• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    NJAL
    NJAL --- ---
    PAN_MYVAL: Aby byl "FN 1906" nove vyrobeny take prodejny, musel bys zmenit konstrukci tak, aby byl bezpecny na noseni s nabojem v komore. Pokud to nezafinancuje nejaky miliardar, tak asi nikdo vyvoj s nejistym vysledkem jen tak nezkusi.

    Posledni "moderni kopie" kapesnich Browningu se delaly v USA, kde Baby Browning vyrabela firma Bauer a mozna dalsi. Ale podle me ani jeden nema blokator strikeru.

    The Baby Browning-a Micro Classic - GunsAmerica Digest
    https://www.gunsamerica.com/digest/baby-browning/
    NJAL
    NJAL --- ---
    PUFFY: A jsou ucinnejsi i z kratke hlavne? Btw, .25ACP je zase spolehlivejsi... Cenove jsou .25ACP rozhodne predrazene vzhledem k ucinku, to je jasne :-)))
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    PUFFY: 22LR zas neni do samonabijecky tak spolehlivy strelivo

    Me by se libila mala nerezova vec na 6+1 Makarovy trochu lip resena nez jedinej podobnej divnej Kevin.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Američané kupují české zbraně. Zbrojovka hlásí rekordní rok - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/...nek/americane-kupuji-ceske-zbrane-zbrojovka-hlasi-rekordni-rok-149004
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    IAMTHELAW: já bych nově vyrobenou kopii Browning 1906 z kvalitních materiálů bral okamžitě. Bohužel nová se už nevyrábí.
    NJAL
    NJAL --- ---
    IAMTHELAW: Jj, "nejsou moderni"... To je duvod, proc jsou levne. Kdyby byly rane Browningovy strikery (a vsechny materialne kvalitni pistole z nich vychazejici) bezpecne na noseni s nabojem v komore, tak jsou z trhu pryc i za vyssi ceny, protoze kazdy by je nosil jako zalohu zalohy v bote ;-)
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    NJAL: To že sou levný má důvod. Bezpečnost, spolehlivost, ergonomie a ráže. Z/45/92 spolehlivosta životnost hrozná, taky je dost těžká a velká na ten náboj. DUO nejde nosit s nábojem v komoře.
    NJAL
    NJAL --- ---
    PUFFY: Daji se koupit levne pistole co vydrzi, jen nejsou moderni a jsou malorazove, Z, Duo...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PUFFY: On tam mluví o tom, že by neměly být propuštěným vrahům zbraně upírány. Nebo vyžadovat, aby byli gramotní. Zvlášť když jsou černí. Praktický efekt je stejný. Vlastně se tam pořádně neozve "Postavme se proti vykonstruovaným procesům!" Ale v každé třetí větě Rasizmus, Otrok, Konzervismus. A ty menšiny, které podle něj nejsou diskriminované(ano je tam slovo téměř) ty se od těch diskriminovaných liší čím? Prostě mi připadá jako obyčejný populista.

    Ohledně přístupu k něčemu: To je mnohem širší problém. Například přístup k autu parkovacími místy, povinným pojištěním, technickými kontrolami, zpřísňováním limitů, daní z benzínu,...
    Přístup ke vzdělání copyraitem na učebnice a studijní materiály, nedostupné odborné knihovny, ...
    Ano v principu není pistole složitější než elektrická vrtačka. Proč tedy nekoupím levnou pistoli za 500Kč?

    Ale to není o diskriminaci potomků otroků a propuštěných kriminálníků.

    Opravdu jsem proti jakékoliv diskriminaci s jakoukoliv nálepkou.
    Když slyším například od BLM "Vy bílí nás černé zabíjíte. A vy bílí to změňte." bylo by na místě přidat "A my černí vraždíme, loupíme, drancujeme. A my černí to změníme." Jenže místo toho drancování, ničení památek, přepadání.

    Svět je plný diskriminačních účelových zákonů. A stále slyším ze všech stran volání po dalších.
    Diskriminace těch, kteří nejsou černí, ženy, proti potratům, pro potraty, pro Stvoření, pro Evoluci, bez šátku, pro Erdogana... Svět který tomuhle tleská je bláznivý.

    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PUFFY: Kdyby to bylo jeho opravdové přesvědčení, bude před bránou na vlastní zodpovědnost rozdávat propušteným černým násilníkům bouchačky. Mohl by tak dokázat, že se již ničeho není třeba obávat. A nebo dostat trest za spoluvinu na zločinu.
    Ale Bidenistán je vůbec divná země s divnými lidmi.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    GOBERS: mýlíš se, lidi to ale prokoukli:


    GOBERS
    GOBERS --- ---
    BAAL: A já to řeknu... LIGA LIBE je zasmradlá xenofobní politická žumpa, která si zájmy střelců bere jenom jako politické beranidlo.
    NGR
    NGR --- ---
    nas reditel jakozto cinovnik csss mel jit nekam s tim panem senat/parlament - ted nevim a udajne z nich mel byt ponekud rozpacity
    subj mam pocit ze csss s tou partou kolem cerneho nechce mit nic moc spolecneho
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    BAAL: což je způsob jak prohrát, protože boj o zbraně je kulturní válka a o té platí, že jediný recept na prohru v šíření myšlenky je:
    if you get shamed out of sharing your own beliefs, or provoked into doing so in an inflammatory way


    BAAL: co přesně má Černý společného s jakoukoli novelou (ať NZoZ nebo Mini)? On snad i konstruktivně připomínkoval? Já jsem zaznamenal jen výkřiky že "nesmí být" a tečka.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    NAVARA: bohuzel nepotrebujou zbrojak na to aby mohli skodit
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SIRIUS: Ona dost dobře ta nejagresivnější část nejspíše zbroják ani nemá :)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    BAAL: tak kdyby jenom za vlastnictvi zbrani, este chvili a mam pocit ze se zacnu prevlikat za alzaka
    BAAL
    BAAL --- ---
    SPM: Jak už tu bylo prákrát zmíněno, někteří z místních zkoušeli diskuzi na půdě uzavřeného fora sportovní střelby a se zlou se potázali, protože Pavel je jediný zachránce a tvůrce novely o zbraních, bez něj by nás EU dávno všechny zničila.

    Takže o jakoukoli další diskuzi s náhodným uživatelem facebooku, který má pocit že jakýkoli nesouhlas je výrazem levičáského-marxistického spiknutí zaplaceného novináře, nebo nevděčného střelce, podle toho kdo nesouhlas vyjádří nemá smysl řešit.


    SIRIUS: Spíš mám dojem, že brzo se za vlastnictví zbraní bude na veřejnosti třeba stydět, protože čím víc tydle kokoti budou vidět a slyšet tím horší bude si to obhájit před veřejností.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    SIRIUS: snoufleku ...
    SPM
    SPM --- ---
    BAAL: taky mi ta diskuze přišla ještě docela dobře, než jsem se málem udusil kafem, když jsem narazil na tuhle část... a ještě mám ten blbej dar, že to nezvládnu nekomentovat :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam