• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    SHADDIE: me vadí od prvního slova "státu", do posledního slibu i bezpečné manipulaci. A taky si přesně myslím co DATEL
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SHADDIE: Jakoze nevidis problem v tom, ze ti vrchnost dovoli ponechat si bambitky vymenou za tvou sluzbu a oddanost?

    V tom ja vidim hacku hned nekolik.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    ELWERINE: nevidím v tom žádnej problém, znění je v naprostým pořádku.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    PIVECEK: no jo, ale co s tím když je tenhle slib podle mého názoru v rozporu s tím, který už jsem složila? Toť otázka...
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: jo. Jen poslední větu jsem ochotna slíbit bez výhrad a skutečně dodržovat...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    I'm too old na nepohodlí :o
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELWERINE: Muj vcerejsi ala skautsky slib na strileni znel teda lip..
    DATEL
    DATEL --- ---
    To je prvniho dubna nebo to fakt mysli vazne? :-/
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    ELWERINE: Čestný pionýrský!
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KENJIRO: tvl... smich nebo plac? Ja dneska nevim...

    (§ 16 odst. 2 navrhu)
    2) Uchazeč o účast na programu střelecké přípravy skládá slib stanovené zálohy státu ve znění:
    „Slibuji věrnost České republice.
    Slibuji, že jako občan a vlastenec budu respektovat principy demokratického právního státu a budu obětavě plnit úkoly, které mi budou jako členovi stanovené zálohy státu uloženy.
    Slibuji, že při plnění úkolů stanovené zálohy státu i v občanském životě budu jednat odpovědně, odvážně a skromně.
    Bude-li to třeba, budu odhodlaně snášet nepohodlí a nebezpečí s tím spojená.
    Slibuji, že budu vždy příkladně dbát zásad bezpečného nakládání se zbraní.“.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    https://apps.odok.cz/veklep-detail?pid=KORNBZG9NKCY

    Návrh prováděcích předpisů k nadstavbovému zákonu.
    NJAL
    NJAL --- ---
    Historka, jak si airsoftovej team spletl ostre nabiteho houbare v maskacich s clenem teamu protivnika zde jiz kdysi davno byla ;-)
    FRENZY_
    FRENZY_ --- ---
    VOMAJDA: To mi přijde jako začátek hypotetické historky, která by se teoreticky mohla přihodit známému kamaráda jednoho ID...
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    MAZDA: někdy tě v lese potká i myslivec a zavolá PČR, pak může následovat noční honička, kde vyhrává ten, kdo má nočko. Čistě hypoteticky, samozřejmě.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    VESNACH: Jasně, v momentě, kdy dojde ke zranění, je pak otázka hromady dalších proměnných. Ano, trénovaný člověk má mnohem větší šanci to ustát (pokud se nejedná o vyloženě fatální zranění) a ano, je fajn, když si lidé mají možnost zkusit, jak se co dělá a jak se s čím pracuje. My jsme takhle kdysi třeba blbli s plynovou maskou a slzákem - když to člověk zkusí a ví, že to jde, opadá velká část strachu.
    To, že realita tuzemských střelnic (a hromady střelců, bohužel) je taková, že jsou rádi, že zvládají mířit do bezpečného prostoru a jednou za čas si dají krabičku z pistole, je dost smutné. Na druhou stranu, existuje podobná sorta lidí i mezi řidiči, žejo.
    Airsoft má tu výhodu, že v lese Tě potká maximálně houbař. Nebo nepřátelský tým. Zase tam jde ale simulovat větší část taktických postupů (v rámci dostřelu zbraní, který je, bohužel, dost omezený).

    Za mě osobně platí, že by bylo dobrý, aby si každý střelec udělal nějaký kurz taktické pistole (alespoň). Stejně, jako v autě školu smyku :)
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    ELWERINE: Muzu potvrdit...
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    SPM: muzes si je nechat, ale ja bych se s dovolenim prisla na to vsechno podivat! :)))
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NAVARA: tak už leda bys byl aspoň 2 roky na vojně a uměl čistit podlahy zubním kartáčkem
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CERMI_FOX: Nj, jenže já jsem neběhal, proto v tom mám bordel :)
    FRENZY_: Přesně tak mi to - nahoře - připadalo!
    FRENZY_
    FRENZY_ --- ---
    Kopec s 90° stoupání, to bylo tady?
    https://cs.m.wikipedia.org/wiki/El_Capitan
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NAVARA: pravidla jsou jasná - zadýchal ses při běhu? ano? takže flinty pryč, když budeš hodný, necháme ti nožík na máslo ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam