• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    XLACHTAN: Mas delsi zamernou, to jiste vyhoda je :-) japonci to prej snad vyzadujou nebo pro jakej trh jsem to cetl jako specifikum, nevim uz
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    REDSNAKE: ať žije ZKM s nějakými 26" - 27" :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PUFFY: "cim delsi hlaven, tim lepsi" - platí imho do nějakých 16"
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    ...glock 42 .380, to uz je moc veliky? :) obecne jsem nekde slysel nekoho povidat, ze krom munice jsou zavady u tehle "pistolek" i dost o gripu a jak to kdo "dobre" nebo "spatne" chytne.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PUFFY: Jsem pro srandu králíkům nafotil pár značek co tu mám a je zajímavé, že RWS je imho ještě umatlanější než staré rexy. U starejch rexů má ten vosk zajímavou barvu, možná už to je oxidací?

    A u CCI mě překvapily ty záseky na špičkách střel. No jsem zvědav jak to bude létat z nové hlavně, až se dočkám nákupka..

    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    PUFFY: aha, jenže to je něco úplně jiného, než "účinnější". Tam totiž hodnotí v prvé řadě průraznost.

    A vzhledem k tomu, že .22LR HV má údajně stejné plošné zatížení, jako .45ACP, je samozřejmě průraznost .22LR lepší než .25ACP.

    Jenže jak praví zlí jazykové: "Mossadu stačí Beretta 71 ve .22LR protože je jim úplně jedno, že ten palestinec nebo nácek umře na následky poranění teprve za tři dny. Obránce však tolik času nemá..."
    NJAL
    NJAL --- ---
    PUFFY: No ze by normalni .22 z 2" hlavne byly v tom testu vyrazne lepsi nez .25 z 2.4" hlavne se rici neda...
    NJAL
    NJAL --- ---
    PAN_MYVAL: Daji se koupit i zachovale, neorezle... Jen je potreba hledat, mit stesti :-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PUFFY: jak říkám, ruger 10/22 a ruger mk2 a střílelo to naprosto v pohodě. Ale je fakt, že ty krabičky co jsem koupil já byly jak kdyby teď sjely z továrny, nikde ani smítko. Ani ty náboje mi vlastně nepřišly přehnaně mazané.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PUFFY: no, zrovna ty rexy po koruně jsem nakoupil, rovnou tisícovku. Střílím to z revolveru, pistole i samonabíjecí pušky a selhače se nekonají, nábojnice se netrhají, prostě v klidu. Škoda, že už je u nevoránka nemají, 6250 kusů nebo kolik je bedna zas neupotřebím.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    NJAL: ale Baby Browning není Colt Pocket 1908 / FN 1906. Baby Browning má na škále šerednosti kapesních pistolí blíže ke Kevinovi :o)

    Do háje, já bych koupil i Duovku kdyby byla novovýroba a nikoli kdovíjak uvnitř orezlá. A je mi jedno že bych nemohl nosit náboj v komoře a musel se učit "izraelský drill"
    NJAL
    NJAL --- ---
    NJAL
    NJAL --- ---
    PAN_MYVAL: Aby byl "FN 1906" nove vyrobeny take prodejny, musel bys zmenit konstrukci tak, aby byl bezpecny na noseni s nabojem v komore. Pokud to nezafinancuje nejaky miliardar, tak asi nikdo vyvoj s nejistym vysledkem jen tak nezkusi.

    Posledni "moderni kopie" kapesnich Browningu se delaly v USA, kde Baby Browning vyrabela firma Bauer a mozna dalsi. Ale podle me ani jeden nema blokator strikeru.

    The Baby Browning-a Micro Classic - GunsAmerica Digest
    https://www.gunsamerica.com/digest/baby-browning/
    NJAL
    NJAL --- ---
    PUFFY: A jsou ucinnejsi i z kratke hlavne? Btw, .25ACP je zase spolehlivejsi... Cenove jsou .25ACP rozhodne predrazene vzhledem k ucinku, to je jasne :-)))
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    PUFFY: 22LR zas neni do samonabijecky tak spolehlivy strelivo

    Me by se libila mala nerezova vec na 6+1 Makarovy trochu lip resena nez jedinej podobnej divnej Kevin.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Američané kupují české zbraně. Zbrojovka hlásí rekordní rok - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/...nek/americane-kupuji-ceske-zbrane-zbrojovka-hlasi-rekordni-rok-149004
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    IAMTHELAW: já bych nově vyrobenou kopii Browning 1906 z kvalitních materiálů bral okamžitě. Bohužel nová se už nevyrábí.
    NJAL
    NJAL --- ---
    IAMTHELAW: Jj, "nejsou moderni"... To je duvod, proc jsou levne. Kdyby byly rane Browningovy strikery (a vsechny materialne kvalitni pistole z nich vychazejici) bezpecne na noseni s nabojem v komore, tak jsou z trhu pryc i za vyssi ceny, protoze kazdy by je nosil jako zalohu zalohy v bote ;-)
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    NJAL: To že sou levný má důvod. Bezpečnost, spolehlivost, ergonomie a ráže. Z/45/92 spolehlivosta životnost hrozná, taky je dost těžká a velká na ten náboj. DUO nejde nosit s nábojem v komoře.
    NJAL
    NJAL --- ---
    PUFFY: Daji se koupit levne pistole co vydrzi, jen nejsou moderni a jsou malorazove, Z, Duo...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam