• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    VOMAJDA: Aha...Tak to se přiznám že netuším.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    REDSNAKE: On to nošení tlumičů zakazuje zákon o zbraních pro některé skupiny v §28, pro každou trochu jinak, pro B a C takto:

    Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn

    a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie A-I, na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C; tuto zbraň, případně zbraň s nasazeným nebo jinak instalovaným tlumičem hluku výstřelu, může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, a...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    VOMAJDA: a není to spíš o tom, že jim to pokud vím nic nezakazuje?
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    Nevíte někdo, jestli někde existuje nějaký zvláštní prováděcí předpis, který by umožňoval nosit zbraň s tlumičem myslivcům?
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Novela zákona o zbraních 2/2021. Co musíte řešit? Návodný rozhovor s Jakubem Smetánkou ( LEX)
    https://www.youtube.com/watch?v=2qSwtxUg63M
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    FRENZY_: No ani to ne když máš mimo pistole i devítkovou karabinu...
    FRENZY_
    FRENZY_ --- ---
    A jo vlastně, to mi nedošlo. Takže to má význam jedině kdyby chtěl někdo kupovat velké balení...
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    FRENZY_: Vsak strelivo slo kupovat i predtim, jen si to nesmel pouzivat v kratky. Uprimne me by ani nenapadlo to v CRZu resit:)
    FRENZY_
    FRENZY_ --- ---
    Mimochodem, zkušenost z dneška - obchodník neviděl v CRZ výjimku na střelivo, jen na zásobníky. Takže buď mít výjimku aspoň vyfocenou v mobilu...nebo mít zbroják A a kupovat nejmenší balení. :-)
    SPM
    SPM --- ---
    KENJIRO: nicméně počítám, že i v tomhle případě, jak je to podané elektronicky, většinou chtějí nějaký pamflet. Teda, u zbraní se mi to asi nestalo nebo si to nepamatuju, ale letos se už nějaký pani úřednici něco nelíbilo na mym daňovym přiznání, tak jsem pak datovkou akorát posílal ještě kus textu s tím, co tam chci změnit.
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    KENJIRO: (můžu potvrdit ze svojí zkušenosti)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ZBYNEK: Naskenovaný podpis nemá právně účinnost. Jenže je zvykem správy vytisknout papír a tvrdit, že to teď není podepsané (jo nakonec bylo jednodušší přijít s tužkou). S vloženým obrázkem ti nejhloupější odpadnou a zbytku je snadnější vysvětlit, že je to elektronicky podepsáno.
    Dokument změnit můžeš(a tzv. zamknutí proti přepsání je nesmysl), jenže se to díky elektronickému podpisu pozná.
    PDF s obrázkem podpisu strojně zpracovat jde(stejně jako jiné PDF v příloze). Už používáme pdf editory a ne tiskárnu a skener. Nebo znáš důvod proč by to jít nemělo?

    BTW Zamykat dokumenty proti přepsání nefunguje (resp. omezuje jen uživatele některých produktů) už dávno a po celkem schopném OCR už nefunguje ani ukládání jako obrázek.
    SWIST
    SWIST --- ---
    ZBYNEK: tak já jsem to nedělal kvůli tomu aby se pdf nedalo editovat - to jsem zjistil nedávno náhodou, ale spíš tak nějak z principu...

    Pokud to někomu způsobuje zbytečnou práci navíc, tak se na to vyseru, to mne nenapadlo.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: jo, coz me sere, protoze ja si to jeste nepodala, ale uz mi zbytecne kvuli tomu visi na Sdruzeni pres tyden nakupko na Bcko. Hm, proste super...
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Ono spíš co jsem tak slyšel (neřeknu od koho), tak ta možnost dodatečně žádost změnit se používá spíš ve prospěch žadatele. Jako že když tam něco domrví, tak mu policajti zavolají a domluví se s ním, že mu to opraví, aby mu to nemuseli zamítat a on to podávat znova.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    SWIST, DATEL: Pěkná kravina. Naskenovanej podpis nemá právně absolutně žádnou účinnost a takhle "přeuloženej" dokument nejde strojově zpracovat, takže pak úředníci musí vše přepisovat ručně...

    Když budu chtít, tak vám i ten "needitovatelnej" dokument můžu změnit, jak budu chtít.

    Systém datovek se sám o sobě chová jako obdoba elektronického podpisu a umožňuje ověřit, že se příloha nezměnila.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    CERMI_FOX: Automatické zpracování žádosti myslím přímo zakazuje správní zákon...
    DATEL
    DATEL --- ---
    SWIST: diky za tip, prefotil jsem si podpis z papiru, orizl, pridal do PDF a po ulozeni to uz neslo editovat, jak pises. Super, budu vyuzivat casteji.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KASUMI: škoda, že za ty leta, co se povolení a nově nárokové výjímky vydávají, nikdo nevymyslel tlačítko v portálu ovčana nebo automatizované zpracování těchto žádostí
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    CERMI_FOX: duvod je, ze jim kazdej musel tu zadost ted poslat, ackoliv ji aktualne potrebuje jen par lidi..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam