemá právně absolutně žádnou účinnost a takhle "přeuloženej" dokument nejde strojově zpracovat, takže pak úředníci musí vše přepisovat ručně...

    Když budu chtít, tak vám i ten "needitovatelnej" dokument můžu změnit, jak budu chtít.

    Systém datovek se sám o sobě chová jako obdoba elektronického podpisu a umožňuje ověřit, že se příloha nezměnila.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    CERMI_FOX: Automatické zpracování žádosti myslím přímo zakazuje správní zákon...
    DATEL
    DATEL --- ---
    SWIST: diky za tip, prefotil jsem si podpis z papiru, orizl, pridal do PDF a po ulozeni to uz neslo editovat, jak pises. Super, budu vyuzivat casteji.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KASUMI: škoda, že za ty leta, co se povolení a nově nárokové výjímky vydávají, nikdo nevymyslel tlačítko v portálu ovčana nebo automatizované zpracování těchto žádostí
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    CERMI_FOX: duvod je, ze jim kazdej musel tu zadost ted poslat, ackoliv ji aktualne potrebuje jen par lidi..
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KENJIRO: hlavně jednoduše dokážeš, že tam někdo něco měnil, protože datovka si drží el. podpis všeho odeslaného.

    Ale snad to není ten důvod, proč mi už 20 dní dluží vyjimku na zásobníky. Ještě že jsem se prozřetelně zásobil mnoho let dopředu :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELECTRICKOTA: taky mi prislo - a poslou to fakt brzo, takze super

    NECROMAN: clovece, nepremyslela jsem nad tim, ale kdyz podepisu pdf, nabizi mi acrobat moznost, zda chci uzamknout dokument nebo ne - davam to automaticky ano, ale zajimalo by me teda, kdyz to nedam, zda je potom ten dokument ok pro ofiko pouziti, kdyz neni "ukonceny" - nezkousela jsem, zda jej lze pak editovat

    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SPM: tyhleš šoky jsem měl ze začátku když mi chodily výpisy kdo si mě všechno lustroval :D Teď už mě to nechává klidným..
    SPM
    SPM --- ---
    ELECTRICKOTA: nebylo to uplne fajn, nez jsem prisel, ze se v tech mailovych notifikacich da uz i nastavit prepsani predmetu zpravy. To jsem se vzdycky takhle rano vzbudil, na mobilu jsem akorat zjistil, ze mi prislo neco do datovky, polil me studenej pot po celym tele... a pak jsem zjistil, ze mi akorat za ctvrt roku konci STK na jednom z aut :-D
    SWIST
    SWIST --- ---
    DATEL: formulář "podepíšu" klikihakem myší v podpisovem poli. Po uložení už pdf pak nejde upravit.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    DATEL: Osobně ty editovatelné formulare tisku do PDF. nic víc. Jinak nejaka novinka, do DS te informuji o konci STk, coz je fajn :

    DATEL
    DATEL --- ---
    KENJIRO: ok, díky za uklidnění, zítra to pošlu
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    DATEL: ono je to celkem jedno... na základě žádosti dostaneš rozhodnutí. Kdyby ti policie ex post něco změnila v žádosti, akorát by tím udělala problémy sama sobě, protože by to vypadalo, že vydala nesprávné rozhodnutí.
    DATEL
    DATEL --- ---
    NECROMAN: když posíláš datovkou, tak se právě kvalifikovaným podpisem už podepisovat nemusí, protože DS je sama o sobě dostačujícím "podpisem" (pokud víc a myslím, že to psali lidi i tady).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    DATEL: základem je asi podepsat PDF kvalifikovaným podpisem, ne? Potom už z principu nelze dokument měnit.
    DATEL
    DATEL --- ---
    Ahoj, kdo jste posílal žádosti ohledně střeliva a zásobníků přes datovku, zamykáte nějak přiložené PDF formuláře proti přepsání nebo to posíláte jak to je, tj. stažené z MVCR, vyplněné a nazdar? Jako nepředpokládám, že by měl někdo zájem to měnit po mém odeslání, ale tak nějak to ve mě hlodá, že se to dá změnit :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    NAVARA: Mě už se vyplatilo tam dát kontakt na mě, volali mi, že jsem poslal na špatný účet prachy a že mi to musí vrátit a nadiktovali mi rovnou správný účet.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ELECTRICKOTA: průvodní dopis netřeba, oni pochopí o co mu jde z těch formulářů :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    2ND: pošli to v PDf a k tomu si ve Wordu napiš průvodní dopis a taky do pdf. Nic netiskni, to že to jde z tvy datovky je identifikace tvé osoby a podpis není třeba
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    2ND: Nic nepodepisuješ, považuje se to za podepsané už jenom tím, že to pošleš ze svojí datovky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam